Vaata peasisu

Pariisi visiidil tutvus ettevõtlusminister Prantsuse ettevõtluskeskkonnaga

EASi ja KredExi ühendasutus
20. jaanuar 2016
2 min

Ettevõtlusminister Liisa Oviir tutvus Pariisis Prantsusmaa ettevõtluse tugiorganisatsioonidega, kohtus Prantsuse ettevõtlusministriga ning Euroopa Kosmoseagentuuri juhtkonnaga.

Oviir külastas Prantsusmaa suurimat ettevõtjate võrgustikku MEDEFi, investeerimispanka BPI France’i, ettevõtlusagentuuri Business France’i ning Prantsuse Start Up Teami French Tech’i.

Prantsusmaa on äsja ümber korraldanud ettevõtluse turgistruktuurid ning Eestil seisab see lähiajal plaanis. Minister Oviir ütles, et kuna sarnane ettevõtluse tugistruktuuride konsolideerimise teema on hetkel aktuaalne ka Eestis, siis on eesmärgiks kogemuste saamine, kuidas selline protsess läbi viia. Ühtlasi kuulata prantslaste käest, kuidas nad täna tulemustega rahul on.

Kohtumisel ettevõtlusagentuuriga Business France, arutati ekspordi- ja investeerimispartnerite leidmise võimalusi Eestis. „Nii, nagu Eestis on EAS liikumas järjest rohkem ettevõtja vajadustest lähtuvaks tugiorganisatsiooniks, saime teada, et ka Prantsuse ettevõtlusagentuuris keskendutakse kõige rohkem kliendikesksusele, luues kliendi eripärasid arvestavaid lahendusi ning toetades ettevõtet aastaringselt,“ rääkis Oviir.

Lisaks ettevõtluse tugiorganisatsioonidele kohtus minister Prantsuse ettevõtlusministri Matthis Fekl’iga ja Euroopa Kosmoseagentuuri (ESA) juhtkonnaga.

Kohtumisel Prantsuse ettevõtlusministriga arutati Prantsusmaa digireformi ning ühtse digituru loomise võimalusi Prantsusmaal, aga räägiti ka Euroopa Liidu ja Ameerika Ühendriikide vahelisest vabakaubanduslepingust ning Majandus- ja Rahandusliidust. „Prantsusmaa eesmärk on jõuda eduka digivabariigi staatusse, luua tehnoloogiate abil uusi töökohti, ümberprofileerida tööstus ja tekitada nii hädavajalikku majanduskasvu,“ ütles Oviir.

Euroopa Kosmoseagentuuriga lepiti kokku, et tänavu sügisel külastab ESA peadirektor Jan Wörner Eestit. Praegu ehitatakse nii Tartu Ülikoolis kui  ka Tallinna Tehnikaülikoolis tudengisatelliite ning lootustandvalt lubas ESA peadirektor leida 2017. aastal ka võimalusi, et tudengisatelliite orbiidile lennutada.

Ettevõtlusministrit saatsid visiidil Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi nõunikud ning EASist juhatuse esimees Hanno Tomberg ja kosmosebüroojuht Madis Võõras. Eesti saatkonna poolt osalevad kohtumistel Eesti suursaadik Pariisis Alar Streimann ning majandusdiplomaat Kadi Metsandi.

Jaga postitust

Tagasi üles