Vaata peasisu

Riiklikele ühisstendidele lisandub välismessi toetus

EASi ja KredExi ühendasutus
16. juuli 2018
2 min

Kui siiani on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) toetanud ettevõtete osalemist välismessidel riiklikel ühisstendidel, siis alates tänasest saavad ettevõtted lisaks taotleda riigi tuge eraldi messiboksi välja panemiseks, mis aitab ettevõtjatel osaleda just neile kõige olulisematel erialamessidel.

EASi ettevõtluse keskuse direktori Tanel Rebase sõnul on Põhjala ja Baltikumi riikides ettevõtete välismesside riiklik toetamine tavapraktika, kuid Eestis toetas riik siiani vaid ühisstendil osalemist. „Ühismessidel osalemine on Eesti ettevõtjatele uutele turgudele sisenemiseks olnud väga kasulik, kuid uus toetus annab neile suurema vabaduse osaleda neil messidel, kus riik ühisstendiga väljas pole,“ kommenteeris Rebane.

Välismessidel oma ettevõttega nii üksi kui ka Eesti ühisstendi koosseisus käinud Q-hausi tegevjuht Reino Sootsi hinnangul on uus välismessi toetus igati teretulnud. „Ühisstendi kogemus on Q-hausil varasemast olemas ja selle tulemusega jäime rahule, kuid kogemuste võrdlemiseks otsustasime 2017. aastal osaleda Norra ehitusmessil Bygg Reis Deg oma boksiga. Kuigi messil eraldi osalemine on kordades kallim, annab see palju suuremat vabadust boksi korralduses. Lisaks võime nüüd soovi korral osaleda sellistel messidel, kus Eesti ühisstendiga väljas ei ole,“ ütles Soots.

Välismessidel osalemise toetus on suunatud väikese ja keskmise suurusega tööstusettevõtete rahvusvahelistumise ja ekspordi kasvu suurendamisele. „Eesti majanduse üks suuremaid probleeme on, et liiga vähesed Eesti ettevõtted ekspordivad liiga vähestele turgudele ning erialamessidel osalemine on üks võimalus selle probleemi lahendamiseks. Näiteks veebruaris osales Balsnack EASi ühisstendi koosseisus messil Gulfood 2018 ning on selle tulemusel müünud oma toodangut Malaisiasse, Iraaki, Egiptusesse, Taiwani ja Hiinasse ning palju tellimusi on veel ootejärjekorras,“ kommenteeris Rebane messidel osalemise mõju.

Toetust antakse messil eksponendina osalemiseks ning tootenäidiste transpordiks. Toetuse kogueelarve on 2 miljonit eurot, ühele projektile saab toetust taotleda 3000 kuni 50 000 eurot. Projekti saab ellu viia kuni kahe aasta jooksul ning selle käigus võib osaleda ka rohkem kui ühel messil. Ettevõtetel on võimalus taotleda toetust ka ühiselt, et osaleda messil partneritena. Toetuse taotlemise täpsemad tingimused on leitavad siit: https://www.eas.ee/teenus/valismessitoetus/

Täpsemat infot ühisstendide koosseisus rahvusvahelistel messidel osalemise kohta leiab siit: https://www.eas.ee/teenus/uhisstendid-rahvusvahelistel-arimessidel/

Jaga postitust

EASi ja KredExi ühendasutus