Vaata peasisu Kaasrahastanud Euroopa Liit kaksilogo, (EST)

Roheline Laine – Kas parim sündmus on ära jäetud sündmus?

“Rohelise Laine” sündmuste korraldajatele suunatud konverents on intensiivne sukeldumine jätkusuutlikkuse ja teadlikkuse maailma sündmuste korraldamisel. Räägime inspireerivate näidete põhjal muutustest organisatsioonide juhtimisel ning tervikliku kommunikatsiooni alustaladest. Paneeldiskussioon suurproduktsiooni kestlikkusest avab tagamaid ja dilemmat, kas suurkontserti on võimalik korraldada kestlikult nii, et külastaja kogemus ei kannataks? Üle ja ümber ei saa me ka valdkonda kujundavatest nõuetest ja direktiividest. Oma sõna saavad avaliku sektori esindajad, kes avavad tagamaid, mis on tänane reaalsus ja millega peame valmis olema tulevikus.
Milline on sündmuste toimumispaikade roll selles ahelas ja kui palju peaksid nemad enda tegevuses kestlikkusele tähelepanu pöörama? Millised on klientide ootused juba täna?

 

Kohapeal konverentsi kuulamiseks on kohad täis. Küll aga on võimalik konverentsi jälgida veebiülekande vahendusel.

Toimumise kuupäev
09. aprill 2024, 09:30
Keel
eesti keel
Asukoht
Kai kunstikeskus
Kulu
Tasuta
Staatus
Registreerimine suletud

Konverentsi salvestus

Kellele konverents on mõeldud?

Ettevõtjatele, spetsialistidele ja juhtidele, kes puutuvad kokku erinevate sündmuste korraldamisega – olles tellija või teenusepakkuja rollis. Soovivad püsida konkurentsis ning omavad selget nägemust vajadusest muuta ettevõtte ärimudel ja tegevused kestlikumaks ning kes soovivad liikuda edasi jätkusuutlike otsuste tegemisega, eriti tulenevalt rohepöördest ja keskkonnateadlikkuse kasvust.

Miks tasub osaleda?

Uuenduslikud mõtteviisid äri arendamisel

Võimalus süveneda uutesse ärimudelitesse ja keskkonnasõbralikesse praktikatesse, mis aitavad ettevõtetel mitte ainult ellu jääda, vaid kasvada ning saavutada konkurentsieelis. Osalejad saavad teada, kuidas integreerida keskkonna-, inimeste- ja ärijuhtimise aspekte ning kuidas see mõjutab ettevõtte tegevust ja tulemuslikkust.

Praktilised näpunäited muutuste elluviimiseks

Konverentsil käsitletakse mitte ainult teooriat, vaid ka praktilisi aspekte, nagu töötajate kaasamine muudatuste juhtimisse ja jalajälje mõõtmine. Osalejad saavad praktilisi näpunäiteid selle kohta, kuidas rakendada kestlikke praktikaid oma igapäevases äritegevuses ning kuidas neid mõõta ning hinnata.

Uusimad suundumused ja väljakutsed

Konverents annab osalejatele võimaluse olla kursis uusimate suundumuste ja väljakutsetega, mis puudutavad keskkonna- ja jätkusuutlikkuse teemasid. See aitab ettevõtteid edukalt kohandada muutuva ärikeskkonnaga ning olla valmis tuleviku väljakutseteks.

Ajakava

9.30 – 10.00
Kogunemine ja hommikukohv

10.00 – 10.10
Tervitus
Sigrid Harjo, EASi ja KredExi ühendasutuse juhatuse liige ja päevajuht Raimo Matvere

10.10 – 11.00
Kuidas tõsta teadlikkust?
Grete Arrot intervjueerib Raimo Matvere

11.00 – 11.45
Tervikliku kommunikatsiooni 5 sammu
Triin Pikk (Tartu 2024) ja Meelika Hirmo

11.45 – 12.30
Paneelarutelu “Jätkusuutlik produktsioon”
Priit Mikk (Amazing Productions), Jalmar Vabarna (Treski Muusika- ja Inspiratsioonifestival), Kristjan Vosman (Space Productions), Kätlyn Jürisaar (Impact Day), moderaator Maili Metssalu.

12.30 – 13.30
Lõunapaus

13.30 – 13.45
Muusikaline etteaste

13.45 – 14.05

Kestlikkus kui konkurentsieelis ekspordis
Lehari Kaustel (Miltton Events)

14.05 – 14.50
Paneelarutelu “Avaliku sektori ootused, nõuded, toetused”
Liina Kanarbik (Tallinna Strateegiakeskus), Karen Silts (Kliimaministeerium), Toomas Toodu (Pärnumaa Arenduskeskus), Ede Teinbas (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium), Sirli Pehme (Acento), moderaator Katriin Hunt (TULI).

