Vaata peasisu

Rahvusvaheliste sündmuste korraldamiseks saab toetust taotleda 12. jaanuarini

EASi ja KredExi ühendasutus
11. detsember 2017
3 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse turismiarenduskeskus ootab järgmise aasta 12. jaanuarini toetusetaotlusi rahvusvaheliselt huvipakkuvate kultuuri- ja spordisündmuste korraldamiseks. Toetuse kolmanda taotlusvooru maht on 400 000 eurot, mis jaguneb mõlema kategooria sündmuste vahel võrdselt. Eelarve võimaldab toetada 3-5 kultuuri- ning 3-5 spordiprojekti.

Turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul on toetus väga suure mõju ja heade tulemustega. „Ootame sündmuste taotlusi üle terve Eesti, igast maakonnast, sest ühe toetatud sündmuse panus majandusse on keskmiselt kaks miljonit eurot,“ iseloomustas ta toetuse mõju. „Kokku on toetatud sündmustest saadud tulu ligi 40 miljoni eurot, millest ligi poole on siin kulutanud väliskülastajad,“ lisas ta.

Toetus eeldab, et sündmus pakuks terviklikku elamust ja soovitaks sihtrühma silmas pidades ka restorane, majutuskohti ja atraktsioone. Seni on koostöösse olnud kaasatud ligi 500 ettevõtet, kes on külastajate teenindamisest otsest majanduslikku kasu saanud.

EASi toetusega on aastatel 2016-2017 korraldatud 18 rahvusvaheliselt huvipakkuvat kultuuri- ja spordisündmust. Siin on kohapeal on käinud 56 000 väliskülastajat ning Eestit kui põnevat reisisihtkohta on välismeedia tutvustanud 176 miljonile inimese üle maailma. „Täna teleülekannet jälgiv vaataja on potentsiaalne homne klient,“ rõhutas Tarmo Mutso meediakajastuste olulisust.

Kitsaskohana tõi turismiarenduskeskuse direktor välja ühendused Eestisse – kui mujal Euroopas külastab samalaadset sündmust oluliselt rohkem inimesi, siis Eestisse nii suurel hulgal ei tulda. Suvises Tallinnas ei ole kõigile soovijaile ehk ka taskukohaseid hindu ööbimiseks. „Julgustame sihtkohti sündmustega koostöös erilahendusi välja töötama, sest need toovad pikemas perspektiivis kasu, ka pärast toetuste perioodi lõppu,“ sõnas Mutso.

Regionaalselt on seni korraldatud sündmused jagunenud vastavalt sellele, kus on loodud nende läbiviimiseks hea infrastruktuur. Lõuna-Eesti on spetsialiseerunud mastaapsetele spordisündmustele: Otepää MK murdmaasuusatamises, Ironman 70.3, RallyEstonia, orienteerumise MM ja Tartu Maraton. Kolm viimast on haaranud suure territooriumi ja mitmed linnad nagu Elva, Otepää ning Tartu. Lääne-Eesti on seni esindatud viie kultuurisündmusega, sealhulgas Weekend Pärnus, Saaremaa Ooperipäevad Kuressaares ja Tšaikovski festival Haapsalus. Põhja-Eestis on pilt mitmekesisem: enam sündmustest on toimunud Tallinnas, kuid kaks ka väljaspool pealinna, Kõrvemaal ja Kiviõlis, ning kolm neist on olnud kultuuri- ja viis spordisündmused.

Toetus on mõeldud sündmuse korraldamiseks Eestis ning sellele eelnevate turundustegevuste läbiviimiseks välisriikides. Toetatav sündmus võib toimuda juba alates neli kuud pärast vooru avamist, mis seekord oli 15. novembril.

Rahvusvaheliste sündmuste toetust kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainfo: https://www.eas.ee/teenus/rahvusvaheliste-spordi-ja-kultuurisundmuste-toetus/

Jaga postitust

Tagasi üles