Vaata peasisu

Reaalajamajanduse ja digitaliseerimise meistriklass aitas ettevõtted loomingulisest kaosest loomevabaduseni

EASi ja KredExi ühendasutus
17. juuni 2024
3 min

Kevadel alustanud loomeettevõtetele suunatud Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse (EIS) reaalajamajanduse ja digitaliseerimise meistriklass jõudis eduka lõpuni, tuues kaasa mitmeid uuenduslikke ideid ja mõjusaid lahendusi. 

Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse toetuste osakonna valdkonnajuht Riin Roosalu sõnul osales meistriklassis nii klassilisemaid tootmisega tegelevaid ettevõtteid kui ka teenusettevõtteid, kes müüvad kliendile oma tööaega. „Samas ühendas ja innustas kõiki programmis olevad ettevõtteid soov teha oma tööd kiiremini, tõhusamalt, et vältida infokadu ja stressi nii töötajate kui klientide vaates. Kõikide ettevõtete esitlustest jäi läbivalt silma, et kui ettevõttes valitseb nn loominguline kaos, siis see raiskab väärtuslikku aega. Kui tugiprotsessid on kaardistatud ja paika pandud, siis see ei vähenda loomingulisust, vaid annab  väärtuslikku aega juurde, et keskenduda loometegevustele ja luua seeläbi väärtust nii klientidele kui ka kasvatada ettevõtte müügitulusid. Digitaliseerimine on väga heaks abimeheks, kuidas päriselt oluliste asjade tegemiseks aega juurde saada,“ kommenteeris Roosalu. 

Žürii hinnangul osutus meistriklassi parimaks kõrgkvaliteetsete kodukõlarite tootja Alfred & Partners ehk Estelon, kelle kõlarite hind jääb vahemikku 17 500 kuni 220 000 eurot ning kes ekspordib 30 riiki üle maailma. „Enne meistriklassi tulekut oli meil selge siht ja soov leida tööriistad, kuidas ettevõttesisene info liikumine automaatseks muuta ning et juhtimisinfo oleks reaalajas alati kättesaadav. Meistriklassi jooksul töötasime koos mentoriga välja ning võtsime kasutusse lahenduse, mis lahendas ettevõttes kõige valusamad kohad. Automatiseerisime tootmise planeerimise ja töökäskude väljastamise, mis omakorda võimaldab meil jälgida reaalajas tootmise staatuseid ning saada vajalikku finantsinfot ja prognoose ettevõtte parema juhtimise tarvis. Kõik andmed on nüüd ühes kohas ja reaalajas vajalikele osapooltele rollipõhiselt nähtavad. Lisaks valmis detailne tegevuskava edasisteks arendusteks, mille alusel digitaliseerimisprojektiga jätkame,“ kommenteeris Esteloni juht Alissa Vassilkova-Rajatalu.

Teisele kohale valiti sisearhitektuurifirma LÄVI ning kolmandale kohale disainmööblitootja Sofaservice. Publiku lemmiku tiitli pälvis arhitektuurifirma Weidenberg. Meistriklassi silmapaistvamate osalejate vahel jagunes 10 000 euro suurune auhinnafond arendustegevuste jätkamiseks. Esimene koht sai 5000, teine koht sai 3000 ning kolmas koht sai 2000 eurot oma idee elluviimiseks.

Reaalajamajanduse ja digitaliseerimise meistriklass loomeettevõtetele on programm, mis aitab tõsta äriprotsesside, teenuste, tootmis- ja tarneahelate efektiivsust digitaliseerimise ning reaalajamajanduse lahenduste kasutuselevõtu kaudu. Osalemise tulemusena paraneb ettevõtte strateegiline juhtimine läbi andmete kasutamise.

3-kuulise programmi tulemusena koostasid ettevõtted koolitajate ja personaalse mentori abiga tegevuskava vabalt valitud protsessi efektiivsuse tõstmiseks ning omandasid oma ettevõtte digitaliseerimise jaoks vajalikud kompetentsid. Lisaks töölõikude digitaliseerimisele pöörati meistriklassis tähelepanu ka küberturvalisusele ja -hügieenile.

Reaalajamajanduse ja digitaliseerimise meistriklassi viis ellu Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus koos Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Kultuuriministeeriumiga ning koos ettevõtetega Digiwise, Lean Digital ja Flowit. 

Rohkem infot: https://eas.ee/teenused/reaalajamajanduse-digitaliseerimise-meistriklass/

Jaga postitust

Tagasi üles