Vaata peasisu Kaasrahastanud Euroopa Liit kaksilogo, (EST)

Roheline Laine – roheregulatsioonid ajavad pea sassi?

Kutsume ettevõtjaid ja juhte ärikonverentsile Roheline Laine, kus toome kokku Eesti parima teooria, praktika ja rahvusvahelise vaate kestliku ettevõtluse teemadel.

Kuidas jõuame Eesti ettevõtetega järgmise hüppeni, mis hoiaks meie planeeti ja samas turgutaks majandust?Rohereform, keskkonnahoidlik ja vastutustundlik ettevõtlus ning järgmised globaalsed trendid ettevõtluses ja majanduses on suund, kuhu peame konkurentsivõime saavutamiseks üheskoos liikuma.

Jagame mõtteid, kuidas kohaneda  ja roheregulatsioonide keskel pea selgena hoida.

Toimumise kuupäev
10. aprill 2024
Keel
eesti keel
Asukoht
Kai kunstikeskus ja veeb
Kulu
Tasuta
Staatus
Registreerimine tulekul

Kellele konverents on mõeldud?

  • ettevõtjatele ja juhtidele, kes rohepöördest tulenevalt soovivad püsida konkurentsis, näevad vajadust muuta ettevõtte ärimudel kestlikumaks ning liikuda edasi jätkusuutlike otsustega

Miks tasub osaleda?

Teooria

Sel aastal käsitleb Roheline Laine katusteemana rohereformi ja regulatsioone. Soovime nügida ettevõtteid tegema keskkonna ja inimeste jaoks säästlikumaid, efektiivsemaid ja innovatiivsemaid valikuid, leides oma suund ja konkurentsieelis laias roherägastikus.

Praktika

Jagame praktiliselt kasutatavat teadmust tulevate regulatsioonide osas, anname tõuke struktuurselt tegelema ESG teemadega. Jätkusuutlikud lahendused ettevõttes on oluline samm kindlustunde ja tulevikus konkurentsis püsimise jaoks.

Uued mängureeglid

Pakume kestlikkuse rajale jõudnud ettevõtetele praktilist teadmist, tööriistu ja inspiratsiooni, et liikuda seadusandlusega koos edasi üha julgemalt. Enam ei ole vaja mõelda, kas kestlikkus, efektiivsus ja innovatiivsus on vajalikud, nüüd on vaja mõelda, kuidas jõustuvaid regulatsioone enda ettevõtte heaks ära kasutada.

Mida konverentsil oodata?

Ajakava

9:30 – 10:00 
Registreerumine, tervitusamps ja kohv 

10:00 – 10:15 
Konverentsi avamine ja päevajuhi tervitus
Kati Kusmin, EASi ja KredExi ühendasutuse juhatuse esimees 

10:15 – 10:30 
Kliimaseaduse eesmärk ja mõjud ettevõtluskeskkonnale
Kristi Klaas, Kliimaministeeriumi asekantsler 

10:30 – 11:00
CSRD ehk kestlikkusaruandluse nõuded ja taust (Rahandusministeeriumi juhised)
Marika Taal, Rahandusministeeriumi rahandusteabe poliitika osakonna nõunik 

11:00 – 11:20
Kuidas läheneda oma ettevõttes ESG aruandluse regulatsioonidele?
Marko Siller, Sustinere asutaja ja partner 

11:20 – 12:00
Paneelarutelu: Kogemused ja näpunäited ESG strateegia loomisel
Modereerib Marko Siller
Maria Karus, Thermory AS keskkonnajuht
Sven Kasemaa, Mellon Interior OÜ ja Nord Interactives OÜ tegevjuht 

12:00 – 13:00
Lõunapaus 

13:00 – 13:40
Kestlikud majandusmudelid
Mikk Vainik, Rohetiigri arendusjuht 

13:40 – 14:40 
Avaldame peatselt 

14:40 – 15:00
Suhtlemispaus kohvi ja suupistetega 

15:00 – 15:30
Tööstussümbioosi süsteem, mõjud ja võimalused
Margit Kull, TalTechi ärikorralduse instituudi jätkusuutliku väärtusahela juhtimise valdkonna  doktorant-nooremteadur
Ulrika Hurt, TalTechi ärikorralduse jätkusuutliku väärtusahela juhtimise valdkonna instituudi lektor 

15:30 – 15:50
Rohepesu vältimine ja tarbijate ootused – Roheväidete direktiiv ja EL ökomärgis
Kadri Koemets, Kliimaministeeriumi rohereformi osakonna nõunik 

