Vaata peasisu

Piltuudis: EAS viis aukonsulid rappa ja tehasesse

EASi ja KredExi ühendasutus
27. juuni 2018
2 min

Eile alanud Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS), Välisministeeriumi ja Saaremaa valla koostöös toimuval aukonsulite konverentsil osaleb 128 diplomaatilist esindajat, et arutada koostööd Eesti tutvustamisel ja ärisuhete edendamisel. EASi turismiarenduskeskus viis turismi edendamisest huvitatud Eesti sõbrad Soosepa rappa ning EASi ettevõtluse keskus arutas aukonsulitega ekspordi arendamist moodulmajade tootja Harmeti tehases.

Foto: Liis Reiman

EASi juhi Alo Ivaski sõnul on see riigile suur väärtus, kui leidub nii palju erinevaid inimesi, kes kõik Eestit oluliseks peavad ja meie riiki maailmas suuremaks teevad. “EASil on hea meel tänavust aukonsulite konverentsi kaaskorraldada, sest meil on ühine eesmärk – Eesti nähtavuse suurendamine. Usun, et leiame aukonsulitega koostöövõimalusi kolmes meile olulises valdkonnas, milleks on Eesti ettevõtete ekspordivõimekuse tõstmine, välisinvesteeringute siia toomine ja turistide arvu suurendamine,” ütles Ivask.

„Meie aukonsulid oma rikkaliku tutvusvõrgustiku kaudu seda kõike juba teevadki, kuid leidub veel viise, kuidas EAS saab aukonsulitele toeks olla ja vastupidi,“ lisas Ivask. Ivaski sõnul on praktika näidanud, et Eesti diplomaatilistel esindajatel on suur võimekus välismaal uksi avada.


Foto: EAS

„Meie ettevõtete ekspordivõimekuse tõstmiseks ja välisinvesteeringute kaasamiseks on oluline sihtriigi ärikultuuri sügavuti tundmine. EASil on Eesti ettevõtete aitamiseks olulisematel turgudel 12 välisesindajat, kes toetavad meie ettevõtteid rahvusvahelistumisel ja ekspordi suurendamisel,“ ütles Ivask ning lisas, et kui lisada välisesindajatele ka aukonsulid oma laia suhtevõrgustiku ja kohaliku ekspertiisiga, siis suudame oma ettevõtetele rohkem väärtust pakkuda. „Loodetavasti saavad aukonsulid meile, meie välisesindajatele ja meie ettevõtetele üha tihedamini abiks olla,“ sõnas ta.

Tänavusel konverentsil osaleb 128 aukonsulit. Kokku on Eestil ligi 200 aukonsulit 87 riigis. Aukonsulite peamiseks ülesandeks on konsulaarteenuste ja konsulaarabi osutamine Eesti kodanikele välismaal, kuid nad aitavad kaasa ka majandussuhete edendamisele, hariduskoostööle ning Eesti tutvustamisele maailmas. Aukonsulid on asukohariigi lugupeetud ja kõrgel ühiskondlikul positsioonil olevad isikud, kes teevad aukonsuli tööd vabatahtlikult.

Rohkem pilte aukonsulite raba ja tehase külastamisest leiad EASi Facebooki lehelt.

Lisainfo:
Egert Puhm
Kommunikatsioonispetsialist
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus
627 9534
[email protected]
http://www.eas.ee

Jaga postitust

Tagasi üles