Vaata peasisu

Kiikingu rekordite sadu Milano EXPO-l

EASi ja KredExi ühendasutus
17. september 2015
2 min

16. september 2015

16. septembril püstitas Kaspar Taimsoouue Guinnessi rekordi kiikingus, milleks on 7,15 meetrit ja mis on ühtlasi uus maailmarekord. Samas suutsid eestlased lüüa täna Milano EXPO-l kehtivat maailmarekordit lausa kaks korda – kõigepealt Ants Tamme tulemusega 7.10 ja seejärel Kaspar Taimsoo tulemusega 7.15.

„Tegemist oli tubli pingutusega, sest pärast sõudmise maailmameistrivõistlusi oli mul suur pingelangus ja keha oli üsna kurnatud. Seetõttu polnud mul ka võimalik kiikinguks treenida. Õnneks oli sõudmisest tugev füüsiline põhi all ja see võimaldas mul täna piisavalt pingutada uue maailmarekordi nimel.  Rõõm on see, et kohapeal oli palju eestlasi kaasa elamas, sealhulgas mitmed Riigikogu liikmed. Tänan EASi selle võimaluse eest,“ sõnas maailmarekordi omanik Kaspar Taimsoo.

Rekordi püstitamise videot näeb siit ja pilte siit. Piltide autor on Andrea Forlani.

Rekordi fikseerisid Milanos viibinud Riigikogu liikmed Toomas Kivimägi ja Ken-Marti Vaher.

Milanosse Eesti paviljoni on ehitatud spetsiaalselt kaks kiike, millega üritati esmakordselt rekordi purustamist Eesti rahvuspäeval 7. juunil. Kiikesid on saanud EXPO-l mitmel korral sel suvel proovida ka sajad külastajad. Tänast Guinnessi rekordi üritust kajastas kohapeal ka rahvusvaheline meedia.

Kiiking on 1993. aastal eestlase Ado Kosk´i poolt leiutatud spordiala. Ka praegu kehtiv Eesti ja maailmarekord 7,08 m on eestlaste Kaspar Taimsoo nimel. Tänane Guinnessi raamatus fikseeritud rekord 7,02 on samuti eestlase Andrus Aasamäe nimel.

Jaga postitust

Tagasi üles