15:50 – 16:20
Miks me pole keskkonnakatastroofide lävel piisavalt ärevad?
Grete Arro, haridus- ja keskkonnapsühholoog, Tallinna Ülikooli haridusinstituudi teadur 

 16:20 – 16:30
Päeva lõpetamine 

16:30 – 17:00
Aeg suhtlemiseks ja muutusteks 

 

Esinejad

Kati Kusmin, Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse (EIS) juhatuse esimees

Kati on juhtinud mitmeid suuri organisatsioone nii era- kui avalikus sektoris. Enne Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutusega (EIS) liitumist juhtis ta Riigi Kinnisvara AS-i, lisaks on ta tegutsenud juhatuse liikmena börsiettevõtetes Silvano Fashion Group ja Baltika, juhatuse esimehena ETKs ja Kalevis ning erinevatel juhipositsioonidel Tallinna Kaubamajas, Reval Hotelligrupis ning Hotell Olümpias.

2023. aasta lõpus uude ametisse asunud Kusmini jaoks on EIS-il oluline roll Eesti majanduse arendamisel, rahvusvahelise konkurentsivõime suurendamisel ja elukeskkonna parandamisel.

Margit Kull, TalTechi Ärikorralduse instituudi jätkusuutliku väärtusahela juhtimise valdkonna doktorant-nooremteadur

Margit on uurinud tööstussümbioosi rakendamise võimalusi sümbiootilises tarneahelas ning potentsiaalseid koostöövõimalusi ettevõtete ja riigi vahel, mis toetaksid alt-üles tööstussümbioosi Eestis. Ringmajanduse võimekuse tõstmine, tööstussümbioosi süsteemi loomine ja ringmajanduslike praktikate juurutamise võimalused ja barjäärid on olulised teemad Margiti töölaual. Püüdes lahendada teisese toorme kasutuselevõtu probleeme, on võimalus jõuda kestlike majandusmudeliteni. 

Ulrika Hurt, TalTechi Ärikorralduse inistituudi jätkusuutliku väärtusahela juhtimise valdkonna lektor; Digilogistika teadus- ja arendustegevuse juht ja partner

Ulrika ekspertsus väljendub eriliselt paberivaba ehk digitaalse logistika vallas. E-veoseleht ehk logistika edulugu on ka Ulrika edulugu, mis on eeskujuks mitmetele digitaliseerimist vajavatele valdkondadele. Ulrika on 10 aastat tegelenud sellega, et Eesti digitaalsed arendused oleksid ka Euroopa Liidu kolleegidele arusaadavad. Tema projektide alla kuulub ka ülikoolide ning ettevõtete koostöö soodustamine, tehnoloogiasiire, väärtusahelate kaardistamine ja piiriülese andmevahetuse arendamine. 

Grete Arro, haridus- ja keskkonnapsühholoog; Tallinna Ülikooli haridusinstituudi teadur, Haridus- ja Teadusministeeriumi hariduspsühholoogia nõunik.

Grete on hariduspsühholoogia ekspert, keda sütitavad teemad nagu mõtlemise areng, õpimotivatsioon, teaduspõhine keskkonnateadlikkus ja sellega seotud müüdidTa peab oluliseks teemaks inimese suhet keskkonnaga ja looduse iseväärtuse mõtestamist inimkonna ühe põhiväärtusena Tunamullu pälvis Grete Eesti Teadusagentuurilt teaduse populariseerija tiitli ning mullu valiti ta aasta õppejõuks. 

Kristi Klaas, Kliimaministeeriumi rohereformi asekantsler

Kristi pädevusvaldkonnaks on rohereformi tervikliku elluviimise korraldamine. Tema lähiaastate olulisemad tegevused on kliimaseaduse väljatöötamise koordineerimine ja selle rakendamiseks vajalike võimekuste loomine, rohereformi tegevuskava elluviimine, avaliku sektori organisatsioonide süsiniku jalajälje kaardistamise ja vähendamise põhimõtete väljatöötamine, Eesti seisukohtade kujundamine ja esindamine Euroopa Liidu 2040. aasta kliimaeesmärkide kokkuleppimisel 

Kadri Koemets, Kliimaministeeriumi rohereformi osakonna nõunik

lisame bio peatselt

Marika Taal, Rahandusministeeriumi rahandusteabe poliitika osakonna nõunik

Marika on rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna nõunik, kelle töölaud on täidetud peaasjalikult teemadega, mida kirjeldavad tabavalt akronüümid CSRD ja ESG. Teisisõnu kannab Marika auga välja tiitlit kestlikkusaruandluse ekspert, sest on selles teemas aktiivselt tegutsenud ligi kolm aastat. Kestlikkusinfo on leidmas oma kohta finantsinfo kõrval, mida üha rohkemad tulevikku vaatavad ettevõtted on lahti mõtestamas ning selles väärtust leidmas  

Marko Siller, Sustinere nõustamisagentuuri asutaja ja partner

Sustinere on suurima Baltikumi-ülene ESG ja jätkusuutlikkuse nõustamisagentuur. 

