Vaata peasisu

Kuidas Eestisse tuua globaalset hiidettevõtet?

EASi ja KredExi ühendasutus
1. november 2019
2 min

Maailma juhtiva tööstusgaaside ja inseneriettevõte Linde Engineeringu haru avamine Eestis näitab, kus peituvad meie võimalused.

Linde Engineeringu laienemine Eestisse on hea näide sellest, kuidas põhjalik ettevalmistus ja hea esinemine võib inimestele meelde jääda.

Eesti on oma hea rahvusvahelise mainega jõudnud sarnaselt paljudele teistele Euroopa riikidele erinevate rahvusvaheliste suurettevõtete nimekirjadesse, mida laienemisplaanide korral sirvima hakatakse. Kui EASi välisinvesteeringute keskus oma Saksamaa välisesindaja kaudu kuulis, et Linde Engineering on huvitatud Eestisse insenerikeskuse loomisest, hakkasime ettevõtte esindajatele visiiti planeerima. Kutsusime Linde grupi esindajad Eestisse, korraldasime kohtumisi ülikoolide ja ettevõtetega.

Kui Linde grupi esindajad Eestist lahkusid, said nad aru, et siia 150 inimesega insenerikeskust luua pole võimalik, sest Eestis pole lihtsalt nii palju insenere kuskilt võtta.

Selle eest lahkusid nad Eestist veel parema ideega – tänu põhjalikule Eesti ringreisile ja meiepoolsele võimaluste tutvustamisele said nad aru, et siin oleks hoopis potentsiaali IT- ja logistikakeskuse jaoks, mis tänaseks on ka realiseerunud. Seda kõike ilma riiklike maksusoodustuste või muu rahalise toetuseta, vajalik oli vaid hea riigi müümine ja põhjalik ettevalmistus, milles aitas meid Saksa välisesindus ja suursaatkond.

Linde jaoks osutus siia logistika ja IT keskuse loomisel määravaks hea ärikeskkond, asukoht – Eesti on justkui sild Lääne- ja Ida-Euroopa vahel – ning haritud inimesed. Just need on meie peamised konkurentsieelised.

Jaga postitust

Tagasi üles