14.50 – 15.20
Murrame kestlikkuse müüte
Kristel Linnutaja ja Pärtel Vurma (Velvet)

15.20 – 15.40
Sirutuspaus

15.40 – 15.45
Kestlikkus tänasel konverentsil
Kätlin Vesi (Milestone Events)

15.45 – 16.00
Sündmuse jalajälje mõõtmise praktikast
Katre Kahre (Jolos)

16.00 – 16.45
Paneelarutelu “Asukoha roll sündmuste korraldamisel”
Karmen Otu (Aparaaditehas), Rait Reila (Kultuurikatel), Mihkel Lubi (Elamusstuudio), Kertu Süld (Tallinn Music Week), moderaator Raimo Matvere.

Esinejad

Grete Arro

Grete Arro on hariduspsühholoog, kes töötab Tallinna Ülikoolis teadurina. Tema huvifookuses on erinevad tõhusa õppimisega seotud teemad ja keskkonnateadlikkuse ja -hariduse uurimine ja edendamine.  

Triin Pikk

Tartu 2024 programmiliini Elu ja Keskkond juht Triin Pikk on õppinud Tartu Ülikoolis semiootikat, kultuuriteooriat ja sotsioloogiat ning lõpetanud Tallinna Ülikoolis ajakirjanduse ja meediakommunikatsiooni magistriõppekava. Triinu peamine ülesanne kultuuripealinna eestvedamisel on projektide nõustamine, kureerimine ja erinevate keskkonna ja kestlikusega seotud strateegiate väljatöötamine. Ta seisab hea selle eest, et aastal 2024 toimuks Tartus ja Lõuna-Eestis palju sündmusi, mis lähtuvad kestlikkuse, loodussäästlikkuse, taaskasutuse ja elurikkust ning kultuuride paljusust väärtustavatest põhimõtetest. Tema ülesandeks on omavahel siduda loetletud põhimõtted kultuuriprogrammiga, mida kogevad tuhanded eestlased ja väliskülalised. 

Kertu Süld

Kertu on festivalide Tallinn Music Week (TMW) ja Station Narva administratiiv- ja jätkusuutlikkuse juht, kelle hallata on korralduse köögipool. Tema juhtimisel valmis TMW,  Viljandi pärimusmuusika festivali ja UNESCO muusikalinna Tallinna koostöös muusikavaldkonna roheraider ja säästva arengu eesmärkide rakendamise suunised. Lisaks tegutseb Kertu aktiivselt nii Eesti kui ka Euroopa koorimaastikul, mille eest nimetas Kooriühing ta aasta korraldajaks 2022. 

Kristjan Vosman

Kristjan on Space Productionsi juhataja.
33 aastat muusika, korralduse ja tehnilise produktsiooniga seotud kogemust. Laia profiiliga projektijuht ja produtsent, kes oma aega jagab võrdselt Eesti ja Soome projektide vahel. Viimased 15 aastat vedamas Space Productions kollektiivi, mis pakub äriklientidele täisteenust – planeerimisest kuni tootmise ja teostuseni. 

Priit Mikk

Priit on 20-aastase kogemusega kõrgelt hinnatud projektijuht ja produtsent ning agentuuri Amazing Productions asutaja. Ta on olnud mitmete rahvusvaheliste konverentside produtsent, seal hulgas Tallinn Digital Summit (2017-2023), Latitude59 (2015-2022) ja Avatud Valitsemise Partnerluse tippkohtumine (2023) Lisaks on ta produtsendina vastutanud Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõttude (2019-2024) ning teiste kõrgetasemeliste avaliku sektori ürituste eest, näiteks iseseisvuse taastamise 30. aastapäev, ELi nõukogu eesistumise erinevad projektid jpt. Priit on Tallinna Ülikoolis ürituste produktsiooni õppejõud. 

Raimo Matvere

Konverentsi päevajuhi Raimo Matvere kogemused hõlmavad nii kestlikkust, (suur)ürituste korraldamist kui loomeettevõtete arengusse panustamist. 
Raimo on viimastel aastatel olnud kestlikuma ürituskorralduse praktik, kes juhtinud nii Maailmakoristuspäeva Eesti koristust, panustanud strateegiliselt ning praktiliselt laulu- ja tantsupidude kestlikkusse ning olnud üks vedavaid jõude Latitude59 ja sTARTUp Day keskkonnahoidlikkuse teekonnal. Ta on üks Tartu 2024 keskkonnastrateegia kaasautoritest. 
Varasemalt on Raimo töötanud muuhulgas Telliskivi Loomelinnaku sisujuhina, kus käivitas ja juhtis kuni 25000 külastajaga festivale ning panustas aktiivselt loomeettevõtluse arengusse nii loomelinnakus kui Eestis laiemalt. 

Liina Kanarbik

Liina Kanarbik on Tallinna Strateegiakeskuse ringmajanduse osakonna juhtivspetsialist. Just tema käsi oli mängus kui keelati ühekorranõud Tallinna avalikel üritustel ning loodi keskkonnahoidlike ürituste läbiviimise juhend Tallinna linna ametiasutustele. Igapäevaselt tegutseb Liina selle nimel, et jäätme- ja ringmajandus Tallinna linnas veelgi edeneks. 