Marko on alates 2010. aastast edendanud jätkusuutliku ja vastutustundliku ettevõtluse alast teadlikkust Eestis, nõustades ja koolitades ettevõtteid ning olles strateegiliseks koostööpartneriks riigile ning avalikule sektorile. Ta omab teadmiseid ja laiapõhjalist kogemust vastutustundliku ettevõtluse strateegilisest juhtimisest, huvigruppide suhtlemisest, uuringute ja analüüside läbiviimisest ning jätkusuutlikkuse aruandlusest. 

Sven Kasemaa, Nord Interactives OÜ ja Mellon Interior tegevjuht

Sven on ettevõtja, kes tegutseb aktiivselt töötlevas tööstuses ja on teadlikult võtnud ärimaailmas kursiks kestliku arengu edendamise ja ringdisaini printsiipide juurutamise. 

Mellon Interior OÜ ja Nord Interactives OÜ on interjööri lahendusi pakkuvad ettevõtted, kelle mööbliprojektid valmivad kodumaal Eestis ning eksporditakse peaasjalikult Soome, Rootsi ja Taani aga ka kesk-euroopa riikidesse . Kestlikkus on Svenile südameasi ja ettevõtluses konkurentsieelise võimalus. 

Maria Karus, Thermory AS keskkonnajuht

Maria on keskkonnaspetsialist Eesti kapitalil põhinevas tootmisettevõttes Thermory, mis on maailma suurim termopuidu ja saunamaterjalide tootja. 25-aastase kogemusega ettevõtte ekspordivõrgustikku kuulub 50+ riiki, hoides olulisi kvaliteedistandardeid nagu näiteks FSC, PEFC, ISO 9001, ISO14001 ja EPD. Thermory nomineeriti 2023 aastal TOP3 kestliku ettevõtte tiitlile ettevõtlusauhinna galal. 

Ragmar Saksing, Tehnopoli rohetehnoloogia valdkonna juht

Ragmar on rohetehnoloogia valdkonna juht, kogukonna ehitaja ja sariettevõtja tehnoloogia alal. Ta on hariduselt merebioloog, kes on töötanud tehnoloogiavaldkonnas peaaegu 20 aastat ja täna on lisaks ettevõtlusele tegev koolitaja ja rohetehnoloogia sektori juhina. Ragmari tugevuseks on suurte visioonide loomine, strateegiline müük, MVP kui protsess, insenerimeeskondade kokkupanek ja juhtimine, ärianalüüs ning keskkonnasõbralikud tehnoloogiad. 

Mikk Vainik, Rohetiigri arendusjuht

Mikk annab Rohetiigrile sisemise tugevuse oma eesmärgi – tasakaalus majanduse mudel – saavutamiseks Eestis ja välismaal. Samuti mõtestab ta, kuidas tasakaalus majanduse mudelini jõuda ja millise meeldiva elukeskkonna seeläbi saavutame.

Mikk leiab, et peame juba praegu ehitama tulevase edu vundamenti, mitte varastama sealt tükke minevikku vajuvate konkurentsieeliste kunstlikuks elustamiseks. Eesrindlikkus kestlikkuse vallas võiks olla Eesti konkurentsieelis.

Varasemalt on Mikk tegutsenud avalikus sektoris ning eest vedanud riigi innovatsiooniprogrammi Accelerate Estonia. Seeläbi on Mikul kogemus rohkem kui kahekümnest väga erinevast ja keerukast era- ja avaliku sektori koostööprojektist. Sarnastel teemadel on Mikk külalislektorina koolitanud TalTechi tudengeid, OECD-d ning teiste riikide avalikke teenistujaid.

