Vaata peasisu

Rahvusvaheline kaubandusorganisatsioon ITC tunnustas EASi parima ekspordi edendaja tiitliga

EASi ja KredExi ühendasutus
15. oktoober 2021
2 min

Rahvusvaheline kaubandusorganisatsioon International Trade Council (ITC) tunnustas eile õhtul virtuaalsel „Go Global Awards“ auhindamisüritusel Ettevõtluse Arendamise Sihtasutust (EAS) kõrgeima ehk kuldauhinnaga ekspordi edendaja kategoorias.

Kokku osales erinevates kategooriates üle 6000 organisatsiooni 178st riigist. Auhindamiskomitee esinaise Kristal Parconi sõnul on võitjad näidanud globaalse pandeemia jooksul suurepärast juhtimist, kohanemisvõimet ja innovatsiooni muutustega kohanemisel ja oma töötajate ning klientide toetamisel.

„EASi ekspordi meeskond on olnud uuenduslik ja proaktiivne kogu kriisi vältel, kus kohanesime kiiresti ning suutsime pakkuda väga heal tasemel teenust Eesti eksportööridele,“ kommenteeris EASi juht Peeter Raudsepp auhinna saamise tagamaid. „Meie kõrget taset on tähele pandud ka rahvusvaheliselt ning siinkohal tunnustaks oma meeskonda, kes on selle auhinna kuhjaga ära teeninud,“ sõnas Raudsepp.

Ka EASi välisinvesteeringute keskus on hiljuti pälvinud Ida- ja Kesk-Euroopa piirkonna parima välisinvesteeringuagentuuri tiitli ning on mullu ka ÜRO kaubandusorganisatsiooni poolt maailma parimaks investeeringute agentuuriks valitud. „Meie jaoks on olulised mõõdetavad eesmärgid ja reaalsed tulemused ning seda kõike kinnitab ettevõtjate hea tagasiside ja rahvusvaheline tunnustus,“ ütles Raudsepp

„Eksporti edendades oleme kogu pandeemia ja reisipiirangute vältel näinud, kui olulised on oma inimesed turul kohapeal, kohapealset äri, inimesi ja olusid tundvad inimesed. Just sedasi soovitan ka ettevõtetel mõelda – EASi ekspordinõunikud on just teie inimesed välisturul kohapeal,“ lisas Raudsepp ning rõhutas, et sama oluline on ka EASi rahvusvahelise müügi meeskond, kes toetab ettevõtteid läbi ekspordiprogrammide ning korraldab meie ettevõtetele rahvusvahelistel ärimessidel ühisstende.

Ekspordinõunike abiga suurendasid 2020. aastal ettevõtted oma eksporditulusid 83 miljoni euro võrra. Kokku nõustasid ekspordinõunikud ettevõtteid ligi 1100 korda, mis on olenevalt sihtriigist 25-40 protsenti rohkem kui 2019. aastal. „Tänavu liigume esimese poolaasta numbrite kohaselt sarnases tempos,“ ütles EASi juht ning lisas, et EAS viib sel aastal üle 140 ettevõtte 16-le ühisstendile ning on viimastel aastatel sektorite turundust sihtriikides mitmekordistanud.

ITC on alates 1956. aastast tegutsev mittetulunduslik rahvusvaheline kaubandusnõukogu, mille võrgustikku kuulub 79 riiklikku ekspordi-ja investeeringuteagentuuri ning üle 400 kaubanduskoja. ITC korraldab auhindamisüritust „Go Global Awards“ alates 1989. aastast ning selle eesmärk on tunnustada organisatsioone, kes mõjutavad positiivselt maailma majandust läbi innovatsiooni, tehnoloogiate ja strateegilise juhtimise. Auhindamisüritus toob kokku sadu tippjuhte maailma kõige uuenduslikumatest ettevõtetest, ekspordiagentuuridest, rahvusvahelistest teenusepakkujatest, riskikapitaliettevõtetest ja finantsasutustest.

Jaga postitust

Tagasi üles