Rait Reila

Rait Reila on Kultuurikatla haldusjuht, kes vaatab, et maja oleks ohutu ja hallatud. Lisaks oma rollile Kultuurikatlas tegutseb ta ka maaarhitektuuri ja pärandehitiste alal, mis hõlmab endas majaomanike nõustamist, keskendudes peamiselt palkhoonete konstruktsioonide seisukorra hindamisele ja taastamisele. Enne Kultuurikatla haldusjuhi ametikohale asumist veetis Rait 25 aastat Eesti turundus ja reklaamivaldkonnas, sealhulgas viimased 6 aastat vanimas agentuuris Age McCann.  

Kultuurikatel on funktsionaalse ruumiprogrammi ja põneva kaasaegse tööstusarhitektuuriga sündmus- ja loomemajanduskeskus Tallinna kesklinnas, mis tegutseb teadlikult keskkonda hoidval ja säästval viisil. Kultuurikatel omab täna ka ökomärgist „Green Key“

Katre Kahre

Jolos on juba üle aasta mõõtnud ürituste keskkonna jalajälge ning on ühtlasi Eestis esimene üritusturundusagentuur, kes on saanud rahvusvaheliselt tunnustatud jätkusuutlike ürituste sertifikaadi ISO20121. Jolose jätkusuutlikkuse juht ja partner Katre Kahre räägib enda kogemusest ürituste süsiniku jalajälje mõõtmisel ja selleks vajalike andmete kogumisest.

Ede Teinbas

Ede Teinbas töötab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis turisminõunikuna ning vastutab turismivaldkonna rahastuse ja toetusmeetmete korralduse eest. Lisaks on Edele südamelähedane kestliku turismi arendamine ning seda püüab ta toetustmeetmete ja arendustegevuste abil ka turismiettevõtetele südamelähedaseks nügida.

Kätlyn Jürisaar

Kätlyn Jürisaarel on üle 10-aastane kogemus sündmuste korraldamisel ettevõtluse, hariduse ja kultuuri valdkonnas. Ta on eest vedanud 200+ üritust, sealhulgas TEDx konverentse ja 24-tunniseid otseülekandeid 95+ esinejaga. Kätlyn on Baltikumi suurima mõju ja jätkusuutlikkuse festivali Impact Day kaasasutaja ja tehniline produtsent, mis tõi 2023. aastal kokku 2600+ inimese, ettevõtte ja organisatsiooni Baltikumist ja Põhjamaadest, kes loovad positiivset mõju maailmas.

Sirli Pehme

Sirli Pehme on pikaaegse kogemusega keskkonnaekspert, kes aitab erinevatest valdkondadest ettevõtteid keskkonnamõju (nt süsiniku jalajälje) mõõtmisel ja mõju vähendamise plaanide kavandamisel. Acentos on tema fookuseks ürituste süsiniku jalajälje mõõtmine ja vähendamine.

Karmen Otu

Karmen Otu on Tartus tegutsev kultuurikorraldaja, kes on viimased 6 aastat töötanud Aparaaditehase programmijuhina. Lisaks on Karmen olnud osaline ka mitmete teiste Tartu kultuurisündmuste ja -organisatsioonide tegutsemise juures. 

Aparaaditehas on Tartus paiknev ja sel aastal oma 10. sünnipäeva tähistav kultuuritehas, mis ühendab endas loomingulised ettevõtted, kunstnike stuudiod, disainerite ateljeed, kaubanduse ja meelelahutuse. Lisaks iga-aastastele oodatud suursündmustele Aparaaditehase festival ja galeriide ööd, toimub tehases iganädalaselt palju suuremaid ja väiksemaid üritusi, mis moodustavad kokku värske ja omanäolise kultuuriprogrammi.

Mihkel Lubi

Mihkel Lubi on üritusturundusagentuuri Elamusstuudio asutaja, partner ja projektijuht. Mihkel on pea 20 aasta jooksul läbi viinud suurel hulgal erinevaid ürituste projekte ja aidanud paljudel klientidel oma turundusteemalisi väljakutseid lahendada. Lisaks promotsioonilahendustele, galadele ja kõikvõimalikele sündmustele, on ta olnud tegev ka mitmete festivalide sünni ja arengu juures (Eakate festival, Simple Session, Joogafestival, Black Food festival, Impact Day, PIXO festival jne). Täna lööb ta kaasa aktiivselt ka Põhjala tehase ruumiloomes ja kogukonnapõhistes tegevustes ning otsib lahendusi, kuidas jätkusuutlikult ürituste valdkonda tuleviku poole tüürida. “Lihtsaid lahendusi siin ei ole, kuid võimatuid samuti mitte”: arvab ta ise oma püüdluste osas.