Roheline laine

9:30 – 10:00 
Registreerumine, tervitusamps ja kohv 

10:00 – 10:15 
Konverentsi avamine ja päevajuhi tervitus
Kati Kusmin, EASi ja KredExi ühendasutuse juhatuse esimees 

10:15 – 10:30 
Kliimaseaduse eesmärk ja mõjud ettevõtluskeskkonnale
Kristi Klaas, Kliimaministeeriumi asekantsler 

10:30 – 11:00
CSRD ehk kestlikkusaruandluse nõuded ja taust (Rahandusministeeriumi juhised)
Marika Taal, Rahandusministeeriumi rahandusteabe poliitika osakonna nõunik 

11:00 – 11:20
Kuidas läheneda oma ettevõttes ESG aruandluse regulatsioonidele?
Marko Siller, Sustinere asutaja ja partner 

11:20 – 12:00
Paneelarutelu: Kogemused ja näpunäited ESG strateegia loomisel
Modereerib Marko Siller
Maria Karus, Thermory AS keskkonnajuht
Sven Kasemaa, Mellon Interior OÜ ja Nord Interactives OÜ tegevjuht 

12:00 – 13:00
Lõunapaus 

13:00 – 13:40
Kestlikud majandusmudelid
Mikk Vainik, Rohetiigri arendusjuht 

13:40 – 14:40 
Avaldame peatselt 

14:40 – 15:00
Suhtlemispaus kohvi ja suupistetega 

15:00 – 15:30
Tööstussümbioosi süsteem, mõjud ja võimalused
Margit Kull, TalTechi ärikorralduse instituudi jätkusuutliku väärtusahela juhtimise valdkonna  doktorant-nooremteadur
Ulrika Hurt, TalTechi ärikorralduse jätkusuutliku väärtusahela juhtimise valdkonna instituudi lektor 

15:30 – 15:50
Rohepesu vältimine ja tarbijate ootused – Roheväidete direktiiv ja EL ökomärgis
Kadri Koemets, Kliimaministeeriumi rohereformi osakonna nõunik 

15:50 – 16:20
Miks me pole keskkonnakatastroofide lävel piisavalt ärevad?
Grete Arro, haridus- ja keskkonnapsühholoog, Tallinna Ülikooli haridusinstituudi teadur 

 16:20 – 16:30
Päeva lõpetamine 

16:30 – 17:00
Aeg suhtlemiseks ja muutusteks 

 

Kati Kusmin, Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse (EIS) juhatuse esimees

Kati on juhtinud mitmeid suuri organisatsioone nii era- kui avalikus sektoris. Enne Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutusega (EIS) liitumist juhtis ta Riigi Kinnisvara AS-i, lisaks on ta tegutsenud juhatuse liikmena börsiettevõtetes Silvano Fashion Group ja Baltika, juhatuse esimehena ETKs ja Kalevis ning erinevatel juhipositsioonidel Tallinna Kaubamajas, Reval Hotelligrupis ning Hotell Olümpias.

2023. aasta lõpus uude ametisse asunud Kusmini jaoks on EIS-il oluline roll Eesti majanduse arendamisel, rahvusvahelise konkurentsivõime suurendamisel ja elukeskkonna parandamisel.

Margit Kull, TalTechi Ärikorralduse instituudi jätkusuutliku väärtusahela juhtimise valdkonna doktorant-nooremteadur

Margit on uurinud tööstussümbioosi rakendamise võimalusi sümbiootilises tarneahelas ning potentsiaalseid koostöövõimalusi ettevõtete ja riigi vahel, mis toetaksid alt-üles tööstussümbioosi Eestis. Ringmajanduse võimekuse tõstmine, tööstussümbioosi süsteemi loomine ja ringmajanduslike praktikate juurutamise võimalused ja barjäärid on olulised teemad Margiti töölaual. Püüdes lahendada teisese toorme kasutuselevõtu probleeme, on võimalus jõuda kestlike majandusmudeliteni. 

Ulrika Hurt, TalTechi Ärikorralduse inistituudi jätkusuutliku väärtusahela juhtimise valdkonna lektor; Digilogistika teadus- ja arendustegevuse juht ja partner

Ulrika ekspertsus väljendub eriliselt paberivaba ehk digitaalse logistika vallas. E-veoseleht ehk logistika edulugu on ka Ulrika edulugu, mis on eeskujuks mitmetele digitaliseerimist vajavatele valdkondadele. Ulrika on 10 aastat tegelenud sellega, et Eesti digitaalsed arendused oleksid ka Euroopa Liidu kolleegidele arusaadavad. Tema projektide alla kuulub ka ülikoolide ning ettevõtete koostöö soodustamine, tehnoloogiasiire, väärtusahelate kaardistamine ja piiriülese andmevahetuse arendamine. 

