Vaata peasisu

President Alar Karis käis koos äridelegatsiooniga töövisiidil Lõuna-Koreas

EASi ja KredExi ühendasutus
27. oktoober 2023
3 min

Alar Karis avas Soulis Eesti suursaatkonna ja ettevõtluskeskuse. Presidendil ja äridelegatsioonil oli mitu kohtumist Lõuna-Korea ettevõtjatega ning sõlmiti ka olulisi kokkuleppeid.

President Alar Karist saatis 11.–13. oktoobril toimunud töövisiidil ligi 20-liikmeline äridelegatsioon, kellel oli kolme päeva jooksul rohkelt arupidamisi Lõuna-Korea esindajatega.

Elcogen ja HD Hyundai gruppi kuuluv Korea Shipbuilding & Offshore Engineering sõlmisid vast avatud ettevõtluskeskuses lepingu, mille kohaselt investeeritakse Eestis Elcogeni 45 miljonit eurot. Seda raha on plaanis kasutada uue tootmisüksuse rajamiseks Tallinna. Lepingu sõlmimise juures viibis ka Alar Karis. Hiljem on kavas asutada Elcogeni ja HD Hyundai ühisettevõte. Elcogeni toodetavad kütuseelemendid võimaldavad võtta Lõuna-Korea merendusettevõttel laevades kasutusele uut tüüpi kütuseid ja vähendada nii oma keskkonnajalajälge.

Seejärel külastas Eesti äridelegatsioon eesotsas Välisministeeriumi välismajanduse ja arengukoostööküsimuste asekantsleri Mariin Ratnikuga Lotte Duty Free kauplust, kus kaupluse juhtkonnale ja Lõuna-Korea sotsiaalmeedia mõjutajatele tutvustati Liviko Crafters Gini. Lotte Duty Free on müügikäibe poolest maailma suuruselt teine reiside jaemüüja ning ettevõttel on pikaajaline kogemus alkoholi- ja tubakatoodete jaemüügis. Liviko Crafters Gini esmatutvustus Lõuna-Koreas toimuski nüüd oktoobris.

Visiidi raames allkirjastati veel kaks olulist kokkulepet. Eesti Puitmajaliidu juhatuse aseesimees ja Harmeti juht Alo Tamm ning Korea Puitkonstruktsioonide Assotsiatsiooni esimees Gug Sig Lee kirjutasid alla leppele puitmoodultehnoloogia ja elementmajade valdkonnas. Alo Tammel oli Lõuna-Koreas kohtumine Samsung C&T esindajatega, kus arutati edasist koostööd. Eesti ettevõtete Palmatin ja Tene esimesed eksportsaadetised on kavas juba sel aastal Lõuna-Korea poole teele panna.

Elcogen sõlmis lisaks HD Hyundaile kokkuleppe Bumhan Fuel Celliga, et teha koostööd SOFC/SOECi (tahkeoksiid-kütuseelement / tahkeoksiid-elektrolüüdiga kütuseelement) toodete toomiseks massturule. Bumhan Fuel Cell on Elcogeni kauaaegne koostööpartner, kes on importinud Elcogeni kütuseelemente Lõuna-Koreasse. Leppega, millele kirjutasid alla Elcogeni juht Enn Õunpuu ja Bumhan Fuel Celli asepresident Jungtae Hwang, viiakse nende koostöö uuele tasemele.

Korea Kaubandus- ja Tööstuskojas toimunud äriümarlaual tutvustas EASi ja KredExi ühendasutuse ekspordijuht Eva-Kristiina Ponomarjov kaubandusvõimalusi ning rääkis edulugudest Koreas. Korea Green Investment Centeri asepresident Kim Moo-Hwan aga rääkis Lõuna-Korea ja Eesti koostöövõimalustest energeetika valdkonnas. Seoses Lõuna-Korea valitsuse ambitsioonika kasvuhoonegaaside vähendamise plaaniga muutub energeetikatööstus Eesti ja Lõuna-Korea koostöös üha olulisemaks. 2024. aasta aprilli esimesel nädalal toimub energiateemadele keskenduv ärimissioon.

Ekspordivõimaluste kohta Lõuna-Koreas saab infot meie ekspordinõuniku käest.

Soohee Bae

ekspordinõunik (Lõuna-Korea)

+8201032513861
[email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles