Vaata peasisu

Minister Palo viibib EASi äridelegatsiooniga visiidil Indias

EASi ja KredExi ühendasutus
7. märts 2018
4 min

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega (EAS) koostöös korraldatud äridelegatsiooniga visiidil New Delhis, Chennais ja Mumbais. Tiheda programmiga visiidi kavas on mitmed kohtumised India ministritega, rahvusvahelised konverentsid ja äriseminarid, kus viiakse kokku Eesti ja India ettevõtjaid ning tutvustatakse mõlema riigi ärivõimalusi.

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo sõnul on Eesti ja India majandussuhete potentsiaal veel suuresti kasutamata. „Üle-eelmisel aastal müüsid Eesti ettevõtted Indiasse oma kaupu ja teenuseid 81 miljoni euro väärtuses. Kokkuvõttes moodustab eksport Indiasse meie ettevõtete kogutulust vaid umbes 0,5%, kuid soovime seda kasvatada,“ kommenteeris Palo.

India ettevõtete huvi Eesti ettevõtjate vastu on suur, kokku on äridelegatsiooniga kohtumisteks registreerinud ligi 120 kohalikku ettevõtjat. „India puhul tegemist ühe maailma kiiremini kasvava turuga, kus on nõudlust ka nende toodete järele, mida meil on võimalik eksportida Indiasse,“ sõnas Palo.

Eestist on seni Indiasse eksporditud peamiselt masinaid ja seadmeid, paberi- ja puidutooteid, aga ka erinevaid metallikaupu. „Eesti kui väikeriigi majanduse oluliseks hoogustajaks on just eksport. Loodan, et selle visiidiga saame meie IKT-sektori ettevõtetele luua uusi soodsaid võimalusi nende äri kasvatamiseks,“ ütles minister.

EASi juhatuse esimees Alo Ivask ütles, et India majanduskasvu aeglustumist lähitulevikus näha ei ole ning ka möödunud aastal kasvas India majandus 6,7%. „Ligi 1,3-miljardilise rahvaarvu, suure nõudluse ja kiire majanduskasvuga turul on Eesti ettevõtjate jaoks palju kasutamata ekspordi- ja koostöövõimalusi. Suurima potentsiaaliga valdkonnad on näiteks info- ja kommunikatsioonitehnoloogia, logistika, bio- ja tervisetehnoloogia ning targa linna ehk smart city lahendused,“ sõnas Ivask.

Minister Palo visiit koos Eesti ettevõtetega kestab 12. märtsini ja viib äridelegatsiooni kolme linna, New Dehlisse, Chennaisse ja Mumbaisse. Visiidi käigus toimuvad äriseminarid koos India ettevõtetega, arvukad kohtumised kohalike ettevõtlusorganisatsioonidega kui ka osaletakse IKT-messil ja kahel rahvusvahelisel konverentsil. Minister Palo kohtub India justiits- ja IT-asjade ministri, välisasjade riigiministriga, Tamil Nadu osariigi peaministri, IT-ministri, tööstus- ning kaubandusministritega ning Maharashtra osariigi peaministriga.

Minister avab visiidi käigus ametlikult Eesti aukonsuli Dr Velu esinduse Chennais ning Eesti suursaadik Indias Riho Kruuv korraldab Eesti 100. aastapäeva puhul vastuvõtu.

 

Äridelegatsiooni kuuluvad ettevõtjatest Comodule, Rose Mons, Guardtime, Velmenni, TransferFriend, Jobbatical, EnLife ja Nordic Automation Systems ning e-residentsuse ja Work In Estonia programmi esindajad.

Programmi detailsem kirjeldus:

New Delhis külastab äridelegatsioon Lõuna-Aasia suurimat IKT-messi „Digital Convergence India Conference and Exhibition“, kus minister esineb avasõnavõtuga. Samuti osaleb minister konverentsi „CII IWN Conference on Women Achievers: Creating New Possibilities, New Horizon” avasessioonil. Äridelegatsioon osaleb äriseminaril India juhtivate targa linna sektori ettevõtetega ning samuti antakse neile ülevaade India valitsuse tegevustest targa linna arendamisel.

New Delhis on äridelegatsioonil plaanis ka teine äriseminar, mis toimub koostöös India telekommunikatsiooni operaatorite ühendusega (COAI). Minister ja ettevõtjad kohtuvad Invest India esindajatega, kes tutvustavad turule sisenemisega seonduvat ning India investeerimiskeskkonda. Veel külastatakse Delhi tehnoloogiainstituuti IIIT Dehli, kus minister Palo teeb küberjulgeolekuteemalise avaliku ettekande. New Dehlis kohtub minister Palo India justiits- ja IT-asjade ministri ja välisasjade riigiministriga. Visiidi käigus leiab aset ka e-residentsust tutvustav seminar. Eesti suursaadik Indias Riho Kruuv korraldab Eesti 100. aastapäeva puhul vastuvõtu.

New Delhist suundutakse edasi Chennaisse, kus on plaanis kohtumised Tamil Nadu osariigi peaministri, IT-ministri ja ka tööstus- ning kaubandusministritega. Kohtutakse ka India ettevõtjatega ning toimub ümarlaua arutelu India tööstuse konföderatsiooni esindajatega. kohtumised kohalike ettevõtjatega ning ümarlauaarutelu India tööstuse konföderatsiooni esindajatega. Lisaks avab minister Palo visiidi käigus ametlikult Eesti aukonsulaadi Chennais, kus aukonsuliks on Dr Velu. Eesti suursaadik Indias Riho Kruuv korraldab Eesti 100. aastapäeva ja ministri visiidi puhul vastuvõtu.

Kolmanda linnana külastatakse Mumbaid, kus toimub kaks äriseminari, mis on korraldatud koostöös Export and Import Bank of India’ga ning IMC kaubandus- ja tööstuskojaga. Samuti on ettevõtjatel plaanis kahepoolsed kohtumised India ettevõtjatega. Mumbais külastatakse ka Bombay börsi ning seal asuvaid Zone Startups Indiat ja Fintech Startup inkubaatorit. Ka Mumbais toimub visiidi raames e-residentsust tutvustav seminar. Minister Palo on avakõnelejaks Mumbais toimuval rahvusvahelisel konverentsil The Gateway of India Geoeconomic Dialogue. Visiidi kavas on ka kohtumine Maharashtra osariigi peaministriga.

Äridelegatsiooni programm on koostatud EASi ekspordi- ja välisinvesteeringute nõuniku Ankit Bahli, Eesti suursaatkonna New Delhis ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi koostöös.

Lisainfo:

Mariann Sudakov
EASi pressiesindaja
521 6821
[email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles