Vaata peasisu

Muuseumirottide galal läks meie auhind kestlikule Kumule

EASi ja KredExi ühendasutus
23. jaanuar 2023
1 min

Läinud nädalal jagati Viimsi Artiumis taas muuseumirotte Eesti parimatele muuseumidele. Ühendasutuse turismiosakonna kõige külastajasõbralikuma muuseumi eriauhinna Rotilõks pälvis sel aastal Kumu kunstimuuseum.

Kumu paistab silma esimese Eesti muuseumina, kel on Rohelise Muuseumi sertifikaat. „Kestlikkus on turismiarenduses üks olulisematest teemadest. Muuseumid on teinud näitustega väga head tööd keskkonnateemade populariseerimisel, kuid Eesti külalistele avaldab muljet ka muuseumide enda roheline tegutsemine. Meie kestlikkust hindavatele põhjanaabritele, kes meid kõige rohkem külastavad, on rohemärgid jõuline turundussõnum. Roheliste muuseumide lisandumine annab tugeva panuse Eesti maine kujundamisse ka kaugemal,“ ütles ühendasutuse turismijuht Rainer Aavik.

Auhinna andis üle kestliku turismi teemajuht Imbi Lepik-Martinson (fotol paremalt teine).

Turismiosakond annab kõige külalislahkema muuseumi auhinda juba 12ndat aastat eesmärgiga tõsta muuseumikogude arendamise ning haridus- ja teadustöö kõrval esile muuseumide panust turismituludesse ja -eksporti. Rotilõksu visuaal, mis kujutab külalisi muuseumivalgusse meelitavat rahulolevat rotti, pärineb karikaturist Urmas Nemvaltsi sulest. ​​​​​​​

Loe lähemalt: MUUSEUMIROTID ON SELGUNUD ⟩ Viimsi Artiumis auhinnati 2022. aasta parimaid näitusi (postimees.ee)

Jaga postitust

Tagasi üles