Vaata peasisu

Rootsi investorid on Eestisse panustanud üle nelja miljardi euro

EASi ja KredExi ühendasutus
25. september 2015
2 min

 

25. september 2015

Ettevõtlusminister tänas Laitses toimunud pidulikul üritusel Rootsi investoreid, kes on panustanud Eesti ettevõtluskeskkonna arendamisse ning soodustanud majanduse head käekäiku.

Viimase kahekümne aasta jooksul on Rootsi olnud suurim Eesti välisinvestor. Eesti Panga andmetel on Rootsi investorid investeerinud Eestisse üle nelja miljardi euro. Peamiselt on investeeritud finants- ja tööstussektorisse.

Ettevõtlusminister Liisa Oviir tunnustas Rootsi suurinvestoreid ja ütles, et riigi üheks prioriteediks on hoida ja arendada Eestit, kui atraktiivset ärikeskkonda.

“Pean oluliseks järjepidevalt analüüsida ärikeskkonda ning edendada avaliku ja erasektori koostööd selle arendamisel. Minu üheks prioriteeiks ministrina on leida lahendusi ettevõtete väljapakutud ideele ja väljakutsetele,” ütles Oviir.

Ta tõi näiteks, et Rootsi turistide külastused Eestisse on viimastel aastatel langenud. “Kinnitan teile, et töötame koos EASiga selle nimel, et Eesti saaks atraktiivseks turismimaaks ka rootslaste jaoks,” lubas Oviir investoritele.

„EAS panustab nii uute välisinvesteeringute Eestisse toomisse kui ka aitab olemasolevatel välisettevõtetel Eestis kasvada ja areneda. Rootsist tulnud välisinvesteeringud on olnud Eesti finants- ja tööstussektori jaoks väga olulised, aidates nendel sektoritel muutuda siin konkurentsivõimelisemaks. Rootslased on rahul Eesti ettevõtluskeskkonnaga ja leiavad, et nende ettevõtted saavad siin hästi kasvada,“  ütles EASi välisinvesteeringute keskuse direktor Indrek Pällo.

Tänasel Rootsi investorite tänuüritusel tõdeti, et rootslaste ja eestlaste töökultuur on paljuski sarnane ning ühised tegevused on olnud sujuvad ja tulemuslikud. Erinevaid tegevusi ning Rootsi majanduse praegust seisu arvesse võttes tõdeti, et alust on oodata, et koostöö jätkub ja elavneb veelgi.

Jaga postitust

Tagasi üles