Vaata peasisu

Pildid: EAS allkirjastas Eesti ja Araabia Ühendemiraatide vahelise memorandumi koostöökoja loomiseks

EASi ja KredExi ühendasutus
21. september 2021
2 min

Eelmisel nädalal külastas EASi delegatsioon koos ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Suti ning teda saatva äridelegatsiooniga Araabia Ühendemiraate, et avada Eesti paviljon Expo 2020 Dubais, luua Eesti-Araabia Ühendemiraatide koostöökoda ning arendada ärisuhteid Araabia Ühendemiraatide ja Eesti vahel.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt julgustas EXPO 2020 Eesti paviljoni avamisel Dubais ettevõtteid kasutama Eestit sillapeana Euroopasse sisenemisel. „Kui te vaatate Eesti poole, vaadake kogu Euroopat, siin näete mastaapi: koos ülejäänud Euroopa Liidu ja Ühendkuningriikidega oleme me pool miljardit inimest,” ütles minister Sutt.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatuse esimees Peeter Raudsepp allkirjastas Dubais Araabia Ühendemiraatide kaubandus-tööstuskojaga FCCI (The Federation of UAE Chambers of Commerce & Industry) memorandumi Eesti-Araabia Ühendemiraatide koostöökoja loomiseks. „Selle memorandumi allkirjastamisega astusid Araabia Ühendemiraadid ja Eesti suure sammu edasi vastastikku kasulike kaubandus- ja koostöövõimaluste suurendamisel. Ühine koostöökoda soodustab äriarengut meie uuendusmeelsete ja tulevikku mõtlevate riikide vahel ning avab rohkem uksi meie ettevõtete edasiseks koostööks,“ kommenteeris Raudsepp.

Araabia Ühendemiraatide ettevõtlusminister Ahmad Belhoul märkis oma kõnes, et Araabia Ühendemiraatidel ja Eestil on palju ühiseid jooni, näiteks digitaalse nägemuse jagamine. „Meie riigid usuvad, et digitaalmajandus on tee edasi. Kuna Eestis on Euroopas kõige rohkem ükssarvikuid elaniku kohta ja AÜE on tootnud piirkonna tipptasemel ükssarvikuid, on nii Eesti kui ka AÜE on oma piirkonna alustavate ettevõtete peamised sõlmpunktid,” sõnas Belhoul.

Visiidil osales kokku 14 Eesti ettevõttet hariduse, IT, ehituse ja disaini valdkonnast, kellele EAS korraldas hulgaliselt ärikohtumisi AÜE ettevõtetega.

Visiidi korraldas EAS ja Expo Eesti sihtasutus koostöös Abu Dhabi Eesti saatkonnaga.

Visiidi pildid on leitavad siit.

 

Artikli avaldamist rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERFi) vahenditest.

Jaga postitust

Tagasi üles