Vaata peasisu

Mentorprogrammis osalemine on lihtne – hakka lihtsalt otsast peale!

EASi ja KredExi ühendasutus
28. veebruar 2019
3 min

Äsja toimus Roostal kahepäevane kasvuettevõtjate mentorprogramm, mille raames läbi viidud Annemari Muru juhtimiskoolituse ning Paavo Siimanni finantsjuhtimiskoolituse järelmõjusid hindasid mentii Marie Kotkas ja mentor Andres Pukspuu.

Marie tegutseb rõiva- ja moevaldkonna ettevõttes Mia-Marie OÜ ja Andres on igapäevaselt seotud ettevõttega DTL Consumer Products Eesti AS, üheskoos moodustasid nad koolitusel meeskonna, kelle teekonnast mõlema osapoole kirgastumiseni võivad teisedki õppida.

Mentii Marie Kotkas ja mentor Andres Puukspuu

Marie sõnul oli talle endalegi üllatuseks, et kõige rohkem oli mentorist abi just nende teemadega, millega esmapilgul oleks isegi hakkama saanud. “Mentor Andres aitas mul varakult jõuda probleemideni, millega ise oleksin pidanud tegelema alles hilisemas järgus – see annab märgatava ajalise eelise,” leidis Marie. “Andres julgustas mind edasi liikuma ning probleemidega kohe tegelema, selmet lasta neil kasvada või neid sootuks ignoreerida.”

Andresele meeldib mentorina kaasa lüüa enda jaoks uudsetes valdkondades, antud juhul siis rõiva- ja moeäriga tegeleva ettevõtte probleeme lahates. “Ma ei ole detailselt kursis valdkonna sisuliste väljakutsetega ja seega saan keskenduda üldistele ärilistele faktoritele, nagu hinnastamine, positsioneerimine, strateegia väljatöötamine ning erinevate juhtimiskaasuste ja omanikusuhete lahendamine,” selgitas Andres.

Tugivõrgustiku teised mentiid ja mentorid annavad osalejatele võimaluse teineteise juhtumitest õppida – teise osaleja väljakutses nähakse sisulist probleemi, ilma kaasnevate emotsioonide või raskusteta. “Sarnases kasvufaasis olevad ettevõtjad saavad teineteiselt tuge ja soovitusi edasiminekuks keerulistes olukordades, näiteks raskete klientidega toimetulek või tegevuste elluviimiskohustus konkreetse surve all olemata,” lisab Andres.

Teiste õppetundidest õppimisel on tänuväärseks abivahendiks ka juhtimisalaste raamatute rikkalik valik. Marie soovitab inspiratsiooniks lugeda näiteks Elon Muski, Steve Jobsi ja Jeff Bezose elulugusid. Andres jällegi suunab sellise raamatu juurde, nagu Alan G. Lafley ja Roger Martini “Playing to Win: How Strategy Really Works.”  

Kasvuettevõtja mentorprogrammi koolituspäev Roostal

Kasvuettevõtja mentorprogramm on mõeldud 3-5 aastat tegutsenud ettevõtjale, kellel on konkreetsed ja ambitsioonikad eesmärgid ning kes kavandab tootearendust ja/või planeerib eksporti. Iga ettevõtja ehk mentii saab kuni 6 kuuks koostööpaariliseks kogemustega ettevõtja ehk mentori, kellega koos ettevõtte jaoks oluliste teemadega tegeleda ning kelle kaasabil ärieesmärke saavutada. Mentorid aitavad tegeleda ettevõtte oluliste teemadega, pöörata tähelepanu kitsaskohtadele ning seeläbi toetavad kasvuettevõttel ärieesmärkide saavutamist. Mentorsuhe on suunatud ettevõtja äri kasvule, tema ärieesmärkide saavutamisele ja ettevõtja isiklikule ettevõtlusalasele arengule.

Mentorprogrammi teine grupp alustab augustis ning mentiide kandideerimine sellesse gruppi algab 18. veebruaril. Rohkem infot on leitav EASi kodulehelt.

 

Jaga postitust

Tagasi üles