Grete Arro, haridus- ja keskkonnapsühholoog; Tallinna Ülikooli haridusinstituudi teadur, Haridus- ja Teadusministeeriumi hariduspsühholoogia nõunik.

Grete on hariduspsühholoogia ekspert, keda sütitavad teemad nagu mõtlemise areng, õpimotivatsioon, teaduspõhine keskkonnateadlikkus ja sellega seotud müüdidTa peab oluliseks teemaks inimese suhet keskkonnaga ja looduse iseväärtuse mõtestamist inimkonna ühe põhiväärtusena Tunamullu pälvis Grete Eesti Teadusagentuurilt teaduse populariseerija tiitli ning mullu valiti ta aasta õppejõuks. 

Kristi Klaas, Kliimaministeeriumi rohereformi asekantsler

Kristi pädevusvaldkonnaks on rohereformi tervikliku elluviimise korraldamine. Tema lähiaastate olulisemad tegevused on kliimaseaduse väljatöötamise koordineerimine ja selle rakendamiseks vajalike võimekuste loomine, rohereformi tegevuskava elluviimine, avaliku sektori organisatsioonide süsiniku jalajälje kaardistamise ja vähendamise põhimõtete väljatöötamine, Eesti seisukohtade kujundamine ja esindamine Euroopa Liidu 2040. aasta kliimaeesmärkide kokkuleppimisel 

Kadri Koemets, Kliimaministeeriumi rohereformi osakonna nõunik

lisame bio peatselt

Marika Taal, Rahandusministeeriumi rahandusteabe poliitika osakonna nõunik

Marika on rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna nõunik, kelle töölaud on täidetud peaasjalikult teemadega, mida kirjeldavad tabavalt akronüümid CSRD ja ESG. Teisisõnu kannab Marika auga välja tiitlit kestlikkusaruandluse ekspert, sest on selles teemas aktiivselt tegutsenud ligi kolm aastat. Kestlikkusinfo on leidmas oma kohta finantsinfo kõrval, mida üha rohkemad tulevikku vaatavad ettevõtted on lahti mõtestamas ning selles väärtust leidmas  

Marko Siller, Sustinere nõustamisagentuuri asutaja ja partner

Sustinere on suurima Baltikumi-ülene ESG ja jätkusuutlikkuse nõustamisagentuur. 

Marko on alates 2010. aastast edendanud jätkusuutliku ja vastutustundliku ettevõtluse alast teadlikkust Eestis, nõustades ja koolitades ettevõtteid ning olles strateegiliseks koostööpartneriks riigile ning avalikule sektorile. Ta omab teadmiseid ja laiapõhjalist kogemust vastutustundliku ettevõtluse strateegilisest juhtimisest, huvigruppide suhtlemisest, uuringute ja analüüside läbiviimisest ning jätkusuutlikkuse aruandlusest. 

Sven Kasemaa, Nord Interactives OÜ ja Mellon Interior tegevjuht

Sven on ettevõtja, kes tegutseb aktiivselt töötlevas tööstuses ja on teadlikult võtnud ärimaailmas kursiks kestliku arengu edendamise ja ringdisaini printsiipide juurutamise. 

Mellon Interior OÜ ja Nord Interactives OÜ on interjööri lahendusi pakkuvad ettevõtted, kelle mööbliprojektid valmivad kodumaal Eestis ning eksporditakse peaasjalikult Soome, Rootsi ja Taani aga ka kesk-euroopa riikidesse . Kestlikkus on Svenile südameasi ja ettevõtluses konkurentsieelise võimalus. 

Maria Karus, Thermory AS keskkonnajuht

Maria on keskkonnaspetsialist Eesti kapitalil põhinevas tootmisettevõttes Thermory, mis on maailma suurim termopuidu ja saunamaterjalide tootja. 25-aastase kogemusega ettevõtte ekspordivõrgustikku kuulub 50+ riiki, hoides olulisi kvaliteedistandardeid nagu näiteks FSC, PEFC, ISO 9001, ISO14001 ja EPD. Thermory nomineeriti 2023 aastal TOP3 kestliku ettevõtte tiitlile ettevõtlusauhinna galal. 

