Vaata peasisu

Konverentsi- ja reisikorraldajatel on suur huvi Eesti vastu

EASi ja KredExi ühendasutus
21. aprill 2015
2 min

21. aprill 2015

Eesti pakub konverentsiturismi sihtkohana Euroopa riikidele suurt huvi ning sel nädalal külastab Eestit 29 konverentsikorraldajat 8 Euroopa riigist.

„Eesti on konverentsiturismi sihtkohana veel vähe tuntud, kuid korraldajad otsivad üha uusi ja huvitavaid paiku ning seetõttu on huvi meie vastu suur. Oleme koos ettevõtjate ja linnadega üha enam panustamas Eesti kui konverentsimaa tutvustamisse. Lisaks suuremale turismitulule saab konverentside abil tuua Eesti teadusasutustesse täiendavat rahvusvahelist kompetentsi, samuti täita majutusasutusi ka madalhooajal. Eesti hotellide kõrge tase, väikesed vahemaad ja põnevad atraktsioonid on teinud Eesti atraktiivseks preemiareiside sihtkohaks,“ nentis EASi turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso.

Mutso avaldas lootust, et nii mõnigi seekordsetest külalistest plaanib juba lähiajal tuua Eestisse mõne konverentsi- või ärituristile mõeldud grupireisi. „Varasemate aastate praktika igatahes kinnitab seda,” lisas Mutso.

Eesti Konverentsibüroo tegevjuhi Kadri Karu sõnul on külalised eelnevatel aastatel meeldivalt üllatanud kui heal tasemel konverentsiruume ja teenuseid Eestis pakutakse ning kui kompaktsed ja mõnusa atmosfääriga linnad meil on. „Ärituristid on turismi koorekiht. Näiteks kulutavad konverentsikülalised Eestis ligi 200 € päevas. See on oluliselt suurem summa kui tavaturisti puhul. Seetõttu tasub vaeva näha, et meelitada neid Eestisse,” kommenteeris Karu. Ta lisas, et Eesti trumbid on uudsus, kompaktsus, laialt levinud tasuta internetiühendus, UNESCO maailmapärandisse kuuluv Tallinna vanalinn, looduslähedus ning hea hinna ja kvaliteedi suhe konverentsihotellides.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja MTÜ Eesti Konverentsibüroo kutsel saabuvad 21.-23. aprillini toimuvale “Meet Estonia” tutvumisreisile Saksamaa, Suurbritannia, Poola, Hollandi, Prantsusmaa, Belgia, Luksemburgi ja Austria konverentsi- ja motivatsioonireiside korraldajad. Kõik nad viibivad Eestis esmakordselt.

Kahe päeva jooksul külastatakse konverentsihotelle, Tallinna konverentsi- ja turismiobjekte nagu Nordea Kontserdimaja, Mustpeade maja, Raekoda, KUMU, Kadrioru loss, Teletorn ja Lennusadam. Kohtutakse Eesti ettevõtjatega ning toimuvad ekskursioonid Tartusse ja Lahemaale.

Jaga postitust

Tagasi üles