Vaata peasisu

Nifor töötab Dubais Eesti ettevõtete heaks

EASi ja KredExi ühendasutus
29. september 2020
3 min

Alates 2020. aasta algusest on EASi partner AÜE turul kohalik ettevõte Nifor. Ajame juttu selle omanike Julie Nionaki ja Manolis Trigkonisega. Mis olukord hetkel Araabia Ühendemiraatides on?

Hiljutine pandeemia ei ole jätnud puutumata ka AÜE majandust. Riigi juhtkond asus kohe kevadel kiiresti tegutsema, et vähendada haiguse mõju nii palju kui võimalik ja taastada majanduskasv. Kohalikke ettevõtetteid toetatakse, tehtud on mitmeid algatusi. Riik osaleb aktiivselt ka teaduspõhises võitluses viiruse leviku vastu ning toetab nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil humanitaarabiga neid, kes seda vajavad. Sihikindlust näitab ka riigi ambitsioonikas juhtlause: „Võimatu on võimalik“.

Kuidas te Pärsia lahe piirkonnas töötate?

Oleme butiik-tüüpi pereettevõtte, mis keskendub kohalikule turule. Meil on siin erinevates valdkondades kohalike usaldusväärsete partnerite võrgustik. Nifor asutati 2016. aastal, kuid me oleme ise AÜE turul tegutsenud alates 2009. aastast. Asutasime Nifori, et aidata oma klientidel üle saada peamistest raskustest, millega nad GCC turgudele sisenemisel silmitsi seisavad. Meie regioonis tegevusloa saamine ja turule sisenemine nõuab sageli rohkem tööd ja aega, kui ettevõtte ekspordiosakondades on võimalik kulutada. On raudreegel, et mis tahes eksporditurule sisenemise kavandamine ja analüüs on tavaliselt töömahukamad, kui mistahes ajahetkel ettevõttes sisemiselt saadaval olev võimekus. Tiimi väiksus teeb muret ka järgmistes etappides, sageli ei suudeta ära hallata suurt hulka turundusprojekte, ka juba olemasolevad kliendid kipuvad jääma vajaliku toe ja tähelepanuta. Kui me lisame siia kultuurikeskkonna eripära, seadusandluse ja regulatsioonid, siis on tööpõld juba tohutu. Selleks ongi vaja kogenud partnerit appi mõtlema, et kõigega ei peaks algusest peale ise tegelema.

Kuidas on laabunud koostöö Eesti ettevõtetega?

2020. aasta jaanuaris oli meil au saada valitud EASi partneriks programmis „Süsteemne eksport Araabia Ühendemiraatides”. Meil oli rõõm aidata osalevatel ettevõtetel kohalikku turgu paremini mõista ja seada eesmärke, tegeleda kultuurilistele ja regulatiivsetele küsimustele lahenduste leidmisega, kujundada ettevõtete turule sisenemise strateegia ja aidata teha partnerite eelvalik, suunata nende turundustegevust ja aidata lõpuni viia hoolikalt läbimõeldud turule sisenemise tegevuskava.

Toiduprogrammis osalejad on teile tööle andnud ülivõrdes tagasisidet. Kas see on teie puhul tavapärane?

Oleme tänulikud, et oleme oma senise töö kohta väga positiivset tagasisidet saanud. Eesti ettevõtete motivatsioon on väga kõrge, koostööd teha on puhas nauding! Hoolimata turuga tutvumise reisi edasilükkamisest COVID-19-ga seotud reisipiirangute tõttu, on meil väga hea meel näha, et kõik ettevõtted soovivad innukalt tegutsema hakata niipea, kui tingimused seda võimaldavad. 

Samuti oleme veendunud, et rahvusvaheliste ekspertide programmi kaudu alustavad veel mitmed Eesti ettevõtted AÜE turul edukalt tegevust. Meie oleme igal juhul valmis Eesti ettevõtteid oma koduturule aitama!

 


Julie Nionaki ja Manolis Trigkonis

Loe lähemalt rahvusvaheliste ekspertide teenuse kohta
Loe lähemalt toidusektorile mõedud programmi “Süsteemne eksport AÜE-s” kohta

Jaga postitust

Tagasi üles