Meelika Hirmo

Meelika Hirmo on keskkonna-, kultuuri- ja kodanikuosaluse teemadele keskendunud kommunikatsiooniekspert. Meelika alustas oma professionaalset teed just sündmuste korraldamisega ning oli Eesti esimese ökofestivali projektijuht. Viimased 15 aastat on ta töötanud nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil, kus tema ülesandeks on olnud strateegilise kommunikatsiooni planeerimine, kampaaniate juhtimine ja meediasuhtlus. Ta on olnud Teeme Ära Maailmakoristuse (World Cleanup Day) kommunikatsioonijuht, koordineerinud erinevaid keskkonnateemalisi kampaaniaid ning pakkunud kommunikatsioonialast tuge kultuurisündmustele. Viimased viis aastat on ta tihedalt seotud olnud meediapädevuse ja kriitilise mõtlemise projektidega, kus huviorbiidis on paljude teiste teemade hulgas ka valeinfo, rohepesu ja eetiline kommunikatsioon.

Toomas Toodu

Toomas Toodu panus rohelise mõtteviisi edendamisse ja jätkusuutlikkuse põhimõtete rakendamisse on olnud märkimisväärne. Viimased kaks aastat on ta juhtinud Pärnumaa Arenduskeskuses roheklastrit, mille eesmärgiks on toetada kohalikke ettevõtteid ja elanikke jätkusuutlikkuse teemadel, aidates neil üle minna keskkonnasõbralikumatele praktikatele ja tehnoloogiatele.

 

Toomas on tuntud oma kirgliku pühendumuse poolest jätkusuutlikkuse põhimõtetele, suutes inspireerida nii kolleege kui ka kogukonna liikmeid mõtlema ja tegutsema viisil, mis aitab kaasa keskkonna säilimisele tulevastele põlvedele. Tema töö Pärnumaa Arenduskeskuses on andnud olulise panuse selle piirkonna rohepöörde edendamisse, muutes Pärnumaad eeskujuks jätkusuutlikkuse integreerimisel kohalikku majandusse ja kogukonna ellu.

Karen Silts

Karen Silts on kliimaministeeriumi rohereformi osakonna nõunik, tegeledes igapäevaselt keskkonnahoidlike riigihangete õigusloome väljatöötamise ja koordineerimisega, keskkonnajalajälje hindamise mudeli väljatöötamise eden

Lehari Kaustel

Miltton Eventsi kaasasutaja ja arendajana soovib Lehari kirglikult aidata luua ainulaadseid kogemusi ja võõrustada erinevaid sündmuseid üle maailma, viia kõik ideed järgmisele tasemele ning esitada pidevalt väljakutseid vanadele mõtteviisidele.
Leharil on 20+ aastat rahvusvahelist kogemust üritusturunduses. Ta on andnud strateegilist kommunikatsiooni- ja turundussisendit nii rahvusvahelistele organisatsioonidele kui ka suurkorporatsioonidele.
Lisaks jälgib Lehari pidevalt virtuaalsete üritustööstuse arengute uusimaid suundumusi, olles ekspert nii virtuaalsete ja hübriidsündmuste kui ka metaverse’i lahenduste osas.

Katriin Hunt

Katriin Hunt on Turundajate Liidu juhatuse liige, tulihingeline üritusgurundaja ja Kuldmunahoolik. Alustas 2023. aasta suvel turundusliikumisega Roheline TULI.

Kristel Linnutaja

Kristel Linnutaja on disainiagentuur Velveti vastutustundliku disaini ja materjalikasutuse juht. Kristel töötab keskkonnadisaini projektides, kus seisab selle eest, et vastutustundlik ning kestlik mõtteviis oleks kokkulepitud põhimõtteks juba enne töö alustamist ning pärast seda prioriteet juba igas järgnevas etapis. See peab olema ka kontseptsiooni ja disaini sisse kirjutatud. Kristel õppis EKA-s stsenograafiat ja juhtis varasemalt Rahvusooper Estonia dekoratsiooniosakonda.

Pärtel Vurma

Pärtel Vurma on disainiagentuur Velveti tegevjuht ja partner. Kirgliku disaini positiivse mõju propageerijana on ta võtnud oma südameasjaks inimeste harjumuste ja hoiakute nügimise, et muuta maailma paremaks ja elamisväärsemaks keskkonnaks. Ta on juhtinud mitmeid avalike teenuste disainimise projekte ja koolitab avaliku sektori ametnikke kasutama disainimeetodeid avalike teenuste loomisel ja nende valideerimisel.

Jalmar Vabarna

Jalmar Vabarna on loonud Lõuna-Eestisse ainulaadse kontserdipaiga TRESKi ning korraldab seal suvehooajal muusikasündmusi, teiste hulgas Treski muusika- ja inspiratsioonifestivali. Looduskaunis koht eeldab korraldamisel jätkusuutlikke lahendusi ning pidevaid uuendusi. Olles ka artistina esinenud pea 40 erinevas riigis, on Jalmari kogemustepagas suur ning ideid jagada palju.

