Vaata peasisu

Kuus Eesti maakonda saavad EASist 19,5 miljonit eurot investeeringuteks

EASi ja KredExi ühendasutus
2. veebruar 2018
3 min

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) otsustas toetada 29 piirkondade konkurentsivõime tugevdamise (PKT) projekti Hiiu, Lääne-Viru, Pärnu, Rapla, Saare ja Võru maakonnas 19,5 miljoni euroga, mis prognoosi kohaselt loob aastaks 2023 ligi 650 uut töökohta.

„Toetame investeeringutega projekte, mis eelkõige aitavad piirkondades luua uusi töökohti ja suurendavad ettevõtlusaktiivsust. Samuti aitavad investeeringud parandada teenuste kättesaadavust ja elukeskkonda väljaspool Tallinna ja Tartu linnapiirkondi,“ ütles riigihalduse minister Jaak Aab. „Soovin, et erinevad maakonnad oleksid atraktiivsed nii kohalikele inimestele kui ka ettevõtjatele. Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise toetused aitavad kindlasti seda eesmärki saavutada.“

EASi juhatuse liikme Sigrid Harjo sõnul loovad PKT erinevate valdkondade projektid prognoosi kohaselt aastaks 2023 kokku ligi 650 uut töökohta, enim uutel tööstus- ja ettevõtlusaladel Sauga Tehnopargis, Paikuse Rukkilille tööstusalal Pärnumaal ning Orgita tööstusalal Raplamaal.

„Tööstus- ja ettevõtlusalade arendamise toetuse küsimisel ollakse väga aktiivsed, toetuse abil on kavas arendada välja avalik taristu kümnele tööstusalale, millest saavad kasu seal juba tegutsevad 65 ettevõtet, kuid tööd tehakse ka uute investeeringute toomiseks,“ sõnas Harjo. „Lisaks toetame Pärnus Kase tänava ühendamist Ehitajate teega, et tagada juurdepääs Metsä Wood uuele kasevineeritehasele. See projekt on hea näide, kuidas erinevate toetuste abil tekib sünergia Eestisse välisinvesteeringute toomiseks,“ lisas ta.

Enim toetust 13 projekti kaudu sai turismivaldkond. „Turismiinvesteeringute eesmärk on piirkondade eripära rõhutavate turismiobjektide arendamine, et tuua külastajad Tallinnast kaugemale. Soovime pikendada turistide piirkonnas viibimise aega, et nende külastuse mõju ulatuks võimalikult paljude piirkonna ettevõteteni ja teenuseid saaksid pakkuda nii majutus- kui ka toitlustusettevõtted,“ lausus Harjo.

EASi juhatuse liige tõi veel esile, et toetuse abil saavad mitmed olemasolevad turismiobjektid olulise edasiarenduse, et püsida jätkuvalt Eesti turismimagnetite hulgas. „Näiteks soovitakse toetuse abil avada Saaremaal Sõrve säärel külastajatele Sõrve tuletorn ja kaasajastada Suure Munamäe vaatetorni, kus valmib uudne siseekspositsioon, luuakse helindatud valgusinstallatsioonid ning uueneb sisekujundus. Samuti muudetakse Rakvere Vallimäe laululava kaasaegseks kontserdipaigaks,“ lisas Harjo.

PKT toetuse abil on võimalik teha investeeringuid sihtkoha eripära rõhutavate turismiatraktsioonide arendamiseks, ettevõtlusele vajaliku avaliku tugitaristu rajamiseks tööstus- ja ettevõtlusalade juurde, inkubatsiooni- ja tootearendusvõimaluste väljaarendamiseks, linnakeskuse avaliku ruumi ettevõtlusele atraktiivsemaks muutmiseks ning keskuste ja tagamaa vaheliste ühenduste arendamiseks.

Piirkondade konkurentsivõime tugevdamise investeeringute toetust (PKT) kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Toetuse saanud projektide lühiinfo.

Rohkem infot piirkondade konkurentsivõime tugevdamise toetuse kohta.

Lisainfo:

Mariann Sudakov
EASi pressiesindaja
521 6821
[email protected]

Jaga postitust

Tagasi üles