Vaata peasisu

Rahvusvaheliste suursündmuste toetuse saamiseks laekus 9 taotlust

EASi ja KredExi ühendasutus
20. aprill 2016
2 min

19. aprillini oli sündmuste korraldajatel võimalik EASile esitada taotlus rahvusvaheliste suursündmuste toetuse taotlemiseks. Laekus 4 kultuurisündmuse ja 5 spordisündmuse taotlust kokku 1,7 miljoni euro eest. Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest on võimalik selles voorus toetust anda 1 miljon eurot.

Toetust antakse Eestis toimuvatele väliskülastajatele huvipakkuvatele spordi- ja kultuurisündmustele sündmuse korraldamiseks kolmel järjestikusel aastal. Ühe projekti toetus saab olla kuni 200 000 eurot. Toetuse andmise eesmärgiks on suurendada Eesti tuntust suursündmuste toimumise kohana, kasvatada sündmuste jätkusuutlikkust ning suurendada selle mõju väliskülastajate reisimotivatsioonile.

EAS turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul avaldab toetus suurt mõju Eesti turismivõimaluste nähtavuse kasvatamiseks läbi suursündmuste meediakajastuste ja rahvusvaheliste teleülekannete. “Tegemist on turundustoetusega Eesti sündmuste turundamiseks välisturgudel, kuid sellega kaasnevad ka majanduslikud mõjud Eesti majutusettevõtetele ja teistele teenusepakkujatele. Sündmused teevad koostööd transpordifirmadega väliskülastajate Eestisse saamiseks, sihtkoha, atraktsioonide ja teiste teenusepakkujatega, millest saadav kasu on palju pikemaajalisem, kui sündmuse enda toimumine ühel nädalal.”

Suursündmuste toetust on EASil kavas välja anda veel ühel korral aastal 2019 mahus 1,1 miljonit eurot. Rahvusvahelisi sündmusi ühekordse toetusena toetatakse igal aastal täiendava 400 000 euro eest ja ka 2016. a sügisel on kavas avada uus voor.

Lisainformatsiooni leiab www.eas.ee/rsk

 

Lisainfo:
Jane Jakobson
Tootespetsialist
EAS Turismiarenduskeskus
Tel 738 6005

Jaga postitust

Tagasi üles