Roheline Laine

Kutsume ettevõtjaid ja juhte ärikonverentsile Roheline Laine, kus toome kokku Eesti parima teooria, praktika ja rahvusvahelise vaate kestliku ettevõtluse teemadel.

Kas parim sündmus on ära jäetud sündmus?

9.30 – 10.00
Kogunemine ja hommikukohv

10.00 – 10.10
Tervitus
Sigrid Harjo, EASi ja KredExi ühendasutuse juhatuse liige ja päevajuht Raimo Matvere

10.10 – 11.00
Kuidas tõsta teadlikkust?
Grete Arrot intervjueerib Raimo Matvere

11.00 – 11.45
Tervikliku kommunikatsiooni 5 sammu
Triin Pikk (Tartu 2024) ja Meelika Hirmo

11.45 – 12.30
Paneelarutelu “Jätkusuutlik produktsioon”
Priit Mikk (Amazing Productions), Jalmar Vabarna (Treski Muusika- ja Inspiratsioonifestival), Kristjan Vosman (Space Productions), Kätlyn Jürisaar (Impact Day), moderaator Maili Metssalu.

12.30 – 13.30
Lõunapaus

13.30 – 13.45
Muusikaline etteaste

13.45 – 14.05

Kestlikkus kui konkurentsieelis ekspordis
Lehari Kaustel (Miltton Events)

14.05 – 14.50
Paneelarutelu “Avaliku sektori ootused, nõuded, toetused”
Liina Kanarbik (Tallinna Strateegiakeskus), Karen Silts (Kliimaministeerium), Toomas Toodu (Pärnumaa Arenduskeskus), Ede Teinbas (Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium), Sirli Pehme (Acento), moderaator Katriin Hunt (TULI).

14.50 – 15.20
Murrame kestlikkuse müüte
Kristel Linnutaja ja Pärtel Vurma (Velvet)

15.20 – 15.40
Sirutuspaus

15.40 – 15.45
Kestlikkus tänasel konverentsil
Kätlin Vesi (Milestone Events)

15.45 – 16.00
Sündmuse jalajälje mõõtmise praktikast
Katre Kahre (Jolos)

16.00 – 16.45
Paneelarutelu “Asukoha roll sündmuste korraldamisel”
Karmen Otu (Aparaaditehas), Rait Reila (Kultuurikatel), Mihkel Lubi (Elamusstuudio), Kertu Süld (Tallinn Music Week), moderaator Raimo Matvere.

Grete Arro

Grete Arro on hariduspsühholoog, kes töötab Tallinna Ülikoolis teadurina. Tema huvifookuses on erinevad tõhusa õppimisega seotud teemad ja keskkonnateadlikkuse ja -hariduse uurimine ja edendamine.  

Triin Pikk

Tartu 2024 programmiliini Elu ja Keskkond juht Triin Pikk on õppinud Tartu Ülikoolis semiootikat, kultuuriteooriat ja sotsioloogiat ning lõpetanud Tallinna Ülikoolis ajakirjanduse ja meediakommunikatsiooni magistriõppekava. Triinu peamine ülesanne kultuuripealinna eestvedamisel on projektide nõustamine, kureerimine ja erinevate keskkonna ja kestlikusega seotud strateegiate väljatöötamine. Ta seisab hea selle eest, et aastal 2024 toimuks Tartus ja Lõuna-Eestis palju sündmusi, mis lähtuvad kestlikkuse, loodussäästlikkuse, taaskasutuse ja elurikkust ning kultuuride paljusust väärtustavatest põhimõtetest. Tema ülesandeks on omavahel siduda loetletud põhimõtted kultuuriprogrammiga, mida kogevad tuhanded eestlased ja väliskülalised. 

Kertu Süld

Kertu on festivalide Tallinn Music Week (TMW) ja Station Narva administratiiv- ja jätkusuutlikkuse juht, kelle hallata on korralduse köögipool. Tema juhtimisel valmis TMW,  Viljandi pärimusmuusika festivali ja UNESCO muusikalinna Tallinna koostöös muusikavaldkonna roheraider ja säästva arengu eesmärkide rakendamise suunised. Lisaks tegutseb Kertu aktiivselt nii Eesti kui ka Euroopa koorimaastikul, mille eest nimetas Kooriühing ta aasta korraldajaks 2022. 

Kristjan Vosman

Kristjan on Space Productionsi juhataja.
33 aastat muusika, korralduse ja tehnilise produktsiooniga seotud kogemust. Laia profiiliga projektijuht ja produtsent, kes oma aega jagab võrdselt Eesti ja Soome projektide vahel. Viimased 15 aastat vedamas Space Productions kollektiivi, mis pakub äriklientidele täisteenust – planeerimisest kuni tootmise ja teostuseni. 

