Vaata peasisu

Rootsi turistid on Eestist võlutud

EASi ja KredExi ühendasutus
24. august 2015
2 min

24. august 2015

Sel suvel on Eestis erakordseid turismielamusi kogenud üle saja Rootsi turisti, kes on võlutud meie maast ja siinsetest puhkamise võimalustest. Rootslased külastavad Eestit EASi turismiarenduskeskuse kutsel, kes algatas Rootsis unikaalse kampaania, mille käigus kutsuti rootslasi Eestisse kiiksuga (turismi)elamusi kogema.

Kampaania „Only in Epic ESTONIA“ jooksul täitsid rootslased 6550 sooviavaldust 97-le elamusele kandideerimiseks. EASi Skandinaavia kampaaniate projektijuhi Katrina Soku sõnul on see hea tulemus ja ületas esialgseid ootusi mitmekordselt. „Meie soov oli tekitada Rootsis kõneainet Eestist kui erakordsete elamuste maast ja vaadates huviliste arvukust, siis õnnestus see väga hästi. Oleme pakkunud rootslastele seinast seina elamusi, alates hülgeretkest kajakkidel, lambakasvataja töö proovimisest Lõuna-Eesti talus, salajasest festivalist väikesaarel kuni parima Eesti gurmee nautimiseni välja,“ loetles Sokk.

Ideid, mida rootslasteni viia said pakkuda kõik eestlased, sealhulgas turismi- ja toitlustusettevõtted, disainerid ja ürituste korraldajad. Üldrahvaliku ideede kogumise eesmärgiks oli leida üles kõige erilisemad elamused, mis panevad turistinägema Eestit uues valguses.

Kampaania on suunatud Skandinaavia, eelkõige Rootsi turisti huvi suurendamiseks Eesti vastu. Kümme aastat tagasi moodustas Rootsi turistide osakaal 8% kogu välisturistide osakaalust, nüüdseks on see näitaja langenud 4%ni. Rootsi turu võitmiseks soovib EAS tutvustada Eestit rootslastele läbi nende kaasmaalaste eriliste ja meeldejäävate kogemuste.

Kampaanias „Only in Epic ESTONIA“ osalenud Rootsi turistid külastavad Eestit kuni oktoobrini.

Jaga postitust

Tagasi üles