Vaata peasisu

Krakuli kogemus: oma innovatsioonivõimekuse hindamisel on palju plusse

EASi ja KredExi ühendasutus
24. aprill 2024
2 min

Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutus (EIS) pakub ettevõtetele võimalust hinnata rahvusvaheliselt tunnustatud metoodika alusel oma ettevõtte sisemist innovatsioonivõimekust. Oma kogemustest räägib rahvusvaheline asjade interneti (IoT) ja autonoomsete süsteemide arendaja Krakul.  

Krakuli COO Aare Aruniidu sõnul olid neil enne diagnostikat mitu erinevat eesmärki. „Kõige üldisemas plaanis soovisime saada väliselt osapoolelt värsket ja neutraalset pilku meie hetkeolukorrale. Mis meil on hästi? Mis võiks paremini olla ja kuidas meie innovatsiooniprotsessi muuta?“ selgitas Aruniit.  
 
„Lisaks veel, kuidas suhestuvad omavahel kliendile suunatud innovatsioon ja sisemise töö innoveerimine. Ehk kuidas me teenust teostame, müüme ja milline on ärimudel,“ ütles Aruniit. 
 
Tema sõnul oli diagnostika protsess sujuv ning juhtkond sai muuhulgas teada, kuidas toimib organisatsiooni sisemine kommunikatsioon. „Kuna diagnostikasse oli kaasatud diagonaalne läbilõige ettevõttest, siis saime päris hea ülevaate, kuidas meil erinevad tiimid ja inimesed mõtlevad. Näiteks teadmuse ja õppetundide jagamine toimib meil hästi meeskondade siseselt, aga ei jõua alati ülejäänud ettevõtteni,“ rääkis ka ise diagnostikas osalenud Aruniit. 

Diagnostika tulemusel muudeti näiteks retrokoosolekute korraldamist, et õpikohad jõuaksid kogu organisatsioonini. Tugevustena tõi analüüs veel välja, et Krakuli üldine innovatsioonikultuur on tugev ning inimeste mõtteviis toetab arendusettevõttele vajalikku katsetamist ja arengut. 
 
Krakuli juhtkonna liikme sõnul saab diagnostikat kohendada vastavalt ettevõtte suurusele ja tegevusvaldkonnale. „Ma soovitan seda küll igas suuruses arendus ja tootmisettevõtetele,“ julgustas ta teisi ettevõtteid.  

EISi innovatsioonieksperdi Terje Kaelepi sõnul on Krakul näide ambitsioonikast ettevõttest, kus innovatsiooni mõtestamine on igapäevane töö. „Krakuli puhul tuleb hästi välja, et ka igakülgselt tugeva tasemega ettevõte leiab innovatsioonivõimekuse hindamise käigus mõne nüansi, millega edasi töötada,” rääkis Kaelep.

Innovatsioonivõimekuse diagnostika võimaldab kaardistada, analüüsida ja seeläbi paremini mõista oma ettevõtte uuendusmeelsust ja innovatsiooniprotsesse.  

Tasuta diagnostikasse on oodatud kõik: 

  • ambitsioonikad ettevõtted, kes tegelevad või planeerivad alustada aktiivselt teadus-​arendustegevuse ja innovatsiooniga; 
  • ettevõtted, kes soovivad innovatsioonivõimekust tõsta; 
  • juhid, kes otsivad inspiratsiooni ja praktilisi nõuandeid innovatsiooni edukamaks juhtimiseks. 

Rohkem infot ja tasuta innovatsioonidiagnostika eelnõustamisele saab registreerida veebilehel: Innovatsioonivõimekuse diagnostika – EASi ja KredExi ühendasutus 

Jaga postitust

Tagasi üles