Priit Mikk

Priit on 20-aastase kogemusega kõrgelt hinnatud projektijuht ja produtsent ning agentuuri Amazing Productions asutaja. Ta on olnud mitmete rahvusvaheliste konverentside produtsent, seal hulgas Tallinn Digital Summit (2017-2023), Latitude59 (2015-2022) ja Avatud Valitsemise Partnerluse tippkohtumine (2023) Lisaks on ta produtsendina vastutanud Eesti Vabariigi aastapäeva vastuvõttude (2019-2024) ning teiste kõrgetasemeliste avaliku sektori ürituste eest, näiteks iseseisvuse taastamise 30. aastapäev, ELi nõukogu eesistumise erinevad projektid jpt. Priit on Tallinna Ülikoolis ürituste produktsiooni õppejõud. 

Raimo Matvere

Konverentsi päevajuhi Raimo Matvere kogemused hõlmavad nii kestlikkust, (suur)ürituste korraldamist kui loomeettevõtete arengusse panustamist. 
Raimo on viimastel aastatel olnud kestlikuma ürituskorralduse praktik, kes juhtinud nii Maailmakoristuspäeva Eesti koristust, panustanud strateegiliselt ning praktiliselt laulu- ja tantsupidude kestlikkusse ning olnud üks vedavaid jõude Latitude59 ja sTARTUp Day keskkonnahoidlikkuse teekonnal. Ta on üks Tartu 2024 keskkonnastrateegia kaasautoritest. 
Varasemalt on Raimo töötanud muuhulgas Telliskivi Loomelinnaku sisujuhina, kus käivitas ja juhtis kuni 25000 külastajaga festivale ning panustas aktiivselt loomeettevõtluse arengusse nii loomelinnakus kui Eestis laiemalt. 

Liina Kanarbik

Liina Kanarbik on Tallinna Strateegiakeskuse ringmajanduse osakonna juhtivspetsialist. Just tema käsi oli mängus kui keelati ühekorranõud Tallinna avalikel üritustel ning loodi keskkonnahoidlike ürituste läbiviimise juhend Tallinna linna ametiasutustele. Igapäevaselt tegutseb Liina selle nimel, et jäätme- ja ringmajandus Tallinna linnas veelgi edeneks. 

Rait Reila

Rait Reila on Kultuurikatla haldusjuht, kes vaatab, et maja oleks ohutu ja hallatud. Lisaks oma rollile Kultuurikatlas tegutseb ta ka maaarhitektuuri ja pärandehitiste alal, mis hõlmab endas majaomanike nõustamist, keskendudes peamiselt palkhoonete konstruktsioonide seisukorra hindamisele ja taastamisele. Enne Kultuurikatla haldusjuhi ametikohale asumist veetis Rait 25 aastat Eesti turundus ja reklaamivaldkonnas, sealhulgas viimased 6 aastat vanimas agentuuris Age McCann.  

Kultuurikatel on funktsionaalse ruumiprogrammi ja põneva kaasaegse tööstusarhitektuuriga sündmus- ja loomemajanduskeskus Tallinna kesklinnas, mis tegutseb teadlikult keskkonda hoidval ja säästval viisil. Kultuurikatel omab täna ka ökomärgist „Green Key“

Katre Kahre

Jolos on juba üle aasta mõõtnud ürituste keskkonna jalajälge ning on ühtlasi Eestis esimene üritusturundusagentuur, kes on saanud rahvusvaheliselt tunnustatud jätkusuutlike ürituste sertifikaadi ISO20121. Jolose jätkusuutlikkuse juht ja partner Katre Kahre räägib enda kogemusest ürituste süsiniku jalajälje mõõtmisel ja selleks vajalike andmete kogumisest.

Ede Teinbas

Ede Teinbas töötab Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis turisminõunikuna ning vastutab turismivaldkonna rahastuse ja toetusmeetmete korralduse eest. Lisaks on Edele südamelähedane kestliku turismi arendamine ning seda püüab ta toetustmeetmete ja arendustegevuste abil ka turismiettevõtetele südamelähedaseks nügida.

Kätlyn Jürisaar

Kätlyn Jürisaarel on üle 10-aastane kogemus sündmuste korraldamisel ettevõtluse, hariduse ja kultuuri valdkonnas. Ta on eest vedanud 200+ üritust, sealhulgas TEDx konverentse ja 24-tunniseid otseülekandeid 95+ esinejaga. Kätlyn on Baltikumi suurima mõju ja jätkusuutlikkuse festivali Impact Day kaasasutaja ja tehniline produtsent, mis tõi 2023. aastal kokku 2600+ inimese, ettevõtte ja organisatsiooni Baltikumist ja Põhjamaadest, kes loovad positiivset mõju maailmas.

Sirli Pehme

Sirli Pehme on pikaaegse kogemusega keskkonnaekspert, kes aitab erinevatest valdkondadest ettevõtteid keskkonnamõju (nt süsiniku jalajälje) mõõtmisel ja mõju vähendamise plaanide kavandamisel. Acentos on tema fookuseks ürituste süsiniku jalajälje mõõtmine ja vähendamine.

Karmen Otu

Karmen Otu on Tartus tegutsev kultuurikorraldaja, kes on viimased 6 aastat töötanud Aparaaditehase programmijuhina. Lisaks on Karmen olnud osaline ka mitmete teiste Tartu kultuurisündmuste ja -organisatsioonide tegutsemise juures. 

