Vaata peasisu

Saksa finantsanalüütik: läänelik majandusmudel on kogemas sisemist kriisi

EASi ja KredExi ühendasutus
8. oktoober 2015
2 min

8. oktoober 2015

Tänasel EASi konverentsil „Liftiga tulevikku. Totaalne muutumine“ tõdes finantsanalüütik Andreas Freytag, et läänelik majandusmudel on surve all.

Saksamaalt pärit Freytagi sõnul on maailmamajanduse kasvu taga niinimetatud BRICS riigid: Brasiilia, Venemaa, India, Hiina, Lõuna-Aafrika, kes suudavad olla tänases majanduskeskkonnas edukamad. “Lääneriikide valitsustel ei jää üle muud, kui astuda välja neutraalsest rollist, vaadata kriitiliselt enesele otsa ja panna paika see, mis tagab edu tulevikus” nentis Freytag.

Arenevate riikide eeliseks on see, et infrastruktuuri, hariduse ja kommunikatsiooni tase on jõudnud piisavalt kõrgele, et selle tulemusena arengule hoogu anda. Siiski võib nende riikide puhul avatusest ja majanduslikust vabadusest vajaka jääda ning see võib hiljem probleeme tekitada.

Eesti puhul tõi analüütik välja tõsiasja, et ligi 40% siinsest tööjõust on välisriikide taustaga ettevõtete palgal, mistõttu ollakse maailmamajanduses toimuvast otseselt sõltuvuses. Ka sanktsioonid Venemaa suunal on oma mõju jätnud, kuna ida-suunaline eksport on vähenenud pärast 2012. aastat 20%.

Samuti tõstatas Freytag immigratsiooniteema: “Immigrante on riikidel vaja, et nende abil majanduskasvu tõsta. Siiski peavad nad olevad hoolikalt valitud, sest massiline immigratsioon võib tuua kaasa uusi probleeme”.

Jaga postitust

Tagasi üles