Vaata peasisu

Läbimõeldud puhkusepakkumised kasvatavad siseturismi

EASi ja KredExi ühendasutus
5. veebruar 2016
2 min

Eesti majutusettevõtetes ööbis 2015. aasta esimese 11 kuuga kokku 1,09 miljonit siseturisti, mis on 2014. aasta sama perioodiga võrreldes 7% rohkem. Siseturistide ööbimised kasvasid põhiliselt tänu puhkusereiside lisandumisele – ööbimised puhkusereisidel kasvasid 8%, ööbimised tööreisidel 0,3%.

EASi turismiarenduskeskuse direktori Tarmo Mutso sõnul on siseturism stabiilselt, kuid kindlalt kasvanud viimased neli aastat. “Kuigi hetkel on veel puudu 2015. aasta detsembrikuu majutusstatistika, võib juba praegu öelda, et möödunud aasta on Eesti siseturismis taaskord rekordaasta. See tähendab vaid üht – eestimaalased veedavad meelsasti oma puhkust kodumaal ning tarbivad kohalikke turismiteenuseid.”

Puhkusereiside kiire kasv tuleneb suuresti siseturistidele mõeldud atraktiivsete ajaveetmis- ja puhkamisvõimaluste pidevast lisandumisest. “Suure panuse siseturismi järjepidevale stabiilsele kasvule on kindlasti andnud kõik turismisektoris toimetavad ettevõtlikud inimesed ning avatud mõtlemisega ürituste korraldajad. Viimase viie aastaga on silmnähtavalt suurenenud läbimõeldud pakkumiste arv koduturul, mida ka turundatakse sihipäraselt ja järjepidevalt,” lisas EASi turismiarenduskeskuse direktor.

Eesti turismivõimalusi koondava veebilehe puhkaeestis.ee andmetel olid möödunud aastal kümme kõige otsitumat kohta või sündmust, Kuremäe klooster, Lüübnitsa sibula- ja kalalaat, Piusa külastuskeskus ja muuseum, Hiiumaa jaanituled, Hallikivi seikluspark, Kõue mõis, Alaveski loomapark, Seto kuningriigi päev, Estonia spaa termid ning Viru raba õpperada. “Loetelu näitab, et põnevaid sündmusi ja turismiatraktsioone on meil üle kogu Eesti. Kes plaanib tänavu Eestis puhata, sel tasuks ideede kogumisega juba varakult algust teha. Inspiratsiooni  puhkamisvõimaluste kohta leiab kogu Eestit hõlmavast värskenduskuuri läbinud turismiveebist www.puhkaeestis.ee, mis koondab turismiatraktsioone ja majutusasutusi ning pakub ka põhjalikku sündmuste kalendrit. Kindlasti tasub kohale tulla ka 12.–14. veebruaril toimuvale Tourestile, kus Puhka Eestis hallis saab sihtkohtade esindajatelt vajadusel lisa küsida,” selgitas Tarmo Mutso.

Lisainfo:
Tarmo Mutso
EASi turismiarenduskeskuse direktor
+372 50 22 055
[email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles