Vaata peasisu

Riik avas toetusvooru tudengite inseneeriavaldkonna projektidele

EASi ja KredExi ühendasutus
19. september 2023
2 min

EASi ja KredExi ühendasutus avas täna üliõpilaste insenerivaldkonna arendusprojektide toetuse uue vooru. Eesmärk on julgustada tudengeid koos ettevõtetega arendama uudseid tehnoloogilisi lahendusi nagu näiteks satelliidid, autod, droonid, tehisintellekt jne.

„Inseneride puudus Eestis on üldteada väljakutse,“ märkis majandus- ja infotehnoloogiaminister Tiit Riisalo, lisades, et tänaste inseneritudengite toetamine tagab tulevikuks kõrge kvalifikatsiooniga töötajad, kes aitavad ellu viia Eesti visiooni kõrge lisandväärtusega ettevõtlusest.

„Mul on hea meel, et saame inseneriteaduse huviga noorte praktilistele projektidele hoogu juurde anda. Kindlasti tasub üliõpilastel toetuse tingimusi uurida ja oma põnevatele ideedele rahastust taotleda,“ julgustas minister.

EASi ja KredExi ühendasutuse juhatuse liikme Sigrid Harjo sõnul saavad toetusele kandideerida tudengite tiimid, kes koostöös mõne ettevõttega viivad toetuse abil ellu insenerivaldkonna arendusprojekti. „Näiteks on seda toetust kasutanud tuntud projektid nagu tudengivormel, Solaride päikseauto ja ESTCube,” loetles Harjo.

„Ootame, et ka uutest tudengite algatustest kasvaks välja sarnased meeskonnad, mis kutsuvad tudengeid endaga liituma ja annavad tudengitele võimaluse ülikoolist saadud teadmisi praktikasse rakendada,” lisas Harjo.

Eesmärk on toetada inseneriteaduste alaste teadmiste arendamist ja nende praktikasse rakendamist koostöös ettevõtetega läbi toote või tehnoloogia arendamise. Seeläbi saavad kasu ettevõtted, kes vajavad pädevaid inseneriteadmistega töötajaid, et nende teenused ja tehnoloogiad oleksid konkurentsivõimelised, innovaatilised ja toodaksid lisandväärtust.

Toetuse maksimaalne suurus ühe projekti kohta on 100 000 eurot ja minimaalne suurus on 20 000 eurot. Toetuse aastane eelarve on ligi 1 miljon eurot.

Taotlemine avatud kuni 18. detsembrini (kell 16.00). 3.oktoobril toimub veebis toetuse infopäev.

Loe lisaks ja registreeru 3. oktoobril toimuvasse infotundi: https://eas.ee/grants/uliopilaste-inseneri-valdkonna-arendusprojektide-toetus

Jaga postitust

Tagasi üles