Vaata peasisu

Londoni suurarendaja vaimustus Eestist

EASi ja KredExi ühendasutus
20. september 2023
2 min

Augustis väisas Tallinna Londoni suurarendaja Dominus Groupi tiim. Dominus Groupi asutajale Sukhpal Ahluwaliale jättis Eesti väga hea mulje. Kirjutab Andreas Heiki Pant.

Dominus Group arendab aastas 2,3 miljardi naela väärtuses kinnisvara Londonis, Manchesteris ja veel mitmes Inglismaa regioonis. Selleks et niisuguse kaliibriga arendaja Eestisse tuua, oleme Londonis Team Estoniaga koostöös saatkonnaga päris palju vaeva näinud. India juurtega Sukhpal Ahluwalia on loonud usaldusväärse suhte suursaadik Viljar Lubiga, kes on varasemalt ka Indias Eestit esindanud. Tallinna tuli Ahluwalia koos oma arendus- ning investeerimisjuhiga.

Sukhpalile avaldas tugevat muljet Eestis valitsev tehnoloogia- ja innovatsioonimeelsus, samuti selliselt korraldatud ühiskond, kus talendikad inimesed panustavad oma energiat ja võivad jõuda suurte saavutusteni. Inglismaal, kus on tema sõnul palju n-ö vana raha ja inimesed on sündinud hõbelusikas suus, jäädakse sageli enesega rahuolu tsooni ja võetakse kõike enesestmõistetavalt.

Sukhpal jäi Eesti visiidiga ülimalt rahule: „See reis oli täis uskumatult viljakaid kohtumisi mitme Eesti silmapaistva ja mõjuka inimesega, kellega oli tore tuttavaks saada. Tänu teie ulatuslikule võrgustikule oleme loonud sidemeid, mis tõotavad tugevat koostööd ja ka seltskondlikku läbikäimist. Tutvumine Eesti kultuuri ja traditsioonidega jättis meisse tugeva jälje ja me tunneme suurt au, et meid nii soojalt vastu võeti. Eesti õitsev uuendusmeelsus kõnetab meid.“ Külaline väljendas ka suurt põnevust koostöövõimaluste suhtes: „Ootame innukalt projekte, head partnerlust ja vastastikust kasvu. See on teekond, mis on täis ühiseid seiklusi!“

Dominus Groupi tiim kohtus Eestis enam kui 20 kinnisvara- ja ehitustehnoloogia sektoris tegutseva Eesti ettevõttega. Praeguseks on sõelale jäänud neli ettevõtet, kellega käivad läbirääkimised. Kui tehnilised meekonnad leiavad ühise keele ja hinnatasemed sobivad, võib Eesti ettevõtteid näha Londoni suurarendaja tarneahelas. Esialgne heakskiit selleks on olemas.

Lisainfot saab Ühendkuningriikide ekspordinõuniku käest, kes aitab ka sektorit analüüsida, turuvõimalusi ning kontakte leida.

Andreas Heiki Pant

ekspordinõunik (UK)

+372 613 4495 / +44 207 838 5395
[email protected]

Keeled: eesti keel, inglise keel

Jaga postitust

Tagasi üles