Vaata peasisu

Lõuna-Korea ekspordinõunik: ettevõtete siia kohapeale tulemine avas nende silmad

EASi ja KredExi ühendasutus
26. jaanuar 2023
3 min

EASi ja KredExi ühendasutuse Lõuna-Korea ekspordinõunik Soonhee Bae alustas oma tööd täpselt aasta aega tagasi ning on töötanud selle aja jooksul juba rohkem kui 65 Eesti ettevõttega erinevates sektorites. Esimesed lepingud on sõlmitud, aga mida oodata 2023. aastast?

„Ma olen aasta jooksul töötanud väga põnevate Eesti ettevõtetega sealhulgas laevaehituse, mööbli-, puidu- ning toiduainetööstuse aga ka IKT ja rohelise energia sektoris ning koostöö tulemusel on sõlmitud ka mitu tehingut,“ rääkis Soonhee Bae. Esimese suurema töövõiduna tõi ta välja laevaehitussektori, kus Sejin Technical Industries tellis Estonian Marine and Manufacturing Initiative (EMI) vahendusel Eesti tootjatelt 2,8 miljoni euro väärtuses täismööblit oma värskeima Ro-​Pax parvlaeva sisustamiseks.

Igapäevaselt Soulis asuvas Eesti saatkonnas töötava Bae sõnul on kõigile ettevõtetele nõu ja jõuga toeks kogu saatkonna meeskond. Samuti aitab ettevõtetel ärisuhteid arendada saatkonna juures tegutsev ettevõtluskeskus ehk Estonian Business Hub.

Lisaks ettevõtete nõustamisele toimus eelmine aasta ka koostöös EASi ja KredExi ühendasutuse rahvusvahelise müügi meeskonna ja Eesti saatkonna toel kaks kontaktreisi. „Üks neist oli merenduse ja laevaehituse sektorile ning teine toidusektorile ning mõlemal osales kaheksa ettevõtet. Turul kohapeal olemine ja reaalsed B2B kohtumised mõjusid kõigile silmi avavalt, et kui paljulubav on Lõuna-Korea turg,“ selgitas Bae. Tema sõnul jäid osalenud Eesti ettevõtted väga rahule ning nii mõnelgi ettevõttel on kontaktreisilt leitud partneritega on lepinguläbirääkimised käimas.

Juba on planeeritud ka järgmine kontaktreis Eestist Koreasse, osalemine ühisstendiga Seoul Food & Hotel 2023 messil, erinevate sektorite hübriidseminarid ning tulemas on ka Korea puidu, puitmajade, ehitusmaterjalide ja mööbli valdkondade ostjate ärivisiit Eestisse.

Rahvusvahelise toidusektori korporatsiooni Dole taustaga Bae on sarnast riikide vahelist kaubandussuhete arendamist teinud ka varasemalt – nimelt töötas ta Soulis Jordaania saatkonnas ning pakkus Jordaania ettevõtetele laiaulatuslikke teenuseid nagu näiteks äripartneri otsing, turule sisenemise ja laienemise nõustamine ning turu-uuringud. „Olen edukalt loonud silla Jordaania ettevõtete ja Korea peamiste sidusrühmade vahel. Ma aitasin kaasa Jordaania ekspordi suurenemisele Koreasse rohkem kui 150% viimase kümne aasta jooksul,“ ütles Bae.

 Tuginedes oma kogemusele ja 15 aasta jooksul Koreas loodud professionaalsele võrgustikule, näeb ta Eesti ettevõtetel suurt ekspordipotentsiaali ja tahab aidata seda realiseerida.

Tema sõnul räägivad ka pikemaajalised trendid selle kasuks, nimelt Euroopa Liit allkirjastas Lõuna-Koreaga vabakaubanduslepingu 2011. aastal ning selle aja jooksul on eksport Koreasse kasvanud peaaegu 80%.

Kõige olulisemate teemadena Lõuna-Korea majanduses toob Bae välja jätkusuutlikkuse ja ESG põhimõtted. “Nii nagu kogu maailmas on see ka siin kuum teema. Eriti oluliseks peetakse keskkonna poolt ja küsimust kuidas saavutada süsinikneutraalsus hiljemalt 2050. aastaks,” selgitas Bae.


Suurt potentsiaali Korea rohelise majanduse juhtimiseks peetakse vesinikutehnoloogiaid. Vesinikuettevõtluse kasvu edendamiseks on Korea välja kuulutanud mitmeid eesmärke. Näiteks, et aastaks 2030 on Korea teedel 30 000 vesiniku tarbesõidukit. Praegu on neid umbes 200. Kava kohaselt on Koreal 2030. aastaks 600 vesinikuga tegelevat ettevõtet ja ta on vesinikuga seotud valdkondades, sealhulgas vee elektrolüüs ja kütuseelemendid, maailmas esikohal.

„Üks hea näide sellest, kuidas Eesti ja Korea ettevõtted saavad teha koostööd rohetehnoloogiate valdkonnas on Eesti ettevõtte Elcogeni koostöökokkulepe Korea laeva- ja avameretööstuse ning Saksamaal asuva teadus-arendus organisatsiooniga.”

Lisainfo saamiseks Lõuna-​Korea ärivõimaluste kohta võtke palun ühendust Soonhee Baega, EASi välisesindajaga Lõuna-​Koreas.

Soonhee Bae
ekspordinõunik (Lõuna-Korea)

E-post: [email protected]
Tel: +820 10 3251 3861
Keeled: inglise keel, korea keel

Jaga postitust

Tagasi üles