Vaata peasisu

Lonely Planet valis Tallinna 2018. aasta maailma parima väärtusega reisisihiks

EASi ja KredExi ühendasutus
24. oktoober 2017
2 min

Teisipäeval, 24. oktoobril nimetas reisigiid Lonely Planet Tallinna 2018. aasta parima kvaliteedi ja hinna suhtega sihtkohaks, mida soovitab kindlasti järgmisel aastal reisihuvilistel külastada.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul on Tallinn väliskülaliste jaoks populaarne ja armastatud reisisiht. „Tallinn on olnud oma ajaloohõngu, tänapäevase modernsuse ning külalislahkuse ja kultuurisündmustega reisihuviliste jaoks meelitav reisisiht. Näiteks möödunud aastal külastas Tallinna 4,3 miljonit reisijat, kellest üheks päevaks tuli 2,5 miljonit ja mitmeks päevaks 1,8 miljonit külastajat,“ sõnas Mutso. „Loodame järgmisel aastal, mil tähistame ka Eesti Vabariigi 100. aastapäeva, külla veelgi rohkem reisijaid,“ lisas ta.

Reisigiid Lonely Planet reastab igal aastal maailma parimad reisisihid ülemaailmses kampaanias „Best in Travel“. Parimad reisisihid reastatakse erinevates kategooriates. Tallinn on 2018. aastal parim reisisiht „Best Value Destination“ kategoorias.

Tallinna puhul tõi reisigiid Lonely Planet esile soojad lõputud suvepäevad, maalilise vanalinna suurepäraste restoranide ja taskukohaste hindadega. Samuti toob Lonely Planet esile linna erinevad asumid Kadriorust Kalamajani ning nende läheduse ja võimaluse jõuda jalgsi Tallinnas liikudes kiiresti kõikjale. Ühtlasi märkis reisigiid ära linna mõnusa kogukonnatunde ja hoogsa arengu ning selle kõrval võimaluse tunnetada vahetult kogu Eesti lähiajalugu.

Lonely Planet lähtub maailma parimate sihtkohtade reastamisel reisijate tagasisidest ja vahetust reisikogemusest, mille põhjal toimetuse poolt koostatud nimekirjast valivad parimad reisisihid välja toimetuse nimekaimad meeskonnaliikmed ning reisigiidi omanikud.

Veelgi rohkemate reisihuviliste Tallinnasse meelitamiseks teevad Tallinna Ettevõtlusameti turismiosakond ja EASi turismiarenduskeskus koostööd, et sõnumit reisigiidi Lonely Planet tunnustusest võimendada. Tallinna turismivõimaluste kohta jagatakse infot reisigiidi Lonely Planet elektroonilistes ja sotsiaalmeedia kanalites ning otseteavituse vahendusel.

Lonely Planeti veebileht: https://www.lonelyplanet.com/best-in-travel/value

Lisainfo:
Tarmo Mutso
EASi turismiarenduskeskuse direktor
[email protected]
Mariann Sudakov
EASi pressiesindaja
521 6821
[email protected]
www.eas.ee

Jaga postitust

Tagasi üles