Aparaaditehas on Tartus paiknev ja sel aastal oma 10. sünnipäeva tähistav kultuuritehas, mis ühendab endas loomingulised ettevõtted, kunstnike stuudiod, disainerite ateljeed, kaubanduse ja meelelahutuse. Lisaks iga-aastastele oodatud suursündmustele Aparaaditehase festival ja galeriide ööd, toimub tehases iganädalaselt palju suuremaid ja väiksemaid üritusi, mis moodustavad kokku värske ja omanäolise kultuuriprogrammi.

Mihkel Lubi

Mihkel Lubi on üritusturundusagentuuri Elamusstuudio asutaja, partner ja projektijuht. Mihkel on pea 20 aasta jooksul läbi viinud suurel hulgal erinevaid ürituste projekte ja aidanud paljudel klientidel oma turundusteemalisi väljakutseid lahendada. Lisaks promotsioonilahendustele, galadele ja kõikvõimalikele sündmustele, on ta olnud tegev ka mitmete festivalide sünni ja arengu juures (Eakate festival, Simple Session, Joogafestival, Black Food festival, Impact Day, PIXO festival jne). Täna lööb ta kaasa aktiivselt ka Põhjala tehase ruumiloomes ja kogukonnapõhistes tegevustes ning otsib lahendusi, kuidas jätkusuutlikult ürituste valdkonda tuleviku poole tüürida. “Lihtsaid lahendusi siin ei ole, kuid võimatuid samuti mitte”: arvab ta ise oma püüdluste osas.

Meelika Hirmo

Meelika Hirmo on keskkonna-, kultuuri- ja kodanikuosaluse teemadele keskendunud kommunikatsiooniekspert. Meelika alustas oma professionaalset teed just sündmuste korraldamisega ning oli Eesti esimese ökofestivali projektijuht. Viimased 15 aastat on ta töötanud nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil, kus tema ülesandeks on olnud strateegilise kommunikatsiooni planeerimine, kampaaniate juhtimine ja meediasuhtlus. Ta on olnud Teeme Ära Maailmakoristuse (World Cleanup Day) kommunikatsioonijuht, koordineerinud erinevaid keskkonnateemalisi kampaaniaid ning pakkunud kommunikatsioonialast tuge kultuurisündmustele. Viimased viis aastat on ta tihedalt seotud olnud meediapädevuse ja kriitilise mõtlemise projektidega, kus huviorbiidis on paljude teiste teemade hulgas ka valeinfo, rohepesu ja eetiline kommunikatsioon.

Toomas Toodu

Toomas Toodu panus rohelise mõtteviisi edendamisse ja jätkusuutlikkuse põhimõtete rakendamisse on olnud märkimisväärne. Viimased kaks aastat on ta juhtinud Pärnumaa Arenduskeskuses roheklastrit, mille eesmärgiks on toetada kohalikke ettevõtteid ja elanikke jätkusuutlikkuse teemadel, aidates neil üle minna keskkonnasõbralikumatele praktikatele ja tehnoloogiatele.

 

Toomas on tuntud oma kirgliku pühendumuse poolest jätkusuutlikkuse põhimõtetele, suutes inspireerida nii kolleege kui ka kogukonna liikmeid mõtlema ja tegutsema viisil, mis aitab kaasa keskkonna säilimisele tulevastele põlvedele. Tema töö Pärnumaa Arenduskeskuses on andnud olulise panuse selle piirkonna rohepöörde edendamisse, muutes Pärnumaad eeskujuks jätkusuutlikkuse integreerimisel kohalikku majandusse ja kogukonna ellu.

Karen Silts

Karen Silts on kliimaministeeriumi rohereformi osakonna nõunik, tegeledes igapäevaselt keskkonnahoidlike riigihangete õigusloome väljatöötamise ja koordineerimisega, keskkonnajalajälje hindamise mudeli väljatöötamise eden

Lehari Kaustel

Miltton Eventsi kaasasutaja ja arendajana soovib Lehari kirglikult aidata luua ainulaadseid kogemusi ja võõrustada erinevaid sündmuseid üle maailma, viia kõik ideed järgmisele tasemele ning esitada pidevalt väljakutseid vanadele mõtteviisidele.
Leharil on 20+ aastat rahvusvahelist kogemust üritusturunduses. Ta on andnud strateegilist kommunikatsiooni- ja turundussisendit nii rahvusvahelistele organisatsioonidele kui ka suurkorporatsioonidele.
Lisaks jälgib Lehari pidevalt virtuaalsete üritustööstuse arengute uusimaid suundumusi, olles ekspert nii virtuaalsete ja hübriidsündmuste kui ka metaverse’i lahenduste osas.

Katriin Hunt

Katriin Hunt on Turundajate Liidu juhatuse liige, tulihingeline üritusgurundaja ja Kuldmunahoolik. Alustas 2023. aasta suvel turundusliikumisega Roheline TULI.

