Vaata peasisu

Peaministrit saadab Jaapani visiidil äridelegatsioon

EASi ja KredExi ühendasutus
5. aprill 2016
2 min

Peaminister Taavi Rõivas on  koos äridelegatsiooniga 5.-10. aprillini töövisiidil Jaapanis. Peaministrit saadab Jaapani visiidil Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) poolt kokku pandud esinduslik äridelegatsioon, mis koosneb põhiliselt tööstus-, tehnoloogia-, riskikapitali- ning tervisetehnoloogia ettevõtetest.

„Eesti ja Jaapani vaheline koostöö on viimastel aastatel hoogustunud ning peaministri visiit rõhutab kahe riigi majandussidemete olulisust. Jaapan alustas hiljuti Eesti eeskujul riiklike e-teenuste juurutamisega, mille aluseks on ’My Number’ projekt, mille käigus saavad jaapanlased isikukoodi ja ID kaardi, mis neil senini puudus. See omakorda loob Eesti ettevõtetele head ärivõimalused, sest Eestis on sarnane süsteem ja teenused juba loodud. Eesti äridelegatsiooni suurus näitab meie ettevõtete selget huvi Jaapani suure ja maksujõulise turu vastu,“ sõnas EASi välisinvesteeringute keskuse direktor Indrek Pällo.

Peaminister Taavi Rõivas esineb peaesinejana ühel Jaapani tuntuimal majanduskonverentsil ’New Economy Summit’, mis keskendub tehnoloogia mõjudele majanduse ümberkujunemisel. Peaminister tutvustab oma ettekandes Eesti e-riigi edulugu ning kuidas selleni on jõutud. Peaministri delegatsiooni kuuluva ettevõtlusministri Liisa Oviiri sõnul on Eestil ja Jaapanil mitmeid valdkondi, kus teineteise oskusi ja teadmisi täiendada, olgu selleks siis küberturvalisus või e-riik.

EASi korraldatud äridelegatsioon koosneb 24 ettevõttest, kellel on Jaapani turule sisenemine käsil või, kes on seal juba koostööd alustanud. Peaminister osaleb ka hiljuti Jaapani suurkorporatsioonilt Rakuten 7 miljoni eurose investeeringu saanud iduettevõtte Lingvist Jaapani kontori avamisel Tokyos. „Jaapan on väga hierarhiline ühiskond ning peaministri osalemine meie Jaapani kontori avamisel on väga suur asi. See võimaldab meil saada vajalikku tähelepanu ja heakskiitu ning aitab laiemat tuntust saavutada. Jaapan on meile oluline turg, sest meie tehnoloogia võimaldab jaapanlastel tunduvalt kiiremini omandada nende jaoks keerulise inglise keele,“ lausus Lingvisti juhatuse liige Ott Jalakas.

Äridelegatsiooni programm on koostatud EASi poolt.

Peaministrit saatva äridelegatsiooni nimekiri

Lisainfo:
Indrek Pällo
Välisinvesteeringute keskuse direktor
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS)
Telefon 627 9344
[email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles