Vaata peasisu

Puidutöötlejate head võimalused Indias ja Koreas

EASi ja KredExi ühendasutus
30. mai 2023
3 min

India ja Korea on suured puidu ja puittoodete importijad, nii et ka Eesti tootjatel on võimalik nende arvelt oma turuosa suurendada.

Indial on raskusi puidu hankimisega

Indias on edukas puidutööstus, mis toodab pooltöödeldud ja lisandväärtusega puittooteid, sealhulgas käsitööd, tselluloosi ja paberit, vineeri ja spooni ning mööblit.

Hiljutine ITTO aruanne, kus vaadeldakse India puiduturu dünaamikat aastani 2030, ütleb, et sealne puidutarbimine kasvab märkimisväärselt. Nii et nõudlus suureneb, tootmine ei jõua järele ja endiselt ollakse sõltuvuses puiduimpordist. Üks oluline põhjus selle taga on ka jätkusuutliku metsamajanduse puudumine Indias.

Traditsiooniliselt on suurem osa puitu Indiasse tulnud sellistest riikidest nagu Malaisia, Myanmar, Ghana, Ecuador, Costa Rica, Côte d’Ivoire, Saalomoni saared ja Paapua Uus-Guinea. Kuid varem peamiseks tarnijaks olnud Myanmari tiikpuu tarned vähenesid, kui riigis kehtestati piirangud palkide ekspordile. Lisaks vähenes Malaisia Sarawaki osariigist pärit palkide kättesaadavus ja tõusis nende hind. See avab võimalused muu hulgas ka Eesti tarnijatele.

India rahvusvahelise puidukaubanduse aluseks on sealne ekspordi- ja impordipoliitika (EXIM), mis on sätestatud keskvalitsuse väliskaubandusseaduses (FTDR). Selle kohaselt juhib valdkonda kaubandusministeeriumi alluvuses olev väliskaubanduse peadirektoraat (DGFT), kes reguleerib rahvusvahelisi fütosanitaarmeetmeid (IPSM), samuti täispuidu ja muude selliste kaupade importi.

Eesti eksport Indiasse kasvab märkimisväärselt, eelmisel aastal suurenes see lausa 28%. Puit ja puittooted moodustasid ligikaudu kuuendiku sellest. Eesti puitu ekspordivad Indiasse teiste seas Thermory, Toftan, Puidukoda ja Finlaid.

EASi ja KredExi ühendasutus toetab Eesti puiduettevõtteid ekspordivõimaluste loomisel Indias. 2022. aastal korraldas ühendasutus Bangalore’is toimunud India Wood Expo messil hübriidärikohtumised kaheksale ettevõttele: Thermory, Technomar & Adrem, Kodasema, Toftan, Arcwood, Saunum Sauna, Liistuvabrik ja Puidukoda. India saeveskite omanikud, palkide ja saematerjaliga kauplejad, arhitektid ja kinnisvaraarendajad näitasid messil üles suurt huvi koostöövõimaluste vastu Eestiga.

Lisainfo:

https://www.investindia.gov.in/

https://www.timbertradeportal.com/en/india/67/timber-sector

https://groundreport.in/why-india-needs-to-import-timber-from-other-countries/

Korea suurendab puittoodete importi Euroopast

2022. aastal moodustas Eesti puittoodete eksport 0,16% Korea puittoodete impordist, rahas arvutatuna oli meie ekspordi maht sinna 21,7 miljonit dollarit, millega oleme selles vallas riikide lõikes 26. kohal Eesti puidutoodete ekspordi suurus Lõuna-Koreasse oli kaubagruppide kaupa rahalises väljenduses muuhulgas järgmine: ümarpuit 349 000 dollarit, saematerjal 7 605 000 dollarit, vineer 7 076 000 dollarit ning vooderdus ja põrandakate 4 918 000 dollarit. Põhja-Ameerikast imporditud ehituspuitu asendab Koreas üha rohkem puit Euroopast – selle maht suureneb üha, tuues kaasa ka uusi võimalusi Eestile.

EASi ja KredExi ühendasutus kutsel käis Eestis Korea puidu, puidutoodete ja sisekujunduse valdkonna äridelegatsiooni, mida juhib Korea Puitkonstruktsioonide Assotsiatsiooni esimees Gug Sig Lee. Kohtumisel uuriti, kas ja kuidas Lõuna-Korea ja Eesti saaksid äri teha ristkihtpuidu, kokkupandavate puitmajade ja moodultehnoloogia poole pealt. Korea puittoodete poliitika üle teostab järelevalvet Korea metsateenistus, kes on huvitatud puithoonete ehitamisest, et saavutada süsinikuneutraalsus.

12. juunist kuni 16. juunini külastab Koread kaheksa Eesti ettevõtet, sealhulgas ristkihtpuidu, aiamajade, konstruktsioonmaterjali ja vooderduse tootjad, et edendada ärikoostööd. Koreas toimuvad B2B kohtumised, seminar ja vastuvõtt Estonian Business Hub Seoulis, kus praegu on just puidunäitus. Samuti külastab delegatsioon valdkonna peamisi sidusrühmi.

EASi ja KredExi ühendasutus osaleb koostöös Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu ning Woodhouse Estoniaga ka valdkonna suurimal messil KOBUILD 2024, mis toimub järgmise aasta veebruaris.

Jaga postitust

Tagasi üles