Vaata peasisu

Miks kandideerida Eesti suurimal ettevõtluskonkursil?

EASi ja KredExi ühendasutus
16. juuni 2021
3 min

Eesti prestiižseim ja suurim ettevõtluskonkurss on avatud ning ootame kõiki ettevõtteid kandideerima üheksas kategoorias. Ettevõtluskonkurss hõlmab kahte konkurssi – „Ettevõtluse auhind“, mida veab EAS ja Eesti Tööandjate Keskliit, ning „Eesti konkurentsivõime edetabel“, mida veab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda. Kahe konkursi parimate hulgast valib esinduslik žürii ettevõtte, kes pärjatakse tiitliga “Aasta ettevõte 2021”. Konkursil osalemine on avatud kõigile Eesti ettevõtetele 5. juulini, võitjad kuulutatakse välja oktoobris auhindamisüritusel „Eesti parimad ettevõtted“.

Kandideerimisega kaasneb palju positiivset, mille mõju ulatub ka väljapoole konkursi sisulisi ja ajalisi raame. Möödunud aasta võitjate tagasisidest on välja koorunud viis peamist põhjust, miks tasub konkursil kandideerida:

Meeskonna motiveerimine

Edu saavutamine eeldab pühendunud meeskonna väsimatut tööd seatud eesmärkide nimel. Inimeste motiveerimiseks on üks paremaid võimalusi väline tunnustus nende tööle, mis annab tunnistust, et seda on märgatud. Uhket tunnet ei tekita mitte ainult konkursi võit, vaid moraali tõstavad ka kandideerimine ja nominatsiooni pälvimine.

Avalik positiivne tähelepanu

Konkursivõiduga kaasneb palju positiivset tähelepanu, mida ettevõtted saavad oskuslikult võimendades kasutada oma turundustegevuses. Eesmärgiks võib olla teadlikkuse suurendamine ettevõtte tegevusvaldkonnast tervikuna, müügimahu kasvatamine rohkemate tarbijate fookusesse jõudes või ka tööandja brändi arendamine, mis aitab edaspidi hõlpsamini talente tööle meelitada.

Riiklik tunnustus

Konkursi “Ettevõtluse auhind” raames jagatavad tiitlid on Eestis üks väärtuslikumaid ettevõtlusega seotud tunnustusi. Parimate ringi jõudmine annab uutmoodi võimaluse luua sidemeid ja võrgustuda teistes valdkondades edukate ettevõtetega, suhelda galal Eesti ettevõtlust suunavate tippudega nii era- kui ka avalikust sektorist. “Aasta pereettevõte 2020” kategooria võitnud Mainori nõukogu esimehe Guido Pärnitsa sõnade järgi on auhinna võitmine lausa parim, mis saab ühe ettevõttega juhtuda.

Usaldusväärsuse suurenemine

Riigipoolne tunnustus ei jää märkamata ka ettevõtete klientidel ja partneritel, kelle sooviks on ajada äri usaldusväärsete ja hea mainega ettevõtetega. Koostöö laabub paremini, kui partneriks on ettevõte, mille tegevus on läbipaistev ja avalik ning mille häid tulemusi on riiklikult tunnustatud.

Võimalus sisekaemuseks

Konkursil kandideerimine aitab paremini oma tegevust mõtestada, sest see nõuab eeltööd, analüüsi ning korralikku esitlust. Tänu mõõduvõtmisele saab hea ülevaate ka konkurentidest ja võrdlusbaasi teiste ettevõtetega suhestumiseks. Võrdlemine ja analüüs võimaldavad end paremini positsioneerida ja oma tegevust ka kaugemas perspektiivis uue pilguga näha.

Kandideerimine on avatud üheksas kategoorias:

Kandideerimine “Ettevõtluse auhinnale 2021” on avatud kuni 5. juulini. Kandideerima ->

Jaga postitust

Tagasi üles