Vaata peasisu

Sel nädalal osaleb EAS koos 47 Eesti ettevõttega viiel rahvusvahelisel messil

EASi ja KredExi ühendasutus
12. november 2018
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) korraldab Eesti ettevõtjatele riikliku ühisstendi sel nädalal viiel erineval rahvusvahelisel messil, mis toimuvad Rootsis, Hispaanias, Hiinas ja kaks tükki Saksamaal. Kokku osaleb 47 Eesti ettevõtet.

„Praegu on kindlasti üks messihooaja kõrgpunkt ja võime julgelt öelda, et rahvusvahelistel messidel ühisstendide korraldamine on ennast õigustanud. Ükski virtuaalne formaat ei suuda lõpuni asendada isiklikku otsekontakti ärisuhete loomisel ja arendamisel,“ ütles EASi ettevõtluse keskuse juht Tanel Rebane ning lisas, et messide valik ei ole juhuslik, vaid kõik viis on oma valdkonna kõige olulisemad kohtumispaigad.

Täna algas Düsseldorfis maailma suurim meditsiini mess Medica ja homme algavad Rootsis Jönköpingis toimuv Põhja-Euroopa juhtiv allhankemess ELMIA 2018, Münchenis aset leidev elektroonikatööstuse mess Electronica 2018 ja Barcelonas targa linna ning e- ja m-teenuste mess Smart City Expo. 14. novembril stardib Shenzhenis tehnoloogiamess High-Tech Fair, kus osaleb ka kõrgetasemeline äridelegatsioon koos ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Rene Tammistiga.

„Electronical osalemine on äristrateegiline valik, et olla lähemal kliendile Saksamaal. Meie külalistel avaneb võimalus meiega arutleda riistvara ja tarkvara arendamise teemadel, aga ka üldisemalt digitaalsest Eestist,“ selgitas Proeksperdi partnerlussuhete juht Tähve Lõpp.

Meditsiinimessil Medica osaleb ka näiteks meie IT-ettevõte Nortal, kelle esindaja Taavi Einaste sõnul avasid nad just hiljuti Saksamaal filiaali ning on sealsest turust väga huvitatud. „Meie eesmärk on Medical uusi ja pikaajalisi ärisuhteid luua ning loomulikult ootame ka põnevaid arutelusid tervishoiu tuleviku teemadel,“ ütles Einaste.

Bercman Technologies esmaesitleb Barcelonas Smart City Expol oma leiutatud ja arendatud nutika ülekäiguraja lahendust. „Lõpuks võime kergendatult hingata ning oleme rõõmsad, et aastatepikkune arendustöö on jõudnud esimese etapi lõppu, milleks oli tootmisvalmis seadme turule toomine,“ kiitis Bercman Technologies juhataja Mart Suurkask oma arendusmeeskonda ja ütles, et loodab messil häid kontakte leida.

Messidel osalemist kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

Jaga postitust

Tagasi üles