Vaata peasisu

Selgusid Ajujahi järgmisesse vooru jõudvad 108 parimat ideed

EASi ja KredExi ühendasutus
15. november 2017
2 min

Äriideede konkursi Ajujaht žürii valis järgmisesse vooru 108 edasipääsejat. Seekord valiti rohkem ideid, kuna mitu neist said žüriiliikmete poolt võrdväärse hinde. Arenguprogrammi jõudvad 30 ideed valib žürii välja 25.-26. novembrini toimuval parimate ideede järgmisel esitlusel.

Ajujahi ellukutsuja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) juhatuse esimehe Alo Ivaski sõnul on tänavune tase kõrge ja edasipääsu väärivaid ideid rohkem kui kohti. „Igal aastal on raske tõmmata piiri saja idee juures, mistõttu keskendume esitatud ideede sisule. Kuna žürii ette astumise võimalust vääriksid rohkemad, siis otsustasime neile seda võimaldada,” rääkis Ivask.

Kõiki edasipääsenuid ootab ees enda äriidee esitlemine žüriile, mis määrab arenguprogrammi pääsemise. „Enda idee esitlemisel on esmalt vaja veenda žüriid meeskonna võimekuses seda ellu viia. Oluline on mõista, mis probleemi lahendatakse ja omada nägemust, kuidas suudetakse seda senistest alternatiividest paremini teha. Toimiva lahenduse ja viimistletud ärimudeli olemasolu pole seejuures esmatähtis, sellega Ajujaht aitabki,” ütles SEB Grupi innovatsioonijuht Mart Maasik. Ta lisas, et esitlemisele on väga oodatud ka prototüübid, mis aitavad lahendust žüriile paremini selgitada.

Elisa tegevjuhi Sami Seppäneni sõnul esitati mullusega võrreldes rohkem läbimõeldud ideid. „Rohkem on tiime, kes keskenduvad kliendi tegelikule probleemile, pakkudes välja juba ka läbi mõeldud ja probleemile vastava ning teostatava tehnoloogilise lahenduse,” rääkis Sami Seppänen.

Edasipääsenud ideede piirkondlik jaotus on järgmine: Tallinnast ja Harjumaalt 51 ja 19, Tartumaalt 24, Pärnumaalt 3, Jõgevamaalt 2, Lääne-Virumaalt 2, Põlvamaalt 2, Viljandimaalt 2, Läänemaalt 1, Saaremaalt 1 ja Valgamaalt 1.

Edasipääsenud ideedest pärineb 33 info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, 17 tööstuse ja disaini, 14 sotsiaalse ettevõtluse, 8 energeetika ja keskkonna, 5 loomemajanduse, 3 tervise ja biomeditsiini ning 2 turismi ja teenusmajanduse valdkonnast. 26 edasipääsenud ideed märgiti muu kategooria alla.

Kõigi edasipääsenutega saab tutvuda Ajujahi kodulehel www.ajujaht.ee.

Eesti suurima äriideede konkursi ellukutsuja on EAS, partner SEB ja suurtoetaja Elisa. Lisaks toetavad Ajujahti Elering, Levira, Tehnopol, advokaadibüroo Triniti, Ülemiste City, Harku vald, Hiiu vald, Pärnu linn, Saue vald, Tallinna linn, Tartu linn, Viimsi vald ja Võrumaa Omavalitsuste Liit. Ajujahi elluviimist rahastab EAS Euroopa Liidu Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Lisainfo:

Mariann Sudakov
EASi pressiesindaja
521 6821
[email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles