Vaata peasisu

Narva tekstiiliettevõte investeerib õiglase ülemineku fondi toel üle miljoni euro

EASi ja KredExi ühendasutus
31. oktoober 2023
2 min

Narva linnas tegutsev tööstuslikku tekstiili tootev SKS Estonia Textile investeerib tootmise laiendamiseks üle 1,3 miljoni euro, millest ligi 470 tuhat eurot moodustab õiglase ülemineku fondi toetus.

Rohkem kui saja töötajaga ettevõte uuendab investeeringuga oma seadmeparki, mille abil suurendatakse tootmisvõimsusi ja mis võimaldab tõsta toote kvaliteeti ning toota uusi tooteliike. See omakorda avab võimaluse siseneda uutele turgudele.

SKS Estonia Textile esindaja Svetlana Petrova sõnul annavad uued seadmed ligi 500 tonni lisa tootmisvõimsust ning võimekuse toota uusi keskkonnasõbralikumaid tooteid. „See investeering annab meile võimaluse kasvada 5-8% aastas ning plaanis on juba ka jätkuinvesteeringud,“ kinnitas Petrova ning lisas, et toetus aitab neid investeeringuid kiiremini ellu viia.

Tema sõnul on oluline osa ettevõtte järgmistest arengusammudest digitaliseerimine ja seadmete kasutamise efektiivsuse tõstmine. „Tootmismahtude suurendamine eeldab täpsemat tootmise planeerimist ja kontrolli. See on võimalik ainult siis, kui oleme oma juhtimissüsteemi digitaliseerinud ning loomulikult kavatseme ka uued seadmed oma digitaalse juhtimissüsteemiga integreerida,“ selgitas Petrova.

Meil on hetkel avatud mitmeid erinevaid toetuseid, millega on võimalik oma ettevõtte ambitsioonikaid plaane väiksema riskiga ja kiiremini ellu viia.

Sigrid Harjo, EASi ja KredExi ühendasutuse juhatuse liige

SKS Estonia Textile OÜ kuulub Rootsi kontserni AB Svenskt Konstsilke ning varustab kliente üle maailma kvaliteetsete lõngade ja nööridega. Ettevõtte toodangu hulka kuulub näiteks ühepoolne niit auto- ja tööstusvoolikutele ning rihmadele, mis üha enam asendavad metallkette. Praegu tarnitakse tooteid 30 riiki üle maailma, suuremad mahud liiguvad näiteks Rootsi, Saksamaale ja Hollandisse.

EASi ja KredExi juhatuse liige Sigrid Harjo kutsus üles kõiki Ida-Virumaal tegutsevaid ettevõtteid kasutama ära võimalusi oma ettevõtte arendamiseks. „Meil on hetkel avatud mitmeid erinevaid toetuseid, millega on võimalik oma ettevõtte ambitsioonikaid plaane väiksema riskiga ja kiiremini ellu viia. Olgu see tootarendus, teadusarendustegevus või näiteks tootmise laiendamine. Lisaks on meil hulk nõustamisteenuseid alates konkreetsetest sihtturgudest kuni intellektuaalomandi juhtimiseni,“ loetles Harjo.

Õiglase ülemineku fond on Euroopa liidu loodud rahastusmehhanism, mille eesmärgiks on toetada majandust, inimesi ja keskkonda nendes piirkondades, mida ootavad ees olulised sotsiaalmajanduslikud väljakutsed seoses Euroopa Liidu 2030 energia- ja kliimaeesmärkide ja 2050 kliimaneutraalsuse saavutamisega.

Jaga postitust

Tagasi üles