Vaata peasisu

Selgusid konkursi „Ettevõtluse Auhind 2018“ nominendid

EASi ja KredExi ühendasutus
17. september 2018
3 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja Tööandjate Keskliidu poolt välja antava ettevõtluse auhinna nominendid kõigis viies kategoorias on nüüd selgunud. Võitjad kuulutatakse välja 4. oktoobril toimuval auhinnagalal.

EASi juhatuse esimehe Alo Ivaski sõnul arvestati parimate valimisel lisaks majandusnäitajatele ka ettevõtte väärtuseid, kultuuri, uuendusmeelsust ning panust ühiskonda. „Mul on hea meel, et kandideerijate seas oli nii palju ägedaid, kiiresti arenevaid ja globaalse ambitsiooniga ettevõtteid. Kõikide kandideerijate seast nominentide välja valimine oli seekord väga raske,“ ütles EASi juht. 

Koostöös erinevate valdkondade asjatundjatega valiti välja kolm parimat ettevõtet viies kategoorias –aasta eksportöör, aasta välisinvestor, aasta uuendaja, aasta pereettevõte ja aasta disaini rakendaja.

Aasta eksportööri tiitli eest asuvad võitlusesse logistika ja pakiautomaatidega tegelev Cleveron AS, termotöödeldud puittoodete pakkuja Thermory AS ning sõidujagamisplatvormi arendaja Taxify OÜ. Aasta eksportööri kategooria eesmärk on esile tõsta edukalt eksportivaid Eesti ettevõtteid.

Aasta välisinvestori auhinna nominendid on piimakarja kasvatusega tegelev Vao Agro OÜ ja tekstiilitööstuse ettevõtted Aston Synthetics OÜ ning Danspin AS. Kõik nimetatud ettevõtted on paistnud silma Eestisse tehtud otseste välisinvesteeringutega ning panusega siinsesse majandusellu läbi uute tehnoloogiate ning töökohtade loomisega.

Aasta uuendaja valitakse igapäevapanganduse valdkonnas tegutseva Coop Pank ASi ja ka aasta eksportööri tiitlile kandideerivate Cleveron AS ja Taxify OÜ seast. Aasta uuendaja kategooria eesmärk on tunnustada ettevõtteid, kes on uuenduste väljatöötamise ja läbi nende tulemusliku rakendamise saavutanud majanduslikku edu.

Sel aastal esimest korda antakse välja ka aasta pereettevõtte auhind, millega tunnustatakse ettevõtteid, mille juhtimises osalevad pereliikmed mitmest põlvkonnast. Kolm nominenti on metallitööde insenertehniliste lahenduste pakkumise ja prototüüpide tootmisega tegelev Peretec OÜ, projektipõhine protsessiseadmete, näiteks surveseadmete, mahutite, soojusvahetite valmistaja Estanc AS ning akude ümbertöötlemisega tegelev AS Ecometal.

Tänavuse aasta disainirakendaja nominendid on üks Läänemere suurimaid reisilaevafirmasid AS Tallink Grupp, pilkupüüdvaid sisekujundustooteid disainiv Shishi AS ja ka teistes kategooriates nominentide hulka valitud Cleveron AS. Kõiki kolme ühendab maailmas ainulaadsete toodete või teenuste olemasolu ning disaini ja kasutajakogemuse tähtsustamine.

Ettevõtluse auhinnad antakse üle 4. oktoobri õhtul Haven Kakumäe jahisadamas toimuval galal „Eesti Parimad Ettevõtted 2018“, mida saab samal õhtul vaadata ka ETVst. Lisaks kuulutatakse galal välja ka Eesti Kaubandus-Tööstuskoja konkursi „Konkurentsivõime Edetabel 2018“ parimaid ettevõtteid, ettevõtluse edendajaid ning antakse üle ka noore ettevõtja preemia.

Konkurss „Ettevõtluse Auhind“ on kõrgeim riigipoolne tunnustus ettevõtjatele ja ettevõtlikkusele ning samas Eesti pikima ajalooga ettevõtluskonkurss. Konkursi eesmärk on edendada ettevõtlikkust ning tõsta esile ambitsioonikamaid Eesti ettevõtteid. Kokku kandideeris sel aastal üle 70 ettevõtte.

Samaaegselt korraldab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda konkurssi „Konkurentsivõime Edetabel“. Selle konkursi raames koostatakse ettevõtete üldine konkurentsivõime paremusjärjestus ettevõtete majandusnäitajate põhjal. Lisaks valdkondlike edetabelite koostamisele selgitatakse parimad välja ettevõtte suuruse arvestuses.

Mõlema konkursi parimate hulgast valitakse üldvõitja ehk aasta ettevõte 2018.

Konkursi kodulehekülg: www.eas.ee/ettevotluseauhind

Ole kursis viimaste uudistega: www.facebook.com/EnterpriseEstonia

Jaga postitust

Tagasi üles