Vaata peasisu

Lõuna-Koreas kasvab huvi valmismajade vastu

EASi ja KredExi ühendasutus
20. september 2022
2 min

Lõuna-Korea vajab säästlikumaid ja keskkonnasõbralikumaid ehituslahendusi ning sobivaimaks lahenduseks võiksid olla moodul- ja elementmajad. Eesti valmismajade tootjatel tasub hoida silma peal Koreas tärkavatel perspektiivikatel koostöö- ja müügivõimalustel.

Puidust moodulmajad on olnud suvilatena populaarsed Lõuna-Koreas juba varemgi, kuid nüüd nähakse neis võimalust ka suuremate kuurortide, pansionaatide ning villade ehitamisel. Investeerimispanga Mirae Asset Securities hinnangul on eraisikutele mõeldud moodulmajade turg kasvanud viimastel aastatel plahvatuslikult – 2019. aasta müügimaht ulatus üle 500 miljoni euro, kuid käesoleva aasta lõpuks oodatakse kasvuks üle 1,5 miljardi euro. Tänavu juulis teatas ka Lõuna-Korea transpordi-, maa- ja taristuministeerium kavast suurendada elamufondi eelkõige just moodulmajade arvel.

Tuleviku nõudluse kasvu rahuldamiseks on suured Korea ehitusettevõtted asunud sõlmima disaini ja tehnoloogiat puudutavaid koostööleppeid suuremate Euroopa tegijatega või koguni neid omandama. Näiteks asutas GS E/C ülemöödunud aasta augustis tütarettevõtte XiGEIST moodulmajade turu hõivamiseks ning investeeris ligi 150 miljonit eurot kahe Euroopa majatootja omandamiseks – moodulmajade tootja Danwoodi Poolas ja terasraamist moodulite tootja Elements Suurbritannias.

Eesti ettevõtjatel on valmismajade segmendis suuri eeliseid

Eesti ettevõtetel on märkimisväärne turukogemus valmismajade segmendis ning suurepärased referentsid inseneeria, disaini ja kvaliteedi osas. Seega on Eesti ettevõtjate maine valmismajade segmendis väga hea ning stardiplatvorm Korea turule sisenemiseks paigas. Korea valitsuse poliitika toetab selgesõnaliselt moodulmajade rajamist ning see loob kõik eeldused turu plahvatuslikuks kasvuks. Nüüd tuleb vaid Eesti ettevõtetel pöörata pilgud Korea poole ning võtta pakutavatest võimalustest maksimum.

Korea turule sisenemiseks ning laienemiseks on soovituslik alustada disaini- või tehnoloogia-alasest koostööst sealsete ettevõtetega. See aitab kaasa võimaluste realiseerimisele valitsuse poolt ellu kutsutud hangetel, sest suuremates riiklikes projektides on Eesti ettevõtjatel mõistlikum kaasa lüüa kohalike konsortsiumite liikmetena. Ning kindlasti tasub kalendritesse märkida veebruaris toimuv ehitusmess Korea Build, mille raames toimub ka eraldi üritusena moodulmajadele pühendatud Modular Korea. Rohkem infot leiad ehitusmessi Korea Build kodulehelt.

EASi Lõuna-Korea esindus korraldab järgmise aasta alguses hübriidseminari Eesti puit- ja valmismajade tootjate tutvustamiseks Korea ettevõtjatele. Lisaks on maikuus kavas korraldada ka Korea ostujuhtide delegatsiooni visiit Eestisse, et veelgi edendada kahe riigi vahelisi majandussuhteid.

Lõuna-Korea sihtturgu puudutavate küsimuste korral võta ühendust meie esindajaga.

Soonhee Bae
Ekspordinõunik (Lõuna-Korea)

E-post: [email protected]
Tel: +820 10 3251 3861
Keeled: inglise keel, korea keel

Jaga postitust

Tagasi üles