Vaata peasisu

Peaminister Rõivas: EXPO on Eesti tutvustamisel edukas olnud

EASi ja KredExi ühendasutus
7. oktoober 2015
2 min

7. oktoober 2015

Peaminister Taavi Rõivas ütles Milano EXPO-t külastades, et Eesti paviljon on olnud Eesti disaini, kultuuri, ettevõtete ja IT-eduloo tutvustamisel edukas. Nii näiteks on meie paviljon olnud maailmanäitusel siiani üks külastatumaid.

“Eesti tiim on EXPO-l teinud suurepärast tööd ja tahan tänada kõiki, kes on selles projektis osalenud ning sellesse panustanud,” ütles Rõivas Milanos. Peaministri sõnul võib Eesti EXPO-l osalemise juba praegu edukaks lugeda, kuigi EXPO lõpuni on jäänud veel üle kolme nädala aega.

Eesti paviljoni eesmärk EXPO-l on interaktiivselt tutvustada Eestit uuendusmeelse riigina, kus on soodsad elu- ja ettvõtluskeskkond ning mis tänu mitmekesisele looduskeskkonnale ja vaatamisväärsustele, on ühtlasi ka meeldejääv turismimaa.

Peaminister avas Eesti paviljonis ka IT-teemalise konverentsi “Estonia – Where stuff happens first”. Konverentsi sissejuhatavas sõnavõtus keskendus peaminister Eesti digitaalse eduloo alustaladele: avalike teenuste kättesaadavus ja turvalisus ning poliitiline ja ühiskondlik valmidus võtta kasutusele digitaalne identiteet ja turvaline andmevahetuskeskkond.

Peaminister külastas Milano EXPO-l lisaks Eesti paviljonile ka Leedu, Jaapani, Araabia Ühendemiraatide ning Itaalia paviljone. Eesti paviljoni Milano EXPO-l on septembri lõpu seisuga külastatud üle 2,36 miljoni korra, päevas on külastajaid olnud kuni 20 000.

Fotod Milanost: https://valitsus.ee/et/galeriid/peaminister-expo-l-milanos-06102015

Jaga postitust

Tagasi üles