Koostöö rohelise energia nimel: Eesti ja Lõuna-Korea allkirjastasid vastastikuse mõistmise memorandumi
Aprillis allkirjastati Eesti ettevõtluskeskuses Soulis Korea Uue Taastuvenergia Assotsiatsiooni ja EISi vahel ametlikult vastastikuse mõistmise memorandum. Selle olulise lepingu eesmärk on tugevdada kahe riigi koostööd rohelise energia sektoris.
Partnerlus kinnitab taas pühendumust roheliste tehnoloogiate läbimurde kiirendamisele ja jätkusuutliku majanduskasvu soodustamisele nii Eestis kui ka Lõuna-Koreas. Ekspertteadmisi ja ressursse ühendades soovivad kaks riiki soodustada innovatsiooni ning pakkuda Eesti ettevõtetele suuremaid võimalusi laiendada oma tegevust suurematele turgudele, sealhulgas Lõuna-Koreasse.
Ühtlasi avab see koostöö Lõuna-Korea ettevõtetele uksi Eestisse investeerimiseks. Nimelt järgib käesolev vastastikuse mõistmise memorandum HD Hyundai kontserni kuuluva Korea Shipbuilding & Offshore Engineering-u edulugu, mis tegi märkimisväärse 45 miljoni euro suuruse investeeringu Elcogeni tahke oksiid elektrolüüdiga kütuseelementide tehnoloogiasse. Selle investeeringu eesmärk on süvendada koostööd heitmevabade elektritootmissüsteemide ja rohelise vesiniku tootmise vallas. See näitab Eesti ja Korea mõjuka koostöö potentsiaali roheliste tehnoloogiate edendamisel.
Seoses Eesti ambitsioonika eesmärgiga muutuda 2030. aastaks süsinikuneutraalseks, on innovatsioon ja tehnoloogia selle verstaposti saavutamisel kesksel kohal. Eesti tehnoloogiateadlik lähenemine ja uute tehnoloogiate kiire kasutuselevõtt seavad Eesti rohelise energia üleminekul liidriks. See vastastikuse mõistmise memorandum kinnitab Eesti pühendumust positiivsete muutuste edendamisele ning tulevaste põlvkondade jaoks rohelisema ja jätkusuutlikuma tuleviku loomisele.
Lõuna-Korea ja Eesti koostöö hõlmab erinevaid valdkondi, mille taga on vastastikune keskendumine innovatsioonile ja kasvule. See partnerlus ilmneb sagedastes ärikülastustes riikide vahel, mis peegeldab suurt huvi koostöö vastu.
Eesti koostöövaim teeb riigist ideaalse partneri uute ideede katsetamiseks ja innovatsiooni edendamiseks valdkondades, sealhulgas puhta tehnoloogia ja taastuvenergia valdkonnas. Eesti väärtusahela lähenemine tagab terviklikud lahendused alates rohelisest vesiniku tootmisest kuni energia salvestamise ja jaotamiseni.
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja Välisministeeriumi koostöös Eesti Kaubanduskoja ja Välisministeeriumi koostöös korraldatud kaubandusmissioonil osales kuus Eesti energiasektori ettevõtet ElectroAir, Fusebox, H2Electro, Insta Globe Engineering, Stargate Hydrogen ja UP Catalyst.
Vastastikuse mõistmise memorandumi allkirjastasid Korea Uue Taastuvenergia Assotsiatsiooni aseesimees Im, Wan Bin ja EISi Aasia regiooni juht Xenia Joost.