Vaata peasisu

Messid Saksamaal koguvad hoogu: sektor nõuab poliitikutelt maksimaalsete võimaluste loomist

EASi ja KredExi ühendasutus
16. september 2021
2 min
  • Ligikaudu 30 näitust septembris
  • Veel 110 messi aasta lõpuni
  • „Messisektor ootab kannatamatult uut algust“

Messi- ja näitusesektori uus algus pärast peaaegu aastast koroonapausi: alates septembri algusest on messid Saksamaal taas võimalikud kõigil 16 liidumaal. Veel septembris korraldatakse ligikaudu 30 kontaktüritust. Nende hulgas on olulised sektori kokkusaamised, nagu autode ja mobiilsusmess IAA Mobility Münchenis, tuuleenergia mess Husum Wind ja maailma juhtiv hambaravisektori mess IDS Kölnis. Aasta lõpuni on kavas veel üle 110 messi, mis viiakse läbi turvaliselt järeleproovitud hügieenikavadega.

IAA Mobility 2021 toimus 7. -12. septembril – foto: Messe München GmbH

Jörn Holtmeier, Saksamaa messiettevõtete liidu AUMA juhatuse liige: „Mitmesuguste piirangute majanduslik kahju sektorile on tohutu. Pärast ligi aasta kestnud hädaolukorda näitasid esimesed umbes 300 000 külastajaga messid selgelt, kui hästi toimivad terviklikud hügieeni- ja tervisekavad. Messisektor ootab kannatamatult uut algust. Ootame föderaalvalitsuse ja liidumaade poliitikutelt maksimaalsete võimaluste loomist, et saaksime messe võimalikult hästi planeerida. “

2020. aastal tühistati peaaegu kolmveerand Saksamaal kavandatud 380 messist. Saksa messikorraldajad pidid leppima sissetulekute kuni 70-protsendilise vähenemisega. Majanduslik kahju alates 2020. aasta märtsist ulatub 42 miljardi euroni.

AUMA on Saksamaa messiettevõtete liit, mis esindab riiklikult ja rahvusvaheliselt 72 liikme huve. Nende hulka kuuluvad kõik Saksamaa suured ja keskmise suurusega messiettevõtted ning liidud, mis hõlmavad messidel esinejaid, teenindusettevõtteid ja külastajaid.

Allikas: Refereering artiklist AUMA kodulehel Messen in Deutschland laufen an: Branche fordert maximales Möglichmachen von der Politik – AUMA

Jaga postitust

Tagasi üles