Vaata peasisu

President Ilvese toetusel algab konkurss noore ettevõtja preemiale

EASi ja KredExi ühendasutus
25. august 2016
2 min

Täna algas konkurss noore ettevõtja preemiale, mida annavad välja Swedbank ja Eesti Kaubandus-Tööstuskoda. 5000 euro suurusele preemiale oodatakse kandideerima kuni 30-aastaseid Eesti ettevõtjaid. Algatust toetab president Toomas Hendrik Ilves. Preemia antakse  üle 13. oktoobril toimuval Eesti parimate ettevõtete auhinnagalal.

„Ettevõtte loomine ja kasvatamine on keeruline töö, vaatamata näilisele muljele, et igaüks võib üleöö ehitada eduka start-up’i,“ ütles president Toomas Hendrik Ilves. „Seetõttu pean oma südameasjaks, et toetame nutikate ja tugevate ettevõtjate pealekasvu, kes tulevikus omakorda panustavad ettevõtlusaktiivsuse suurendamisse Eestis. Mitmekesine ja sotsiaalselt vastutustundlik ettevõtjaskond viib elu Eestis edasi.“

Eelmise aasta preemia võitja Indrek Ulst, ettevõttest Mooncascade julgustab noori ettevõtjaid kindlasti konkursist osa võtma. „Konkursil osalemine on olnud fantastiline. Tänu sellele saime palju meediakajastust ja tuntust. Lisaks tõstis see ettevõttes tiimimoraali ja ühtsustunnet – ajame ikkagi asja, mida Eesti president on tunnustanud ning märkimist leidnud,“ ütles ta. Indreku esitasid preemia kandidaadiks tema toredad kolleegid ja ettevõtte kaasasutajad. „Minu jaoks oli see siiras üllatus ja tekitas sooja tunde, et minu tegemisi Mooncascade´is hinnatakse,“ oli Ulst tänulik.

Noore ettevõtja preemia on mõeldud kuni 30-aastasele Eestis registreeritud ettevõtte omanikele ja juhtidele, kes on paistnud silma oma ettevõtte hea käekäigu kindlustamisel, oma toodete, teenuste või tehnoloogiate uuenduslikul kasutamisel ning kes juba ekspordivad või omavad ekspordipotentsiaali.

Kandideerimiseks tuleb 9. septembriks saata digitaalselt allkirjastatuna ankeet ja motivatsioonikiri e-posti aadressile [email protected]. Oma kandidatuuri võivad esitada ettevõtjad ise, nende töötajad, kliendid või erialaorganisatsioonid jt. Konkursile esitatud kandidaatide hulgast valib võitja välja korraldaja organisatsioonide ja ettevõtjate esindajatest koosnev komisjon. Preemiat rahastab Swedbank Eesti AS.

Vaata lisa: www.koda.ee/noorettevotja.

Jaga postitust

Tagasi üles