Vaata peasisu

Messidel osalemise strateegia avab Balsnackile uksi kümnetele eksporditurgudele

EASi ja KredExi ühendasutus
15. mai 2024
4 min

Messidelt toovad uusi ekspordivõimalusi koju ettevõtjad, kel on olemas läbimõeldud strateegia, sõnas mai alguses tööstuskonverentsil Industry 5.0 Balsnacki arendusjuht ja juhatuse liige Reigo Rusing. Paika pandud plaan kontaktide korjamiseks ja müügivõimaluste leidmiseks on ka Balsnackil olemas – see on avanud neile uksi kümnetele välisturgudele.

Balsnack on aktiivne enam kui 40 turul, millest suurimad on Aasia, Skandinaavia, Suurbritannia ja Lähis-Ida. Uusi konkreetseid sihtturge, kuhu veel laieneda tahaks, Balsnackil fookuses pole. „Me lähme messile, korjame sealt nii palju kontakte kui võimalik. Need, kes tellivad ja kellega diiliks läheb, neile saadame,“ selgitas Rusing strateegiat. Nii on Balsnack viimase kolme aasta jooksul eksportinud oma kartulivahvlit tema sõnul vähemalt ühe ühiku merekonteinerina enam kui 60sse riiki.

„Turg ja geopoliitiline olukord võib väga kiiresti muutuda. Kui me eelmisel aastal olime Jaapani 7-Eleven-s prime-koha peal sees, kellel on 33 000 poodi, siis pärast jeeni n-ö ära kukkumist läks Jaapanis import kinni. Tuli leida uued kliendid,“ jagas Rusing ning lisas, et tänu riigitoetustele ja erinevatele organisatsioonidele, ka EAS-le, õnnestus neil käia paljudel messidel ja väga kiiresti uued kontaktid leida, kellega edasi minna.

Ärge istuge messiboksis

Ekspordi elavdamiseks valitigi kunagi Rusingu sõnul Balsnackis väljundiks messid. „Messidel on hea aura. Kui muidu kontoris laua taga oled sa mitte keegi ja keegi ka sinuga väga rääkida ei taha, siis kui sa messile lähed, siis sealses müügisavannis oled sina lõvi,“ toonitas Rusing ka sündmuse lavaettekandes. Oluline on osata neid loetud tunde Reigo Rusingu sõnul lihtsalt õigesti ära kasutada.

„Minge messile ja tehke boksis tööd, mitte ärge istuge seal läpakaga saatmas ülitähtsat e-maili.“ Selliselt käitudes on see meeletu konkurentsieelis. Balsnackis on näiteks paigas messidel konkreetne tööjaotus – üks on direktor ja kolm-neli inimest püüavad kliente ja koguvad kontakte. Et paremini silma paista, on kogu tiimil seljas erkpunased dressid ja enda tarbeks välja töötatud ka spetsiaalne äpp, kus olemas valmis kirjapõhjad kiireks suhtluseks uute potentsiaalsete klientidega peale kohtumist.

Poole kohaga IT-ettevõte

Uued lahendused, ettevõtte protsesside digitaliseerimine ja automatiseerimine on Rusingu sõnul täna lõputu ja igapäevane tegevus. „Kogu aeg proovid neid madalaid õunu kõigepealt ära korjata, aga tundub, et neid tuleb nii palju juurde, et ei tea, kas nende ladvaõunadeni jõuamegi,“ mainis ta. Balsnack on Rusingu sõnul väike toidutööstus, kus palgal 70 inimest, aga tunne on, et poole kohaga ollakse täna IT-ettevõte.

Muudatusi tehakse automatiseerimiseks kogu aeg, alates pisikestest koodiridade muutmistest, mis igapäevaselt tegevusi parandavad, kuni töökorralduses asjade muutmiseks selliselt, et mõned tööd liiguksid paberi pealt digitaalseks või nende jälgitavus paraneks. „Paljud asjad ei ole seotud toidutööstuses efektiivsuse parandamisega, vaid hõlmavad ka kvaliteeti või kindlustunnet,“ selgitas ta.

Kui AI suudaks panna tema sõnul juba ainuüksi e-mailid postkastis tähtsuse järjekorda, millega tegelema peaks, siis oleks see suur võit ja automatiseerimine tööstuses, sest ka kontoripoolel on ressurss alati piiratud.

Personalipoliitikas ei vähenda need tegevused vajadust talentide järgi. „Tööjõuga on meil üks missioon,“ sõnas Rusing, „Soov on kasvada, aga selliselt, et inimeste arv jääb samaks. Ehk leida neid automatiseerimise võimalusi, kus sa toodad rohkem, aga inimeste arv ei suurene.“

Kuula/vaata täispikka intervjuud Balsnacki juhatuse liikme Reigo Rusinguga siit:

TASUB TEADA

Aktsiaselts Balsnack International Holding

Asutatud: 1996. aastal

Töötajaid: ca 70

Sektor: Toiduainetööstus

Käive (2022. aastal): 8 328 206 eurot

Kasum (2022. aastal): 74 988 eurot

Müük (2022. aastal): müügitulust moodustas omatoodangu müük Eestis 54,02 , eksport Euroopa Liidu riikidele 21,78 % ja eksport väljaspoole Euroopa Liitu 24,20 %.

www.balsnack.ee

Artikli foto autor: Rene Lutterus

Jaga postitust

Tagasi üles