Vaata peasisu

Oslos avati EASi Norra kontor

EASi ja KredExi ühendasutus
18. oktoober 2016
3 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus avas eile Oslos EASi Norra kontori, kus Eesti ettevõtteid nõustab Norra turule sisenemises kaks ekspordinõunikku ja üks välisinvesteeringute esindaja. Viimastel aastatel on Eesti ettevõtete huvi Norra turu vastu märgatavalt tõusnud.

“Seni on kõige edukamalt Norrasse eksportinud ehitussektor, kuid näeme Norras Eesti toodetele ning teenustele aina kasvavat turgu ka teistes majandusharudes. Uue kontori avamine Oslos tõstab Eesti usaldusväärsust Norra ettevõtjate ja investorite silmis ning võimaldab meil nii Eesti kui Norra ettevõtteid veel kvaliteetsemalt teenindada,” ütles EASi välisesinduste juht Kristel Oitmaa.

easi-norra-kontori-avamine_17-10-2016Oitmaa sõnul on Norra esindus heaks näiteks EASi selge sihi kohta kaasata Eesti ettevõtete nõustamisse pikaajalise kogemusega kohalikke ekspordi-ja välisinvesteeringute eksperte. „Norra esinduses töötavatest esindajatest kaks on norrakad ja üks väliseestlane, kel kõigil on Norra turul pikaajaline kogemus välisettevõtetega töötamisel,” selgitas Oitmaa.

Pidulikul kontori avamisel osales üle 70 külalise, kelle seas oli mitmeid kohalike suurtettevõtete ja investorite ning ettevõtete nõustamisega tegelevate riigiasutuste esindajaid.

„EASi Norra kontori avamine on igati mõistlik samm. Välisturgudel on väga oluline olla väljas meeskonnana, kuna üksi ei tee midagi. Tähtis on just kohalike kaasamine meeskonda – neil on kontaktide võrgustik ja teadmised kohalikust turust,“ lisas Indrek Ustav, Easysnap Co-packing Northern Europe OÜ juhatuse liige.

Norra tuntuima tehnikaajakirja Teknist Ukeblad Media AS esindaja Paul Unanue-Zahl sõnul on eestlastel täna see, millest norrakad unistavad – IT innovatsioon. „Teie e- riigi lugu on norrakatele äärmiselt huvitav ja inspireeriv.  Norrakatel on eestlastega lihtne äri ajada – meil on sarnane ärikultuur ja suhtumine. Norra kontori avamine muudab Eesti ja Norra ärimeeste omavahelist suhtlust veel mugavamaks.“

easi-norra-kontori-avamine2_17-10-2016Esimene EASi ekspordinõunik alustas Norras tööd  2011. aastal, kuid viimastel aastatel märkimisväärselt tõusnud Eesti ettevõtete huvi Norra kui ekspordituru suunal on viinud meeskonna laienemiseni ja nüüd ka uue esinduskontori avamiseni. Kaks ekspordinõunikku tegelevad Eesti ettevõtete nõustamisega Norrasse eksportimise osas ning otsivad Norra ettevõtetele Eestist partnereid, välisinvesteeringute esindaja püüab investeeringuid Norrast Eestisse.

EASi välisesinduste võrgustikus on 24 esindajat 14 riigis üle maailma. Esindajad aitavad Eesti eksportööridel leida koostööpartnereid, samuti osaletakse aktiivselt välisinvesteeringute riiki meelitamisel ning tutvustatakse Eestit kui reisisihti. EASi esindajad teevad parima tulemuse saavutamiseks aktiivset koostööd Välisministeeriumi majandusdiplomaatidega ja aukonsulitega.

EASi Norra esindajad ootavad Eesti ettevõtjate päringuid ja aitavad Norra turul koostööpartnereid leida: http://www.investinestonia.com/en/estonian-investment-agency/contact-by-office-locations#norway

Lisatud fotode allikas: EAS

Lisainfo:
Kristel Oitmaa
EASi välisesinduste juht
E-post: [email protected]
Mob: +372 522 8877

Jaga postitust

Tagasi üles