Vaata peasisu

Ära eelda midagi! Vähenda riske ja lase kontrollida uue äripartneri tausta!

EASi ja KredExi ühendasutus
29. september 2020
3 min

Esimene kohtumine võimaliku partneriga jätab üldjuhul hea mulje, inimesed on sõbralikud ja läbisaamine hea. Kõik tahavad meeldida, ka sulid ja petturid!

Igas maailma nurgas ja kõigis tööstussektorites leidub alati keegi, kes tahab kiirelt raha teenida, ning Araabia Ühendemiraadid ei ole sugugi erand. Vaatame paari värskemat näidet.

Mai 2020:  Royal Luck Foodstuff ostis ligikaudu neljakümnelt pahaaimamatult kauplejalt 6 mln dirhemi (1,372 mln euro) väärtuses erinevaid kaupu. Maksmiseks kasutati hilisema kuupäevaga võltsitud tšekke. Selleks ajaks, kui kelmuseskeem avastati, oli Royal Luck Foodstuffi omanik jõudnud kodumaale naasta. (Gulf News)

Märts 2020: kolme Briti kohtualust süüdistati miljonite väärtuses sularaha ja toodete välja petmises. Nad meelitasid 13 tarnijat endile Dubai Expo jaoks enam kui 8 mln dirhemi (1,829 mln euro) eest kaupa müüma. (Gulf Today)

August 2019: Ash-Shāriqah’ emiraadi turismiettevõttes töötav mees müüs soodsaid reisipileteid, kuid lendude broneerimise asemel kulutas ta raha isiklike võlgade tasumiseks. Tänaseks on mees arreteeritud. (Arabian Business)

Kui pettureile oleks enne tehingut tehtud taustauuring, poleks neid probleeme kunagi tekkinud. Kontrollige, kontrollige ja veel kord kontrollige. Teie äri on seda väärt!

Mida kontrollida?

Niipea kui eraisiku või ettevõttega on kontakt loodud, tasub esimese asjana kontrollida, kas nad on AÜE-s nõuetekohaselt litsentseeritud. Ilma nõuetekohase loata kauplemine on AÜE-s ebaseaduslik. Ärge leppige veebisaidi või e-posti olemasoluga. Küsige ettevõtte tegevusluba ning selle omaniku passi ja viisa koopiat.  Kui ettevõte on ehtne, näidatakse teile dokumente meeleldi. Kui ettevõte ei ole ehtne ja kuulete lisaks vabandusi stiilis „tegevusluba on uuendamisel“, „minu viisat uuendatakse“, siis jätke asi sinnapaika.

Kus dokumente väljastatakse?

Tegevuslubasid väljastatakse igas AÜE jurisdiktsioonis: nii igas omavalitsusüksuses kui ka vabakaubandustsoonis on oma lubasid väljastav asutus.  Need load võivad küljenduse ja kujunduse poolest erineda.

Kuidas kontrollida?

Ei Araabia Ühendemiraatides ega õigupoolest kogu Lähis-Idas ei ole andmed vabalt kättesaadavad, seega on see veidi keeruline. Eesti ettevõtted saavad abi EASi ekspordipartneri taustauuringu teenusest. Meil on kohalik partner The Mena Professionals, kes selle töö teie eest ära teeb.

Dubai on koduks peaaegu 200 rahvusele. Mitme rahvusega äri tegemine teistsuguses ja pidevalt arenevas riigis tähendab, et kogu ettevõtte kohta käiva teabe kontrollimine on tõesti vajalik, ehkki enamik neist on ehtsad ja ausad ettevõtted. Koostöö ettevõttega, kes on nõuetekohaselt litsentseeritud, aitab teil firma omanikku ja protsessi usaldada.

Tõelist ettevõtet rõõmustab, kui te selle ehtsust kontrollite!

Jaga postitust

Tagasi üles