Vaata peasisu

Tallinnas toimus Rahvusvaheline tippsündmus “Go Global Awards”

EASi ja KredExi ühendasutus
19. oktoober 2022
2 min

Tallinnas toimus rahvusvahelise kaubandusnõukogu ITC (International Trade Council) konverents ja auhinnaüritus “Go Global Awards”, mis tõi kokku sadu tippjuhte maailma kõige uuenduslikumatest ettevõtetest, ekspordiagentuuridest, rahvusvahelistest teenusepakkujatest, riskikapitaliettevõtetest ja finantsasutustest.

“Esimest korda toimub see rohkem kui 30-aastase ajalooga rahvusvaheline tippsündmus Euroopas ning pole juhus, et just Eestis. Täpselt aasta tagasi sai EAS peaauhinna ekspordi edendajana. Nüüd oleme võitjana korraldajamaa ning seda saab võrrelda sisuliselt Eurovisiooni või Oscarite gala korraldusõiguse saamisega,” ütles EASi ja Kredexi ühendasutuse rahvusvaheliste teenuste juht Liina Maria Lepik.

Radisson Collectioni hotellis toimuva kolmepäevase konverentsi avas Eesti president Alar Karis. Järgnesid maailmamajanduse trende ja eri riikide ettevõtluse eripära käsitlevad ettekanded tippekspertidelt, samas tegutses Eesti tippettevõtete ja eksporti edendavate organisatsioonide messiala.

“Pärast konverentsiprogrammi näitasime reedel Eesti põnevaid külgi ka meie ettevõtteid külastades ja linna tutvustades – enamik külalisi on esimest korda elus meie regioonis, Eestist rääkimata. Ning arvestades rahvusvahelist olukorda, toimus Välisministeeriumi eestvedamisel ka Ukraina ümarlaud,” lisas Lepik.

“Go Global Awards” lõppes galaüritusega reede õhtul Lennusadamas, kus anti üle 2022. aasta auhinnad. “Ettevõtlusalane tippkohtumine ei mõjuta mitte ainult edaspidist majanduskoostööd, vaid kindlasti ka äriturismi, arvestades, et paljud külalised jäävad siia veel nädalavahetusekski ning saavad inspiratsiooni, et Eestit rahvusvaheliste ürituste korraldaja ja suurepärase sihtkohana soovitada,” sõnas Lepik.

Valik erinevaid avalike organisatsioonide auhindade võitjaid:

  • Clean Tech auhind – Business Finland
  • Aasta teadus- ja arendustegevuse ökosüsteemide arendaja – Czech Invest
  • Rohelise majanduse auhind – Ireland’s Foreign Direct Investment Agency
  • Digitaalse ülemineku eestvedaja auhind – LuxInnovation
  • Aasta eestvedaja rahvusvahelises kaubanduses ja investeeringute edendamises – Germany Trade and Invest
  • Aasta majandusarengu agentuuri auhind – The Rhode Island Executive Office of Commerce
  • Aasta välisinvesteeringute agentuuri auhind – Business Sweden
  • Loova lahenduse auhind välisinvesteeringute valdkonnas – EASi ja KredExi ühendasutus
  • Aasta ekspordiagentuuri auhind– EASi ja KredExi ühendasutus
  • Rahvusvaheline äridiplomaatia auhind – Eesti välisministeeriumi äridiplomaatia osakond

ITC on alates 1956. aastast tegutsev mittetulunduslik rahvusvaheline kaubandusnõukogu, mille võrgustikku kuulub 79 riiklikku ekspordi-ja investeeringuteagentuuri ning üle 400 kaubanduskoja. ITC korraldab auhindamisüritust „Go Global Awards“ alates 1989. aastast ning selle eesmärk on tunnustada organisatsioone, kes mõjutavad positiivselt maailma majandust läbi innovatsiooni, tehnoloogiate ja strateegilise juhtimise.

Vaata fotosid

Jaga postitust

Tagasi üles