Kristel Linnutaja

Kristel Linnutaja on disainiagentuur Velveti vastutustundliku disaini ja materjalikasutuse juht. Kristel töötab keskkonnadisaini projektides, kus seisab selle eest, et vastutustundlik ning kestlik mõtteviis oleks kokkulepitud põhimõtteks juba enne töö alustamist ning pärast seda prioriteet juba igas järgnevas etapis. See peab olema ka kontseptsiooni ja disaini sisse kirjutatud. Kristel õppis EKA-s stsenograafiat ja juhtis varasemalt Rahvusooper Estonia dekoratsiooniosakonda.

Pärtel Vurma

Pärtel Vurma on disainiagentuur Velveti tegevjuht ja partner. Kirgliku disaini positiivse mõju propageerijana on ta võtnud oma südameasjaks inimeste harjumuste ja hoiakute nügimise, et muuta maailma paremaks ja elamisväärsemaks keskkonnaks. Ta on juhtinud mitmeid avalike teenuste disainimise projekte ja koolitab avaliku sektori ametnikke kasutama disainimeetodeid avalike teenuste loomisel ja nende valideerimisel.

Jalmar Vabarna

Jalmar Vabarna on loonud Lõuna-Eestisse ainulaadse kontserdipaiga TRESKi ning korraldab seal suvehooajal muusikasündmusi, teiste hulgas Treski muusika- ja inspiratsioonifestivali. Looduskaunis koht eeldab korraldamisel jätkusuutlikke lahendusi ning pidevaid uuendusi. Olles ka artistina esinenud pea 40 erinevas riigis, on Jalmari kogemustepagas suur ning ideid jagada palju.

Kutsume ettevõtjaid ja juhte ärikonverentsile Roheline Laine, kus toome kokku Eesti parima teooria, praktika ja rahvusvahelise vaate kestliku ettevõtluse teemadel.

Kontakt

Kontakt

Kadi Haljand
loomemajanduse teemajuht

Sind võib veel huvitada

Avatud
innopööre

Tööstussümbioosi algatamine Eesti maakondades

Hind i faas - seminaril ja töötoas osalemine tasuta
ii faas – 2-kuulise sümbioosi raames mentori kaasamise arvestus vta (selgumisel)
Kestus seminar: 1 päev
järgnev programm: 3 kuud
Avatud
innovatsioon

Ida-Viru ettevõtjate teadmusmahukate tegevuste toetus

Suurim toetus 5 000 000
Avatud
arendusosak

Arendusosak

Suurim toetus 35000
Avatud
EIC

Innowwide programm

Suurim toetus 60 000
Avatud
innovatsioon

Teadus- ja arendustegevuse teenuseid pakkuva ettevõtja taristu toetus

Suurim toetus 5 000 000
Avatud
innovatsioon

Rakendusuuringute programmi väikeprojektide taotlusvoor

Suurim toetus 150 000
Avatud
innovatsioon

Rohetoetus: tootmisettevõtja ärimudeli muutmise toetus

Suurim toetus roheaudit kuni 10 000, arendustegevuse elluviimine kuni 200 000
Avatud
EIC

Euroopa Horisont EIC Accelerator

Suurim toetus 2 500 000 (millele lisandub kuni 15 000 000 omakapitaliinvesteeringuna)
Kestus kuni 2 aastat
Avatud
arendamine

Innovatsioonivõimekuse diagnostika

Hind tasuta
Avatud
innovatsioon

Intellektuaalomandi strateegia nõustamine

Hind 100 €/h + km
Kestus 5 esimest tundi tasuta
Avatud
innovatsioon

Sektoritevahelise mobiilsuse toetamine

Kestus 3 – 24 kuud
Avatud
äri arendamine

Arenduspartnerite otsing ja arenduskoostöö nõustamine

Hind esimesed 6 h tasuta, seejärel 100 €/h
Avatud
äri arendamine

Ettevõtte arenguprogramm

Suurim toetus arenguplaanile kuni 500 000
Kestus kuni 3 aastat
Avatud
innovatsioon

Innovatsiooniosak

Suurim toetus 7500
Avatud
innovatsioon

Tootearenduse toetus

Suurim toetus 500 000
Avatud
innovatsioon

Tehnoloogiate otsing, seire ja analüüs (technology intelligence)

Hind alates 5-st töötunnist 100 €/h
Kestus kuni 5 tundi tasuta
Avatud
EAS

Eurostars

Suurim toetus 300 000
Kestus kuni 36 kuud
Avatud
innovatsioon

Rakendusuuringute programm

Suurim toetus 2 000 000
Tulemas
digi

Reaalajamajanduse kliendi tundmise andmevahetusteenus prototüübi arendamise toetus

Suurim toetus 100 000
Tulemas
digi

Reaalajamajanduse uudse lahenduse tervikprotsessi väljatöötamise toetus

Suurim toetus 100 000
Tagasi üles