Vaata peasisu

President Kaljulaid: peame vaatama Aasia turgude suunas

EASi ja KredExi ühendasutus
10. mai 2019
2 min

9. ja 10. mail toimus Tartus regiooni suurim rahvusvaheline Aasia-teemaline konverents “Asia Update 2019”. Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS), Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli, Taltechi, Tartu linna ning mitme ministeeriumi koostöös korraldataval konverentsil arutatakse, mida toob maailma ja meie piirkonna jaoks kaasa globaliseeruv Aasia ning kuidas suurendada koostööd Aasiaga nii ettevõtluses, poliitikas kui ka hariduses.

President Kersti Kaljulaid julgustas meie ettevõtteid julgemini vaatama Eestist välja ning otsima koostööd ja võimalusi laienemiseks ka Aasia suunal. „Peame otsima turge, mis ei ole veel küllastunud ning selleks, et olla seal edukas, peavad meie ettevõtted julgema oma tegevust ka sinna laiendada,“ ütles riigipea konverentsi avades.

EASi Aasia infokeskuse juhi ja konverentsi peakorraldaja Kai Kreosi sõnul ei ole mõtet enam rääkida Aasia tõusust. „Aasia on täna juba tipus, mis tähendab, et me ei saa endale lubada Aasiaga mitte tegelemist. Kui hetkel kuuleme ühiskonnas rohkem ohtudest, siis ettevõtluses ja ekspordis peame me nägema ka võimalusi,“ rääkis Kreos ja lisas, et EASi Aasia infokeskuse roll on aidata meie ettevõtetel Aasia suunal riske maandada ja potentsiaali realiseerida.

Konverentsi erinevates paneelides ja kõnedes analüüsitakse Aasia riikide ja ettevõtete arengut tehnoloogia vallas, USA rolli Euroopa ja Aasia suhetes, räägitakse keeleoskuse olulisusest tõlkeäppide ajastul ning küsitakse milline võiks olla maailm Pekingi juhtimisel. Samuti uuritakse, millised on Eesti ettevõtete võimalused Aasia turgudel ja eestlaste võimalused seal karjääri teha.

Konverents toimub esmakordselt ning seda korraldavad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool, Tartu linn, Taltech, Välisministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Haridus- ja Teadussministeerium.

Fotogalerii esimesest päevast: https://bit.ly/2PXwnPw

Konverentsi koduleht: https://estonia.ee/asiaupdate/

Jaga postitust

Tagasi üles