Vaata peasisu

Kestliku turismi sammulugeja

Piret Malv
7. juuni 2023
1 min

Turismiosakonda nakatas sammude lugemise pöörane populaarsus. Täna tegi osakonna rohetiim viimase sammu Rohetiigri Akadeemias, kus liikus sammukaupa juba alates möödunud sügisest. 

Akadeemia raames sai valmis… loomulikult sammulugeja neile turismiettevõtjatele, kes tahavad kestlikku teed käies oma samme kokku arvutada, samuti neile, kes otsivad inspiratsiooni, millised need sammud võiksid olla. 

“Kestlikust turismist rääkides tuleb harilikult esimesena pähe ettevõtja tegevus: kas ta sorteerib prügi, kasutab LED-valgusteid ja tarbib rohelist energiat. Et piisab, kui hommikused pirukad elektriautoga kohale tuua ning hüpe kestlikkuses on taas saavutatud. Tegelikult mitte – sammuseadjas on ettevõtja tegevuste kõrval samaväärsena esile toodud külastajate ja kogukonna kaasamine ning neile rolli pakkumine,” kirjutab turismiosakonna kestlikkuse teemajuht Imbi Lepik-Martinson Äripäevas.

Akadeemias sammusid veel äriturismi projektijuht Dana Noormets, tooteekspert Tatjana Koor ja turismiarenduse projektijuht Liis Läte.  

Jaga postitust

Tagasi üles