Vaata peasisu

Mihkel Tammo liitub EASiga

EASi ja KredExi ühendasutus
17. mai 2021
2 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ettevõtluse ja innovatsiooni keskuse direktorina alustab juunist tööd Mihkel Tammo, kes on varem olnud metallitööstusfirma Estanc juht ja üks Rohetiigri eestvedajatest.

EASi juhi Peeter Raudsepa sõnul on suurepärane näha, et erasektori tippjuhid näevad EASis võimalust Eesti majanduse heaks oma panus anda. „Meie eesmärk on toetada Eesti ettevõtteid läbi ärimudelite arendamise, innovatsiooni hoogustamise ja ekspordi kasvatamise. Need on kõik teemad, kus Mihkli varasem kogemus juhi ja ettevõtjana suureks kasuks tulevad,“ ütles Raudsepp.

Mihkel Tammo sõnul oli EASiga liitumise ajendiks soov töötada riigi heaks ja kasutada ära oma senised kogemused, et teenida eesti ettevõtjate huve laiemalt – aidates neil olla valmis tuleviku majanduse ootuste täitmiseks. “Sisetunne, et mingil hetkel elus riigi teenistusse liigun on mind saatnud juba mõnda aega. Mul on väga hea meel, et selleks avanes võimalus just EASis ja sellel positsioonil. Usun, et praegu on sobilik hetk nii ajaliselt kui ka vaadates ees seisvaid väljakutseid,“ ütles Tammo.

Ta lisas, et on varasemate rollide ja tegevuste kaudu näinud EASi tegevust kolme erineva nurga alt. „Usun, et praktiku ja endise kliendi vaade saab olla abiks tööülesannete täitmisel. Minu rada on varasemalt olnud seotud rohepöörde temaatikaga ja Eestis juhtimiskultuuri tõstmisega ning loodan, et neile isiklikele kirgedele leian ka ettevõtluse ja innovatsiooni keskuses oma pesa,“ lisas Tammo, kes jätkab tööd ka Rohetiigri nõukogu liikmena.

2000. aastal loodud EASi eesmärk on arendada Eesti majandust ja ettevõtteid. EASi ettevõtluse ja innovatsiooni keskuse alla kuuluvad innovatsiooniüksus, rahvusvahelise müügi üksus, Aasia keskus, ekspordinõunikud 17 riigis, e-Eesti Esitluskeskus ja kliendihalduse meeskond. Keskuse strateegiline eesmärk on tõsta viie aasta jooksul suure lisandväärtusega eksportivate ettevõtete arvu ligi 50%.

Jaga postitust

Tagasi üles