Vaata peasisu

MELT Foorum otsib tootjate ja loojate koostööst Eesti majanduse tulevikku

EASi ja KredExi ühendasutus
2. mai 2017
2 min

Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid korraldab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja Kultuuriministeeriumi toel teist aastat järjest MELT Foorumit, mille eesmärk on panna tootjad ja disainerid kõnelema ühte keelt, et tulemuseks oleks parem üksteisemõistmine, edukam koostöö ja tugevam Eesti majandus.

30. mail Kultuurikatlas toimuv foorum kannab tänavu pealkirja “Ärile hoogu juurde? Loovalt oled mõelnud???” ning aitab selgitada, kuidas tulemuslikumalt ühendada tootjate vajadused ja ootused oskustega, mida pakuvad loova sektori professionaalid.

Tallinna Ettevõtlusinkubaatorite juhatuse liikme Anu Lõhmuse sõnul kuulub tulevik ettevõtetele, mis suudavad tootearenduse viia järgmisele tasemele ning seda tehes kaasata erinevate valdkondade esindajaid.

“Tulevikutarbija ootustele kõige paremini vastavad tooted sünnivad inseneri, disaineri ja IT-arendaja teadmiste ning oskuste sünergiast,” ütles Lõhmus. “Tootmisprotsess ise peab muutuma võimalikult efektiivseks, kuid seda tehes jätma väiksema jalajälje keskkonda ja võimaldama toote elukaare süsteemse haldamise. Ettevõtte konkurentsivõime, jätkusuutlikkus, aga ka ellujäämine sõltub sellest, kuidas valdkondadeüleses koostöös luua lisandväärtust, nutikaid töökohti ja seeläbi tugevamat majandust.”

MELT Foorum sünnib tööstus- ja loovliitude koostöös. Tööstus- ja loovsektor mõistavad üha paremini ühiseid väljakutseid ja võimalusi, kuidas koos paremaid tulemusi saavutada. Foorumil tõstatuvad probleemid ja esinejad on valitud nii, et maksimaalse kasu saaks mõlemad sektorid.

MELT Foorum 2017 võtmeteemadeks on tootearendus-innovatsioon, eksport, brändiarendus, strateegiline disain. Sündmus toob kokku loomeettevõtted ning tööstusettevõtted, et nad kahepoolselt teadvustaksid võimalusi koostöö kaudu turupositsiooni säilitada ja kasvatada, sh rahvusvahelise konkurentsivõime kontekstis.

Foorumile on oodatud ettevõtted, kes oma toote või teenuse väärindamiseks vajavad ideid ja inimesi.

MELTi korraldab Tallinna Ettevõtlusinkubaatorid koostöös Tallinna Ettevõtlusameti, Tallinna Kultuurikatla, Eesti Disainikeskuse, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja, Loov Eesti ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu esindusega Eestis.

MELT Foorumit 2017 kaasrahastatakse koostöös Kultuuriministeeriumi ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega Euroopa Regionaalarengufondi vahenditest.

 

Loe lisainfot esinejate kohta ning registreeru foorumile: www.melt.ee

Jaga postitust

Tagasi üles