Vaata peasisu

Rootsi fookuses: ehitus, finantstehnoloogia, transport ja allhankemess

EASi ja KredExi ühendasutus
22. mai 2022
3 min

Peale pikka ootamist toimus möödunud kuul Stockholmis ehitusmess Nordbygg, mille vastu tundis huvi rekordarv Eesti ettevõtteid – kokku osales 21 ettevõtet, kellest 10 olid esindatud oma stendiga.

Kuigi ehitussektori väljavaated võivad hetkel tunduda mõnevõrra tumedates toonides, sest teadmatust ja väljakutseid on ees seismas rohkelt, oli Eesti ettevõtete suur huvi Rootsi ehitusturu vastu selge märk nende vastupidavusest ka keerulistes oludes. Messi tagasisidena tõdesid osalejad, et ehitussektoris on peamiste trendidena jätkuvalt huviorbiidis ringmajandus ja kestlikkus, viimast ilmestas ka fakt, et Eestist osales lausa kolm päikeseenergiaga tegelevat ettevõtet – Roofit.Solar, Solarstone ja Govertic.

Nihe lineaarselt materjalivoolt ringmajandusele tekitab uut nõudlust, kuid samas ka uusi võimalusi Eesti ettevõtetele. Arendamist vajavad uued tööprotsessid ja ärimudelid ning nihet tõukavad tagant nii turunõudlus, tulevane ressursipõud, regulatsioonid kui ka Rootsi üldine strateegiline eesmärk saavutada nullemissioonide tase aastaks 2045. Eksportivatele ettevõtetele on ressursside efektiivne kasutamine mõistagi ülimalt tähtis juba täna.

Enne messi toimumist korraldas EAS osalejatele kontaktkohtumised potentsiaalsete Rootsi partneritega, mis võeti mõlemalt poolt väga hästi vastu. Lisaks korraldasid EAS ja Eesti saatkond Rootsis ka vastuvõtu Eesti ja Rootsi ettevõtjatele, et luua täiendavaid võimalusi kontaktide vahetamiseks ja meeldivaks vestluseks vabamas õhkkonnas. Ettevõtjate paremaks ettevalmistamiseks messil toimuvaks toimus mõned nädalad varem ka veebiseminar, kus tutvustati Rootsi ehitusturu pakutavaid võimalusi ning kliimanõuete täitmise seadust. Webinariga saab tutvuda ka järelvaates: Swedish target market webinar for the construction sector 5.04.2022 – YouTube

Eesti finantstehnoloogia ettevõtted tutvusid Rootsi turu võimalustega

EAS oli tänavuse Stockholmi Fintech-nädala partneriks, lisaks katusorganisatsioonile Finance Estonia võtsid 700 osalejaga konverentsist osa ka Eesti finantstehnoloogiasektorit esindavad ettevõtted Bankish, Salv, Cachet, Tuum, Cybernetica ja Sk.ID Solutions.

Finantstehnoloogia on Eesti idusektori teiseks suurima käibega tehnoloogiavaldkond, mis on maailmale andnud juba ükssarvikud nagu Wise ja Veriff. Rootsi on koduks ühele Euroopa suuremale fintech-ökosüsteemile ning Klarna-suguste edulugude kasvulavaks. Üheks võtmevaldkonnaks, kus ka Eesti ettevõtted saavad kaasa lüüa, on nn. “osta nüüd, maksa hiljem” makselahenduste sektor, millest on kujunenud Rootsi e-kaubanduse oluline koostisosa. Investorite radaril on ka plokiahelaga seotud fintech-ettevõtted, kuid üha suuremat tähelepanu on pälvimas rohelised fintech-lahendused, mis aitavad adresseerida ja lahendada kliimamuutuste mõjusid. Rootsi fintech-ökosüsteemi kohta saab lähemalt lugeda siit: Swedish Fintech Association ja Fintech Guide by Invest Stockholm.

Tulekul on kõrgetasemeline äridelegatsiooni visiit Göteborgi

24. mail korraldab EAS koostöös Eesti saatkonnaga Rootsis kõrgetasemelise äridelegatsiooni visiidi Göteborgi, millel osaleb 15 Eesti ettevõtet cleantechi, IT ja nutika liikuvuse valdkondadest. Visiidi kohta leiab lisateavet lehelt https://tradewithestonia.com/high-level-visit-with-estonian-business-delegation-to-gothenburg/

Göteborgi piirkond on Rootsi autotööstuse ja transpordiklastri südameks, kus asub teiste seas ka Volvo peakorter. Siin regioonis on esindatud kogu autotootmise tarneahel, sealhulgas ka testimislaborid ning teadus- ja arenduskeskused, mis pühendunud jätkusuutlikule tulevikutranspordile ja ühendatud liikuvusele.

Sügisel ootab allhankemess Elmia

Mis järgmiseks? Sügisel on ees ootamas tihe messikalender, mille pärliks on 15-17. novembrini toimuv allhankemess Elmia, mis on hea võimalus lähiturgudelt allhangete ostmise võimendamiseks ning kogu Rootsi tootmissektoriga tutvuste sõlmimiseks.

Eesti ühisstendiga liitumiseks saab avalduse esitada aadressil Allhankemess ELMIA Subcontractor 2022 – EASi ja KredExi ühendasutus.

Personaalse tasuta eelkonsultatsiooni saamiseks võtke palun ühendust meie ekspordinõunikega Rootsis:

Anna Öberg
Ekspordinõunik
[email protected]

Kristi Kivi Frimpong
Ekspordinõunik
[email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles