Vaata peasisu

Maailmanäitusel osaleja sai esimese tellimuslepingu

EASi ja KredExi ühendasutus
28. mai 2015
3 min

28. mai 2015

Maailmanäituse EXPO Milano 2015 Eesti paviljonis esindatud puidust seinaplaatide tootja Reliefwalls sai maailmanäituse abiga esimese tellimuse.

Disainitud seinaplaatide tootja Reliefwalls juhatuse liikme Imre Toodu sõnul annab maailmanäitus ettevõttele võimaluse uudset disaini laiemalt tutvustada. „Meie tammepuidust reljeefset seinaplaati on tellitud juba Saksamaalt,“ rõõmustas Toodu esimeste tulemuste üle EXPO-l.

EXPO Eesti esinduse juhi Andres Kase sõnul on maailmanäitusel välja pandud paremik erinevatest valdkonnast. „Eriti hea meel on selle üle, et juba täna, vähem kui kuu aega pärast maailmanäituse avamist on ühel ettevõttel käega katsutavad tulemused ette näidata. See on tõestuseks, et EXPO-l osalemine on ettevõtetele ukseks maailma. Loodetavasti ei jää see ainsaks rõõmusõnumiks ja poole aasta pärast saab välja tuua teisigi edulugusid,“ lisas Kask.

Eesti väljapanekus on ka jalgrattatootja Velonia oma lipulaeva disainrattaga Viks. Velonia esindaja Kristo Riimaa nentis, et Viksile annab EXPO võimaluse end rahvusvahelisel tasandil näidata ja astuda rattahuvilisele samm lähemale. „Oleme välja arvutanud, et Eesti paviljonis rullikutesüsteemile paigutatud Viksil väntab kuue kuu jooksul vähemalt 100 000 inimest, mis on väga suur number. Rattaspordikirglike Velonia töötajate jaoks ei ole vähetähtis maailmanäituse toimumiskoht – Itaalia, mille rattatootjatega Velonia Bicycles võistlusrataste ehitamisel hetkel tihedat koostööd teeb,“ ütles Riimaa.

Riimaa tõdes, et juba täna saab ettevõte mõõdetavaid tulemusi ette näidata. „Võimalike partneritega peetakse läbirääkimisi ja Viksile tuleb juba Itaaliast tellimusi. Kuid on ka midagi sellist, mida ei saa numbrites mõõta – olla oma tootega Eesti püsiekspositsioonis on Veloniale väga oluline tunnustus. Selle kinnituseks istume 31. mail Itaalias rataste selga ja teeme Eesti trikoloori all EXPORIDE nime kandva 7-päevase sõidu raames 700-kilomeetrise tiiru Põhja-Itaalias, et anda oma panus Eesti paviljoni tutvustamiseks,“ lisas Riimaa.

Eesti paviljonis on esindatud ligi 40 Eesti ettevõtet, kes annavad edasi meie riigi sõnumit nutikast ja innovatiivsest väikeriigist. Paviljoni väljapanekus on ettevõtted alates toidu- ja joogitööstusest kuni mööblitööstuse, disainerite ja hinnatud mootorratasteni välja.

EXPO paviljonis on väljas järgmised Eesti ettevõtted: A. Le Coq, Abloy, Audes, Bolefloor, Borealis, Borg, Click&Crow, Derelict Furniture, Eesti Puitmajaliit, Estonia Klaver, Karl Disain, Lehe Pruulikoda, Less, Moe Viinatehas, Muinasmööbel, Põhjala, Pöide Pruulikoda, Radis, Raybike, Reliefwalls, Renard Motorcycles, Sangaste Rukkiküla, Skype, Snakefloors, Stigo, Tartu Loomemajanduskeskus, Eesti Teadusagentuur, Teeme Ära, Timbeter, Ulaelu, Uprolls, Viks, Visioontekstiil, Õllenaut, e-Eesti Showroom, Sertifitseerimiskeskus, Liviko ja PULSS.

Maailmanäitus EXPO Milano toimub 1. maist kuni 31. oktoobrini. 145 näitusel osalevat riiki pakuvad meelelahutust ja uusi teadmisi ning põnevust igas vanuses külastajale.

Jaga postitust

Tagasi üles