Ragmar Saksing, Tehnopoli rohetehnoloogia valdkonna juht

Ragmar on rohetehnoloogia valdkonna juht, kogukonna ehitaja ja sariettevõtja tehnoloogia alal. Ta on hariduselt merebioloog, kes on töötanud tehnoloogiavaldkonnas peaaegu 20 aastat ja täna on lisaks ettevõtlusele tegev koolitaja ja rohetehnoloogia sektori juhina. Ragmari tugevuseks on suurte visioonide loomine, strateegiline müük, MVP kui protsess, insenerimeeskondade kokkupanek ja juhtimine, ärianalüüs ning keskkonnasõbralikud tehnoloogiad. 

Mikk Vainik, Rohetiigri arendusjuht

Mikk annab Rohetiigrile sisemise tugevuse oma eesmärgi – tasakaalus majanduse mudel – saavutamiseks Eestis ja välismaal. Samuti mõtestab ta, kuidas tasakaalus majanduse mudelini jõuda ja millise meeldiva elukeskkonna seeläbi saavutame.

Mikk leiab, et peame juba praegu ehitama tulevase edu vundamenti, mitte varastama sealt tükke minevikku vajuvate konkurentsieeliste kunstlikuks elustamiseks. Eesrindlikkus kestlikkuse vallas võiks olla Eesti konkurentsieelis.

Varasemalt on Mikk tegutsenud avalikus sektoris ning eest vedanud riigi innovatsiooniprogrammi Accelerate Estonia. Seeläbi on Mikul kogemus rohkem kui kahekümnest väga erinevast ja keerukast era- ja avaliku sektori koostööprojektist. Sarnastel teemadel on Mikk külalislektorina koolitanud TalTechi tudengeid, OECD-d ning teiste riikide avalikke teenistujaid.

Kontakt

Kontakt

Anet Adamson
rohevaldkonna teenuste teemajuht

Sind võib veel huvitada

Suletud
innovatsioon

Eesti – Norra koostööprogramm “Green ICT”

Suurim toetus 700 000
Avatud
rakendusuuringute programm

Rakendusuuringute programm

Suurim toetus 2 000 000
Avatud
eurostars

Eurostars

Suurim toetus 300 000
Kestus kuni 36 kuud
Avatud
Nõustamine

Tehnoloogiate otsing, seire ja analüüs (technology intelligence)

Hind alates 5-st töötunnist 100 €/h
Kestus kuni 5 tundi tasuta
Avatud
tootearendus

Tootearenduse toetus

Suurim toetus 500 000
Suletud
avalik sektor

Innovatsiooni edendavate hangete toetamine

Suurim toetus Ideekonkursi toetus 45 000
Avatud
innovatsioon

Innovatsiooniosak

Suurim toetus 7500
Avatud
ettevõtte arenguprogramm

Ettevõtte arenguprogramm

Suurim toetus arenguplaanile kuni 500 000
Kestus kuni 3 aastat
Avatud
Nõustamine

Arenduskoostöö eksperdid

Hind Esimesed 6h tasuta. Alates 6. tunnist 100 €/h
Avatud
Toetus

Sektoritevahelise mobiilsuse toetamine

Kestus 3 – 24 kuud
Avatud
Nõustamine

Intellektuaalomandi äristrateegiline nõustamine

Hind 100 €/h + km
Kestus 5 esimest tundi tasuta
Avatud
Nõustamine

Innovatsioonivõimekuse diagnostika

Hind Tasuta
Suletud
Kiirendi

Ajujaht kiirendi ja telesaade

Hind Tasuta
Kestus 3-6 kuud
Avatud
innovatsioon

Euroopa Horisont EIC Accelerator

Suurim toetus 2 500 000 (millele lisandub kuni 15 000 000 omakapitaliinvesteeringuna)
Kestus kuni 2 aastat
Avatud
Nõustamine

Rahvusvahelise eksperdi kaasamine

Hind Omaosalus 50% eksperdi tasust, maksimaalne toetussumma 10 000 eurot
Suletud
innovatsioon

Tehnoloogia arenduskeskused

Suurim toetus 7 000 000
Suletud
EAS

Euroopa horisondi partnerlus „Võtmetähtsusega digitehnoloogiad“

Suurim toetus 300 000
Kestus kuni 36 kuud
Avatud
innovatsioon

Rohetoetus: tootmisettevõtja ärimudeli muutmise toetus

Suurim toetus roheaudit kuni 10 000, teekaardi arendustegevuse elluviimine kuni 200 000
Avatud
rakendusuuringute programm

Rakendusuuringute programmi väikeprojektide taotlusvoor

Suurim toetus 150 000
Suletud
Meistriklass

Disaini meistriklass

Hind 1500 eurot + KM
Kestus 6 kuud